TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕКОНОМИЈА: Светот подобро од очекуваното се опоравува од кризата

Фактор - 16.09.2020

Економски светот полесно ја „преживува“ кризата поради пандемијата. Eкономија во светот се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените ...

ОЕЦД: Светската економија ќе се намали за 4,5% во 2020-та година

Денар - 16.09.2020

Светската економија се претстави подобро од очекуваното, но сè уште е на работ на „невидена“ контракција, предупреди денеска Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД). Во својата последна економска прогноза, организацијата предвидува ...

Организација за економска соработка и развој: Глобалната економија се опоравува побрзо отколку што се очекуваше

Опсервер - 16.09.2020

Париз, 16 септември 2020 () – Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска ...

ОЕЦД: Светската економија се опоравува побрзо од очекуваното

+инфо - 16.09.2020

Организацијата за економска соработка и развој смета дека светската економија е на пат за пад од 4,5 проценти оваа година, што е сепак невиден пад во поновата историја, но помалку од првично предвидениот пад од 6,0 проценти во јуни.

Глобалната економија бележи невиден пад поради короната, но не и во САД и Кина

Слободен Печат - 16.09.2020

Кина се очекува да биде единствената земја во групата 20 најмоќни економии која ќе бележи раст годинава- за 1,8 проценти, наместо претходно предвидениот пад од 2,6 проценти. Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на ...

Организација за економска соработка и развој: Глобалната економија се опоравува побрзо отколку што се очекуваше

А1 On - 16.09.2020

Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска Организацијата за економска ...

Организација за економска соработка и развој: Глобалната економија се опоравува побрзо отколку што се очекуваше

Либертас - 16.09.2020

– Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска Организацијата за економска ...

ОЕЦД: Светската економија се опоравува побрзо од очекуваното

Вечер Прес - 16.09.2020

A man looks at signs of a closed store due to COVID-19 in Niles, Ill., Thursday, May 21, 2020. More than 2.4 million people applied for U.S. unemployment benefits last week in the latest wave of layoffs from the viral outbreak that triggered ...

Организација за економска соработка и развој: Глобалната економија се опоравува побрзо од очекуваното

Нова ТВ - 16.09.2020

Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска Организацијата за економска ...

Организација за економска соработка и развој: Глобалната економија се опоравува побрзо отколку што се очекуваше

MakPress - 16.09.2020

Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска Организацијата за економска ...

OEЦД: Глобалната економија се опоравува побргу отколку што се очекуваше

Иновативност - 16.09.2020

Глобалната економија се опоравува од падот предизвикан од епидемијата на новиот коронавирус побрзо отколку што се очекуваше пред само неколку месеци, благодарение на подобрените изгледи за Кина и САД, соопшти денеска Организацијата за економска ...