TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

А1 On - 20.04.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврши настапот на турнирот во Анталија (Турција) и не успеа да се пласира во полуфиналето. Јотовски во четвртфиналето убедливо беше совладан од чешкиот тенисер Павел Неједли и загуби во ...

Јотовски доби „стоп“ во четвртфиналето во Анталија

Gol.mk - 20.04.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски не успеа да се пласира во полуфиналето на фјучрс-турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари. Нашиот најдобар тенисер во четвртфиналето играше со чешкиот тенисер Павел Неједли, кој беше далеку подобар и ...

Јотовски запрен во четвртфиналето во Анталија

Дерби - 20.04.2018

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучерсот во Анталија (Турција) што се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 американски долари. По двете победи над Марсел Илхан и Давиде Гаполини, нашиот ас не успеа да ...

Томислав Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

Сител - 20.04.2018

Томислав Јотовски го заврши својот настап на турнирот во Анталија. Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да ја оствари и третата победа на Ифучерс турнирот во Анталија кој се игра за награден фонд од 15.000 долари.

Нема полуфинале за Јотовски: Пораз од Чехот Неједли

Екипа - 20.04.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Анталија, Турција. Јотовски во четвртфиналната пресметка загуби во два сета од Чехот Павел Неједли со 1-6,2-6.

По Илхан, Јотовски го „среди“ и Галопини

SportMedia - 19.04.2018

Томислав Јотовски продолжи со одличнито настап на турнирот од фјучрс серијата во Анталија и по елиминацијата на третиот носител Марсел Илхан, денеска го надигра и италијанскиот тенисер Давиде Галопини.

Јотовски по три часа борба со Галопони обезбеди четвртфинале во Анталија

Gol.mk - 19.04.2018

Првиот македонски рекет Томислав Јотовски продолжува со добрите партии по ситната повреда кој ја имаше на почетокот на овој месец. Денес нашиот тенисер се пласира четвртфинале на ИТФ фјучрсто кој се игра во Анталија, откако по три часа борба го ...

Јотовски четвртфиналист на фјучрсот во Анталија

А1 On - 19.04.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски избори четвртфинале на фјучрс турнирот во турскиот туристички центар Анталија. Јотовски денеска по голема борба го победи Италијанецот Давиде Џалопини со 2-1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:3 во меч што траеше безмалку ...

Јотовски по голема борба до четвртфинале во Анталија

Дерби - 19.04.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција што се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари.

Нова победа на Јотовски на Фјучерсот во Анталија

Сител - 19.04.2018

Томислав Јотовски продолжува со добриот настап во Анталија Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски ја оствари и втората победа на Ифучерс турнирот во Анталија кој се игра за награден фонд од 15.000 долари.

Јотовски во четвртфиналето на турнирот во Анталија

Екипа - 19.04.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски продолжува со одличните игри на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Анталија, Турција. Јотовски се пласираше во четвртфиналето на турнирот во поединечна конкуренција откако во 2.

Јотовски продолжува со добрите игри во Анталија

Н.Македонија - 19.04.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски ја оствари и втората победа на фјучерс-турнирот во Анталија што се игра за награден фонд од 15.000 долари. По стартната победа над најдобриот турски тенисер Марсел Илхан, денеска Јотовски славеше над ...

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

Курир - 20.04.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврши настапот на турнирот во Анталија (Турција) и не успеа да се пласира во полуфиналето. Јотовски во четвртфиналето убедливо беше совладан од чешкиот тенисер Павел Неједли и загуби во ...

Јотовски по голема борба до четвртфинале во Анталија

Точка - 19.04.2018

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција што се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари.

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

+инфо - 20.04.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврши настапот на турнирот во Анталија (Турција) и не успеа да се пласира во полуфиналето. Јотовски во четвртфиналето убедливо беше совладан од чешкиот тенисер Павел Неједли и загуби во ...

Јотовски стигна до четвртфинале во Анталија

ЗаЗабава - 20.04.2018

Томислав Јотовски,најдобриот македонски тенисер, ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција што се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари.

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

Слободен Печат - 20.04.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврши настапот на турнирот во Анталија (Турција) и не успеа да се пласира во полуфиналето. Јотовски во четвртфиналето убедливо беше совладан од чешкиот тенисер Павел Неједли и загуби во ...

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

ТВ21 - 20.04.2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврши настапот на турнирот во Анталија (Турција) и не успеа да се пласира во полуфиналето. Јотовски во четвртфиналето убедливо беше совладан од чешкиот тенисер Павел Неједли и загуби во ...