TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тур де Франс: 14. етапа за Пино

Сител - 20.07.2019

Францускиот велосипедист Тибо Пино е победник на денешната 14. Етапа на велосипедската трка Тур де Франс. Пино триумфираше на етапата долга 117,5 км од Тарба до Турмале Береже една од потешките ридски делници.

Етапна победа за Пино по пауза од четири години

Макфакс - 20.07.2019

Францускиот велосипедист, возач на тимот Групам, ја освои 14 етапа на Тур д’Франс. Најкратката етапа на трката (117,5 километри) ги однесе возачите од Тарб до врвот на Пиринеите на надморска височина од 2.115 метри.

Алафилип најбрз на хронометарот во По

TopSport - 19.07.2019

Велосипедистот на Квик-Степ Жилијан Алафилип победи во возењето на хронометар во рамките на 13 етапа на Тур д’Франс. Францускиот велосипедист, патеката долга 27,2 километри која се возеше во По, ја доби со предност од 14 секунди во однос на големиот ...

Алафилип најбрз на хронометарот во По

Макфакс - 19.07.2019

Велосипедистот на Квик-Степ Жилијан Алафилип победи во возењето на хронометар во рамките на 13 етапа на Тур д’Франс. Францускиот велосипедист, патеката долга 27,2 километри која се возеше во По, ја доби со предност од 14 секунди во однос на големиот ...