TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Несторовски од клупата го гледаше Удинезе во големата победа над Милан

Слободен Печат - 18.03.2023

Вечерва во рамките од 27 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе на домашен терен непријатно го изненади Милан со 3:1. Веќе во деветтата минута за водство на домаќините се погрижи Перејра по асистенцијата на Самарџиќ.

Милан нокаутиран на „Фриули“

Екипа - 18.03.2023

Само неколку дена по одличниот настап во Лондон и обезбеденото четвртфинале во Лигата на Шампионите, фудбалерите на Милан целосно потфрлија на домашната сцена губејќи со 3-1 на гостувањето против Удинезе.

Удинезе ја продолжи негативната серија на Милан (Видео)

Дерби - 18.03.2023

Златан Ибрахимовиќ го предводеше Милан како капитен во стартниот состав и постигна гол за престижен рекорд, но не успеа да спречи неуспех на „росонерите“ на гостувањето кај Удинезе (3:1). Амбициозниот домаќин поведе со голот на Переира уште на ...

Милан загуби во Удине, трет меч по ред без победа во Серија А (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.03.2023

Милан со 3-1 е поразен на гостувањето кај Удинезе, росонерите имаат пад во формата во Серија А, само еден освоен бод во последните три кола. Удинезе одлично го почна мечот, со гол на Переира уште во деветтата минута поведоа со 1-0.

ВИДЕО: Ибра испиша историја во калчото, но Удинезе го изненади Милан

Gol.mk - 18.03.2023

Екипата на Удинезе на домашен терен го победи Милан (3-1) и ја направи битката за Лигата на шампионите уште поинтересна на 11 кола пред крајот на италијанската Серија А. „Зебрите“ играат допадливо оваа сезона и за разлика од претходно, сега се на ...

Милан заборави да игра во домашното првенство, Удинезе ја искористи ситуацијата (Видео)

Спортманија - 19.03.2023

Златан Ибрахимовиќ нема по добро да го памети мечот на кој стана рекордер на Серија А како највозрасен стрелец во историјата на италијанското првенство. Милан загуби од Удинезе со 1-3, и потврди дека е во криза, бидејќи во последните три кола, ...

Ибрахимовиќ испиша историја, но Милан загуби од Удинезе (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.03.2023

Италијанскиот шампион Милан запиша уште еден пораз во Серија А, откако вечерва беше поразен со 1-3 на гостувањето кај Удинезе. Удинезе поведе со голот на Переира во деветтата минута од дуелот, по што Ибрахимовиќ од пенал израмни на 1-1 и стана ...

Ибрахимовиќ погоди за историја – најстар стрелец на сите времиња во Калчо-лигата

Екипа - 18.03.2023

Златан Ибрахимовиќ постигна гол од пенал во финишот од првото полувреме меѓу Удинезе и Милан, со што Швеѓанецот испиша историја, станувајќи најстар стрелец на сите времиња во Калчо-лигата.

Удинезе го победи Милан, Ибрахимовиќ влезе во историјата на Серија А

TopSport - 18.03.2023

Фудбалерите на Удинезе го победија актуелниот италијански шампион Милан во натпревар од 27. коло на Серија А. Натпреварот на стадионот „Дачија Арена“ во Удине заврши со резултат 3:1. Шампионот на Италија продолжи со променливи игри.

Ибрахимовиќ даде гол и испиша историја

Оff.net - 18.03.2023

Удинезе и Милан играат луд меч. Во првиот дел паднаа дури три гола. Домаќинот поведе преку Роберто Переира во 9' минута, а Златан Ибрахимовиќ израмни после неверојатни сцени. Ветеранот после долги месеци тргна како стартер наместо казнетиот Жиру, ...

Златан за историја: Ибрахимовиќ постигна гол за престижен рекорд во Серија А (Видео)

Дерби - 18.03.2023

Милан два пати имаше негатива во првото полувреме во Удине, а единствениот погодок за гостите го постигна Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот ветеран вечерва е стартер за „росонерите“, а во финишот на полувремето реализираше од белата точка и со тоа стана ...

(ВИДЕО) Дебакл на Милан, во опасност и Лигата на шампионите

Спортклуб - 18.03.2023

Екипата на Милан им приреди големо разочарување на своите навивачи откако вечерва загуби на гостувањето кај Удинезе со 1-3. Домашниот тим покажа фантастичен карактер, не потклекна ни во најтешките моменти и заслужено дојде до големиот триумф.

Милан падна и во Удине, Ибрахимовиќ највозрасен стрелец во Серија А (видео)

SportSport - 18.03.2023

Нов кикс на Милан во Серија А. „Росонерите“ вечерва изгубија на гостувањето кај Удинезе со 3:1 со што си ја загрозија позицијата за место во ЛШ (Рома може да ги претекне ако победи на својот меч).

Ибрахимовиќ влезе во аналите на Серија А, Удинезе дојде до победа против Милан (ВИДЕО)

МакФудбал - 18.03.2023

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ стана нов највозрасен стрелец во Серија А откако погоди вечерва од пенал во поразот на Милан (3-1) од Удинезе. Ибракадбра со 41 година и пет месеци се запиша во листата на стрелците.

Ибрахимовиќ испиша историја: стана највозрасен стрелец на гол во Серија А!

Спортманија - 18.03.2023

Удинезе води со 2-1 по првото полувреме на возбудливиот натпревар против Милан, а гостинскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ, со голот кој го даде од пенал, влезе во историјата на италијанската Серија А лига.

Ибрахимовиќ испиша историја во Серија А

24Фудбал - 18.03.2023

На гостувањето кај Удинезе, Ибрахимовиќ постигна гол од пенал и постави нов рекорд во Серија А. Златан Ибрахимовиќ стана најстариот фудбалер кој постигнал гол во Серија А, тоа го направи на 41 година и 166 денови.

Ибрахимовиќ потврди дека не се враќа во Милан

24Инфо - 18.03.2023

Неодамна се појави информација дека Златан Ибрахимовиќ ќе ја напушти екипата на ЛА Галакси и ќе се врати во редовите на италијански Милан. „Росоњерите“ сакаа да го доведат Ибрахимовиќ во јануарскиот преоден рок, но сепак не успеаа во тоа.

Се јави и Ибра: Дали ќе играм во Милан или ќе останам во ЛА зависи…

24Инфо - 18.03.2023

Популарниот „Ибракадабра”, Златан Ибрахимовиќ изминативе месеци постојано е главна вест во италијанските медиуми, а приказната е за неговото евентуално враќање на „Сан Сиро“ во редовите на Милан.

Ибрахимовиќ испиша историја во Серија А, но Милан загуби (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2023

Милан со 3-1 е поразен на гостувањето кај Удинезе, росонерите имаат пад во формата во Серија А, само еден освоен бод во последните три кола, но Златан Ибрахимовиќ стана најстариот стрелец во историјата на италијанската лига.

Удинезе го победи Милан, Ибрахимовиќ влезе во историјата на Серија А

Макфакс - 18.03.2023

Фудбалерите на Удинезе го победија актуелниот италијански шампион Милан во натпревар од 27. коло на Серија А. Натпреварот на стадионот „Дачија Арена“ во Удине заврши со резултат 3:1. Шампионот на Италија продолжи со променливи игри.