TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кинеските медиуми воодушевени од Јелена Карлеуша (фото)

Канал5 - 14.06.2018

Јелена Карлеуша по се изгледа ќе направи голем бум на музичката сцена на Кина, која брои дури милијарда и 325 милиони луѓе. Овие прогнози изминативе денови може да се прочитаат на бројни сајтови во Кина, во која сопругот на пејачката Душко Тошиќ ...

Помеѓу Ким и Биојнсе од една и Карлеуша од друга страна – Кинезите ја бираат вторава

Таратур - 14.06.2018

Откако Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша, со трансферот во кинескиот фудбалски клуб Гуангџоу R&F стана најплатениот српски дефанзивен фудбалер, кинеските медиуми ги заскокотка неговата сопруга за која се заинтересираа и почнаа да ја ставаат ...

Кинеските портали пишуваат дека Ким Кардашијан и Бојонсе ја копираат Јелена Карлеуша?

Убавина и Здравје - 14.06.2018

Откако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ стана најплатениот српски дефанзивен фудбалер потпишувајќи договор со кинески клуб Гуангџоу Р&Ф, кинеските медиуми се заинтересираа за ликот и делото на Јелена Карлеуша , за која осамнаа написи во медиумите.

Карлеуша на мундијалот ќе навива за Душко Тошиќ

Репортер - 14.06.2018

Жените на српските фудбалери ќе заминат на мундијалот, кој започнува денеска на 14 јуни во Русија. Меѓу нив е и пејачката Јелена Карлеуша, која го најави своето заминување во Русија по финалето на „Ѕвездите на Гранд“, кое е закажано за 14 јуни.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Вака изгледа двојничката на Карлеуша

iPortal - 14.06.2018

Мирела е атрактивна русокоса од Босна и Херцеговина која на тамошните медиуми им стана интересна поради, како што наведуваат, неверојатната сличност со пејачката Јелена Карлеуша. Покрај русата коса, овие две дами се слични и по модниот израз, а на ...

Исти се: Вака изгледа двојничката на Карлеуша (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 14.06.2018

Познато е дека Јелена Карлеуша има милиони фанови, и дека нејзиниот моден стил е неспоредлив со било која позната ѕвезда од овие простори, често ги носи истите модни комбинации со најголемите светски џет сетерки и ѕвезди како што се Бијонсе и Ким ...

Тијана Дапчевиќ извлече неочекуван детаљ од приватноста на Карлеуша

Пулс24 - 12.06.2018

Српската поп дива Јелена Карлеуша по многу години беше на гости во Македонија по повод настапот во една скопска дискорека. Оваа прилика ја искористи нејзината колешка и пријателка Тијана Дапчевиќ која ја повика како гостинка во својата емисија.

Тијана Дапчевиќ извлече неочекуван детаљ од приватноста на Карлеуша

iPortal - 12.06.2018

Српската поп дива Јелена Карлеуша по многу години беше на гости во Македонија по повод настапот во една скопска дискорека. Оваа прилика ја искористи нејзината колешка и пријателка Тијана Дапчевиќ која ја повика како гостинка во својата емисија.