TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена прегазена во Ѓорче Петров, со тешки повреди задржана во болница

Курир - 14.02.2018

Скопјанката Т.Ш. (43) се здобила со тешки повреди откако вчера вечера била удрена од автомобил „Дачиа Логан“ кој го управувал 44-годишната М.С. Несреќата, како што информираат од МВР, се случила на улицата „Мајски манифест“. -Т.Ш.

Прегазена жена во Ѓорче, со тешки повреди итно пренесена во болница

Press24 - 14.02.2018

Вчера околу 21 часот и 05 минути во Скопје на улица „Мајски манифест“, 44- годишната М.С од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот 43- годишната Т.Ш од Скопје. Од МВР велат дека, Т.Ш.

Жена прегазена во Ѓорче Петров, со тешки повреди задржана во болница

Скопје инфо - 14.02.2018

Скопјанката Т.Ш. (43) се здобила со тешки повреди откако вчера вечера била удрена од автомобил „Дачиа Логан“ кој го управувал 44-годишната М.С. Несреќата, како што информираат од МВР, се случила на улицата „Мајски манифест“. -Т.Ш.

Прегазена жена во Скопје

Сител - 14.02.2018

Жена на 43- годишна возраст е прегазена на скопските улици. Според информациите на МВР, вчера околу 21,05 часот во Скопје на улица „Мајски манифест“, М.С.(44) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки ...

Повредена жена-пешак во Скопје

МКД - 14.02.2018

Вчеравечер околу 21.05 часот во Скопје на улица „Мајски манифест", М.С.(44) од Скопје управувајќи патничко моторно возило дачиа логан, со скопски регистарски ознаки, удрила во пешакот Т.Ш.(43) од Скопје. Т.Ш.

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Макфакс - 14.02.2018

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров. „Вчера околу 21,05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило

Република - 14.02.2018

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш. МВР информира дека Т.Ш.

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Вечер - 14.02.2018

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров. „Вчера околу 21,05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

А1 On - 14.02.2018

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш. МВР информира дека Т.Ш.

Страотна сообраќајка во Скопје со повредени

Sky - 14.02.2018

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров. „Вчера околу 21.05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило ...

Н.Македонија - 14.02.2018

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица Мајски манифест, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш. МВР информира дека Т.Ш.

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Точка - 14.02.2018

43-годишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров. „Вчера околу 21.05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

Либертас - 14.02.2018

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш. МВР информира дека Т.Ш.

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Кајгана - 14.02.2018

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улицата „Мајски манифест“ во Ѓорче Петров. Вчера околу 21:05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.