TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две условни казни и ослободителна пресуда за пожарот во тетовската болница

Deutsche Welle - 05.06.2023

Ова е епилогот од судскиот процес кој се водеше во Основниот суд во Тетово, во врска со пожарот кој се случи на 8 септември 2021 година во модуларната болница во Тетово, во која што настрадаа 14 луѓе.

Условни затворски казни за директорите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Радио МОФ

(Видео) Осудениот директор на тетовската болница: Не ја разбирам пресудата, не знам како ме поврзуваат со модуларниот објект

Макфакс

Директорите осудени условно, докторот Бобан е ослободен: Пресуда за пожарот во модуларната во Тетово

А1 On

Директорите казнети условно за пожарот во тетовската модуларна болница, докторот прогласен за невин

Фактор

Докторот Бобан е ослободен, а директорите се осудени условно за пожарот во модуларната болница

Скопје инфо

Поддршка за обвинетиот доктор пред тетовскиот суд – се бара слобода за Вучевски, обвинет за пожарот во модуларната болница

Макфакс

Мета Локално Точка MTM Н.Македонија Press24 Макфакс 4NEWS

АПЛАУЗ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОР ВУЧЕВСКИ Условни казни за двајцата директори за пожарот во модуларната ...

+инфо - 05.06.2023

Со аплауз беше поздравена ослободителната пресуда за тетовскиот доктор Бобан Вучевски, обвинет во случајот за пожарот во тетовската модуларна болница во кој загинаа 14 пациенти. – Ослободителна пресуда за мене.

Анкета: Пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

24 Вести

Денеска пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

Канал5

Судот ќе ги објави пресудите за обвинетите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Бриф

Денеска пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

Телма

Утре пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

4NEWS

Денеска пресуди за обвинетите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Независен

А1 On Н.Македонија Опсервер 24 Вести Frontline Слободен Печат 24Инфо Фокус

ВИДЕО: Ослободен од обвинението само д-р Бобан Вучевски, условни казни за директорите Бесими и Етеми, парична за ...

Слободен Печат - 05.06.2023

Поранешниот директор Флорин Бесими и организацискиот директор Артан Етеми, судот ги прогласи за виновни и ги осуди условно на година и шест месеци затворска казна во рок од 3 години да не го повторат тоа дело.

Нема виновници за пожарот во Модуларната болница – д-р Вучевски ослободен од вина, условни казни за директорите

ММС

Докторот е ослободен, а условно осудени се поранешните директори на Тетовската болница

Фокус

Условни пресуди за обвинетите директори за пожарот на модуларната болница во Тетово

CivilMedia

Директорите Бесими и Етеми осудени условно , докторот Вучевски ослободен за трагедијата со тетовскта модуларна болница

Либертас

Бесими и Етеми добија условна, д-р Вучевски ослободен од вина за Модуларната болница во Тетово

Канал5

Условна пресуда за директорите Бесими и Етеми за пожарто во модуларната болница во Тетово

Frontline

360 степени Gostivarpress.mk Н.Македонија

Со силен аплауз пречекана ослободителната пресуда за доктор Бобан Бучевски

А1 On - 05.06.2023

Аплауз за доктор Бобан Вучевски, кој беше обвинет како одговорен на смена за пожарот во модуларната кови-болница во Тетово. Овој доктор доби голема поддршка од тетовци, пациенти, но и од неговите колеги лекари и медицински работници, кои организираа ...

(Видео) Слободата на докторот поздравена со овации и аплауз: Сега уште повеќе ќе бидам со вас

Макфакс

Слободата на докторот поздравена со овации и аплауз: Сега уште повеќе ќе бидам со вас

Денар

(Видео) Слободата на доктор Бобан Вучевски поздравена со овации и аплауз: Сега уште повеќе ќе бидам со вас

Точка