TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бредли Купер успеа да го направи она што никој досега не го направил: Еве што ѝ забранил на пејачката!

Точка - 11.10.2018

Цел свет нетрпеливо го исчекуваше филмот "A Star Is Born" во кој за прв пат ја гледаме пејачката Лејди Гага во главна филмска улога. Поп пејачката се најде рамо до рамо со холивудскиот глумец Бредли Купер, кој покрај тоа што глумеше во филмот се ...

Светскиот хит со Леди Гага, „Ѕвезда е родена“, од денеска во Синеплекс

Сакам да кажам - 11.10.2018

Режисерското деби на актерот Бредли Купер „Ѕвезда е родена“ со Леди Гага во главната улога од денеска игра во скопското кино Синеплекс. „Ѕвезда е родена“ е римејк на легендарниот филм со Барбра Стрејсенд и Крис Кристоферсон од 1976 година, иако овој ...

Бредли Купер се враќа на Гластонбери, но како пејач

Сакам да кажам - 09.10.2018

Актерот и режисер Бредли Купер навести дека ќе настапи на фестивалот Гластонбери следната година, откако лани, ненадејно се појави на сцена додека го снимаше филмот „Ѕвезда е родена“. Купер, кој ја воодушеви публиката кога се качи на познатата сцена ...