TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каков човек: Го платија 115 милиони евра, а тој наместо на фудбал, се посвети на – забави и алкохол!

СуперСпорт - 09.11.2018

Барселона си има големи проблеми со Осман Дембеле, кој во четвртокот направи потег поради кој би можел да има сериозни последици и би можел да замине од клубот. Французинот не се јавувал во четвртокот цел ден на телефон, а не се појавил ниту на ...

Валверде ќе „пукне“: Го плати 120 милиони евра, а тој не доаѓа ниту на тренинг!

Sport 1 - 09.11.2018

Барселона игра одлично во последниот период, па во моментов се наоѓаат на врвот и во шпанската Ла Лига, како и во Лигата на шампиони, но тренерот Ернесто Валверде не е задоволен од еден фудбалер.

Дембеле ги преплашил сите во Каталонија: Не се појавил на тренинг и никој не знаел каде е повеќе од еден час

Спортски - 09.11.2018

Осман Дембеле како упорно да сака да биде во центарот на вниманието поради работи кои немаат врска со теренот и фудбалот. Фудбалерот на Барселона вчера не се појави на вчерашниот утрински тренинг.

Дембеле надвор од терените до крајот на годинава

Екипа - 08.11.2018

Фудбалерот на Тотенхем, Муса Дембеле ќе отсуствува од фудбалските терени до крајот на оваа година. Дембеле се здоби со повреда на дуелот против Вулверхемптон во Премиер лигата, па го пропушти натпреварот од Лигата на шампионите со ПСВ.

Тежок удар за Тотенхем: Дембеле аут до крајот на годината!

Спортски - 08.11.2018

Играчот за врска на Тотенхем, Муса Дембеле ќе биде надвор од терените до Нова година поради повреда на лигаментите на глуждот. 31-годишниот белгиски репрезентативец предвреме го напушти теренот на мечот со Вулверхемптон викендов и го пропушти мечот ...