TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферстапен револтиран: Ова не е Формула 1

Дерби - 06.12.2021

Макс Ферстапен порача дека не е задоволен од одлуките кои ги донесоа стјуардите за време на трката, но на крајот, мораше да се помири и со дополнителна казна која ФИА ја изрече неколку минути после полноќ.

Ферстапен дополнително казнет за инцидентот во Џеда

MTM

Хаосот во Џеда доби продолжение на „зелената маса“: Ферстапен доби дополнителна казна за инцидентот со Хамилтон (Видео)

Дерби

Најлудата ситуација од Џеда: Хамилтон се заби во Ферстапен, Тото Волф беснееше и ги фрли слушалките (Видео)

Дерби

Хамилтон победи по неколку судири со Ферстапен, а Шумахер се заби во ѕид (ВИДЕО)

Sport 1

Хаос и во Судиска Арабија – нова епизода во војната Ферстапен – Хамилтон (видео)

Екипа

ФОТО: Еве како изгледаше скршеното крило со кое Хамилтон победи во Џеда

Sport M

Дерби Спортманија Gol.mk МКД Gol.mk Sport 1 Gol.mk Sport 1

Верстапен: Ова не е Формула 1, повеќе се насочуваме кон казни отколку на вистинска трка

Спортски - 06.12.2021

Верстапен загуби во последната битка против Луис Хамилтон во Џеда и сега се е отворено и на последната трка на патеката во Абу Даби каде што двајцата влегуваат со ист број на бодови. „Ова беше трка со многу возбудувања се случија повеќе работи со ...

Во Ред Бул се лутат: наместо правила, се покажа дека Формула 1 е пазар!

Спортманија

Верстапен: Не се сложувам со многу одлуки, за мене ова не е Формула 1!

Gol.mk

Хамилтон и Ферстапен водеа „војна“ во Џеда, бранителот на титулата излезе како победник

Дерби

Хамилтон победи по драмата во Џеда, титулата ќе се решава во Абу Даби!

Gol.mk

Драма во Формула 1, Хамилтон и Ферстапен на последната трка во ОАЕ ќе решаваат за титулата

Слободен Печат

Хамилтон славеше во Џеда: Шампионот ќе го одлучи последната трка во Абу Даби

Телма

МКД Спортманија SportMedia Дриблинг ММС

Ќе има ли пресврт – Хелмут Марко најавува „доказ“ против Хамилтон: Не добиваме ист третман!

Спортклуб - 06.12.2021

Ред Бул се жали по последната трка дека не добиваат ист третман како и Мерцедес и дека „сребрените стрели“ на моменти како да се заштитена врста кога се носат одлуки. Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, реши да прокоментира за вчерашната ситуација ...

Судири, казни, контроверзи и обвинувања – Хамилтон победи, Ферстапен казнет, следниот викенд финалето

Денар

ФОТО: Еве како изгледаше скршеното крило со кое Хамилтон победи во Џеда

Gol.mk

Хамилтон со помош на стјуардите запиша нова победа (ВИДЕО)

Вечер Прес

Хамилтон триумфираше во најлудата трка на сезоната, драма со Ферстапен до самиот крај

Спортклуб

Трка каква што светот не памети: Хамилтон повторно го победи „валканиот“ Верстапен, следи невидена драма (ВИДЕО)

Sport M

Хамилтон победник во хаотичната трка во Џеда

Нетпрес

Спортклуб