TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сирија гори, сопругата на Асад се фали со луксуз на Инстаграм

+инфо - 17.04.2018

Фотографии од палати, скапа гардероба и излегувања се само дел од профилот на Асма, па така тој остава впечаток како ништо необично да не се случува во државата. Додека бомби паѓаат на сите страни низ Сирија, профилот на првата дама на земјата, Асма ...

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА АСМА АЛ АСАД: „Првата дама на пеколот“ или „Пустинска ружа“ и нејзиниот стил

Женски магазин - 17.04.2018

Палата, скапа облека и излегувања се само дел од профилот на Инстраграм на првата дама на Сирија па така нејзиниот профил остава впечаток како ништо необично да не се случува во оваа земја.

Луксузниот живот на Првата дама на пеколот: Која е Асма ал Асад?

Кајгана - 16.04.2018

Ако го погледнете Instagram профилот на првата дама на Сирија ќе видите снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања. Ништо од впечатокот што го остава сопругата на сирискиот претседател Башар ал Асад не укажува дека ...

Во Сирија беснее војна, но сопругата на Асад ужива во раскош

iPortal - 16.04.2018

На Instagram профилот на првата дама на Сирија, Асма Ал Асад има снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања, а во земјата веќе седум години има граѓанска војна.

(ФОТО) ЈА НАРЕКУВААТ “ПУСТИНСКА РУЖА”: Таа е жената која му роди 3 деца на Асад и денес за неа зборува цел свет !

Маркукуле - 16.04.2018

Асма ал Асад (41) ја нарекуваат “пустинска ружа” и “Првата дама на пеколот”. Првата дама на Сирија и сопруга на Башар ал Асад привлекува внимание каде и да се појави. Асма е дел од имиџот кој го пропагира Башар, сигурна е во себе и горда на тоа што ...

Во Сирија беснее војна, но сопругата на Асад ужива во раскош

Фактор - 16.04.2018

На Instagram профилот на првата дама на Сирија, Асма Ал Асад има снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања, а во земјата веќе седум години има граѓанска војна.

Раскошниот живот на „Пустинската роза“ – ужива среде пеколот во Сирија

Таратур - 17.04.2018

Ако некој реши да суди и да добие впечаток за Сирија според Инстаграм профилот на сопругата на Башар ал Асад, сириската прва дама Асма, ќе си помисли дека таму тече мед и млеко, додека реалноста на улиците е дијаметрално поразлична.