TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куманово му одржа лекција на БИБЛ лидерот во Пловдив, ТФТ стави крај на црната серија со „стотка“ против Теодо

Дерби - 13.01.2021

Кошаркарската програма во среда понуди три пресметки во БИБЛ лигата, а на два играа македонските претставници во регионалното натпреварување и одлична вест е што и двата победија. Куманово игра во се подобра форма и денеска го преслуша лидерот во ...

ТФТ и Куманово со победи во БИБЛ-лигата

Sport 1 - 13.01.2021

Македонските претставници во БИБЛ-лигата, ТФТ и Куманово денеска остварија победи против Тиват, односно Академик Пловдив. Тимот од скопската населба Тафталиџеги задржа шансите за втората рунда во натпреварувањето по победата од 104-86 против Теодо.

БИБЛ: ТФТ го преслуша Теодо, теоретски шанси за прогрес во следната рунда

Дриблинг - 13.01.2021

ТФТ ја запиша третата победа во БИБЛ лигата, славеа победа портив Теодо со 104:86, екипата од Тафталиџе дојде до триумф со стил, со висок процент на реализација во шутот од далечина. Кошаркарите на ТФТ имаа успешен почеток на 2021 година.

БИБЛ: ТФТ лесно мина преку Теодо

SportMedia - 13.01.2021

ТФТ го совлада составот на црногорскиот Теодо со 104:86 во најновиот натпревар во рамките од БИБЛ лигата. Со исклучок на првиот период кој нашиот тим имаше проблеми, и го доби само со два разлика, во следните две покажа целосна доминација.

ТФТ како фурија мина крај Теодо во БИБЛ

Gol.mk - 13.01.2021

Македонскиот претставник во БИБЛ-лигата, екипата на ТФТ, прокнижи нови бодови и остана во игра за следна фаза, затоа што славеше на домашен терен над Теодо (104-86) во меч во кој целосно се доминираше.

БИБЛ: ТФТ со „стотка“ го испрати Теодо од Скопје, за крај на серијата порази

Екипа - 13.01.2021

ТФТ стави крај на серијата на пет порази во низа откако на домашен терен во 10. коло од БИБЛ лигата, македонскиот претставник славеше над Теодо со 104-86. Избраниците на Смилковски ја контролираа играта од самиот почеток на натпреварот и сосема ...