TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако ме каните заедно со Заев, поканете го и оној премиер кој е во странство, рече Ковачевски

МКД - 29.06.2022

Aко на собраниска седница ме каните мене и мојот претходник Зоран Заев, поканете го и поранешниот премиер кој избега во страство, му одговори премиерот Димитар Ковачевски на пратеникот Антонијо Милошоски кој предложи во Собранието да се разговара за ...

Ковачевски: Мене ми падна честа да го бранам македонскиот идентитет пред светот

Слободен Печат

Милошоски го покани Ковачевски на Комисија за надворешна политика да се дискутира за последниот предлог со Бугарија

Курир

Ковачевски до Милошоски: Aко сакате јавна расправа треба да ги викнете сите премиери, еден нема да дојде оти е во странство

Локално

Викнете ги сите досегашни премиери на јавна расправа, а овој што не може да дојде ќе се обрати писмено, му одговори Ковачевски на Милошоски во Собранието

Сакам да кажам

Сите поранешни премиери, претседатели и министри за надворешни на Македонија ќе се соберат за проблемот со Бугарија

4NEWS

Милошоски го покани Ковачевски

Скопје1

MakPress Канал5 Република 24Инфо +инфо Нова ТВ

Министерката за култура ќе чека утврдување на кривична одговорност пред да побара разрешување на државниот секретар ...

360 степени - 29.06.2022

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ќе чека евентуално утврдување на кривична одговорност за државниот секретар во министерството за култура Валмир Азири, па потоа , како што вели ќе следува соодветно решение.

Министерката за култура нема да предложи разрешување на Азири кој „ќе крши раце и нозе на антиалбанци“

Слободен Печат

Министерката за култура нема да бара разрешување на функционерот кој најави кршење на раце и нозе

А1 On

Министерката за култура нема да предложи разрешување на Азири кој „ќе сече раце и нозе на антиалбанци“

Press24

Министерката за култура нема да побара разрешување на Азири поради статусот со говор на омраза

Макфакс

Костадиновска-Стојчевска нема да предложи разрешување на Азири

Фокус

Министерката за култура ќе чека утврдување на кривична одговорност пред да побара разрешување на државниот секретар Азири

Либертас

Курир Нетпрес Независен Локално 4NEWS +инфо Точка Сител

Милошоски за скандалот со Азири ќе ги информира и ОБСЕ, ЕУ и Хелсиншкиот комитет

МКД - 29.06.2022

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Велмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, амбасадата на ЕУ во Македонија, како и Хелсиншкиот комитет, вели во изјавата за МКД.мк Антонијо ...

Милошоски поднесе кривична пријава против советникот во Министерството за култура

Press24

Пратеникот Антонио Милошоски поднесе кривична пријава а ВМРО-ДПМНЕ побара Владата да го разреши државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири

Телма

Милошоски го пријавил Азири во полиција – тој се правда дека е недоразбирање

Телма

Милошоски со кривична за функционер кој напиша: „Антиалбанец како Милошоски заслужува и повеќе“

А1 On

ВАЛМИР АЗИРИ ЈА ИЗБРИША ПОРАКАТА ЗА КРШЕЊЕ РАЦЕ И НОЗЕ - „ама тоа нема да го спаси од гонење“, Фејсбук ги има постовите

Фактор

Милошоски во полиција поднесува пријава против Валмир Азири

Нова ТВ

Press24 еМагазин Zoom Мак. Весник Сител 24Инфо Курир Макфакс

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денеска имаше тензии во Собранието, а Милошоски го пријави Азири во полиција

Фактор - 28.06.2022

ВО СОБРАНИЕТО И ДЕНЕСКА ИМАШЕ ТЕНЗИИ На денешната седница на Комисијата за европски прашања имаше тензии. Координаторот на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, реагираше затоа што потпретседателката Арта Биљали-Зендели кажа дека дневниот ред ...

Mилошоски во полиција го пријави Азири кој се закани со кршење раце и нозе

МКД

СЕ ЗАКАНУВАЛ СО КРШЕЊЕ РАЦЕ И НОЗЕ Милошоски го пријави Азири во полиција

+инфо

Mилошоски го пријави во полиција Азири кој се закани со кршење раце и нозе

Независен

МКД.мк: Милошоски го пријавува во полиција Валмир Азири за заканите за физичко насилство

PressingTV

Mилошоски го пријави Азири во полиција

4NEWS

Mилошоски го пријави во полиција Азири кој се закани со физичко насилство

Сител

Курир Lider Фактор Нетпрес Република Скопје1 Точка Фокус