TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По победата на 5 мај, ВМРО-ДПМНЕ и народот ќе формираат влада

Република - 16.04.2019

По победата на 5 мај ќе следат предвремени парламентарни избори, а ВМРО-ДПМНЕ во коалиција со народот и со коалицијата за подобра Македонија ќе ја формира идната влада, со овие зборови вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го ...

Мицкоски: По победата на 5-ти мај ќе следат предвремени парламентарни избори, а ВМРО-ДПМНЕ во коалиција со народот ќе ...

Курир - 15.04.2019

По победата на 5-ти мај ќе следат предвремени парламентарни избори, а ВМРО-ДПМНЕ во коалиција со народот и со коалицијата за подобра Македонија ќе ја формира идната влада, со овие зборови вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го ...

Зоран го прашал Вицето со каква арматура да го зајакне идентитетот

Република - 15.04.2019

На митингот во Валандово вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу другото потсети на ветувањата на премиерот Зоран Заев дека не само што го зачувал идентитет туку и го зајакнал со дополнителна арматура. , рече Мицкоски.

Мицкоски во Богданци: Ова се избори на кои се одлучува за иднината на Македонија

Макфакс - 15.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска имаше средби со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба во ...

Мицкоски до невработените: Не очајувајте, надежта е почетокот на падот на оваа власт

Република - 15.04.2019

, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на централниот митинг пред претседателските избори кој се одржа во саботата. ...

На овие избори се решава за Македонија, а ако ја немаме Македонија, ништо немаме

Република - 15.04.2019

, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил по денешната посета на Богданци. , додава тој. ...

Мицкоски: Бојкотот му помага само на Зоран Заев

Фокус - 15.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика симпатизерите на опозицијата да не ги бојкотираат претстојните претседателски избори, затоа што бојкотот, како што рече, му помага само на Зоран Заев.

Мицкоски во Свети Николе: Ние сме единствената нација којашто се откажала од принципот на самоопределување

Канал5 - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски во Градско: СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат за земја

Канал5 - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНE , Христијан Мицкоски , денеска се обрати на митинг пред граѓаните во Градско. -Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што ...

Заев: Ајде Мицкоски кажи дека се срамиш од владеењето на Груевски, ама ти се тресат ногавиците да не му згрешиш на ...

Фокус - 14.04.2019

Премиерот Зоран Заев на денешниот митинг на СДСМ во Скопје побара од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да каже какво било владеењето на неговиот претходник Никола Груевски. -Уште неколку дена ќе заврши кампањата, ама збор не слушнавме ...

Мицкоски: За пусти пари се работело, господине Заев, излезете и кажете му го тоа на овој народ

Курир - 14.04.2019

Денес во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека тој не само што го забетонирал идентитетот, туку претпоставувам во меѓувреме се исконсултирал ...

Ќе се најдат ли Заев и Мицкоски на половина пат?!

Вечер - 14.04.2019

Неофицијално, не се исклучува неделава нова средба на која би учествувале и лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Статусот на СЈО, истрагите отворени по истекот на рокот за покренување на обвиненија и реизборот на Катица Јанева клучните делови за кои Заев ...

Мицкоски до Заев: Твојот идентитет бетон, не само што немаше арматура, туку не успеа ни првиот предизвик пред времето ...

Курир - 14.04.2019

Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Првото беше дека откако ги направи капитулантиските договори поврзани со Преспанскиот ...

Мицкоски од Градско: Потребно е да ја ослободиме Македонија од канџите на Зоран Заев и Пендаровски Стево

Курир - 14.04.2019

Во Градско граѓаните ќе се изборат за правда, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбите со жителите. -Тоа денес го видов на заедничката средба. Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.

Мицкоски до земјоделците: Заедно ќе го испратиме во пензија министерот што шопингува во Дубаи

Курир - 14.04.2019

Знам дека сте незадоволни и знам дека ве уценуваат со исплата на субвенции, со инспекции и разно разни проверки, ременот постојано го стегаат, но вие најдобро знаете дека тие од власта стапнаа на погрешна штица, а вие казната ќе им ја испорачате ...

Сите вие сте со име и презиме и имате свое достоинство, ништо не ви можат

Република - 14.04.2019

Во својот говор на вчераниот централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и претседателскиот кандидат, Гордана Силјановска, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, меѓу другите, директно им се обрати и на вработените во државната администрација на кои им ...

Спротивставете се на незаконските постапки на кои ве тераат, не одете против својот народ

Република - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот масовен митинг им се обрати и на припадниците на МВР и на Армијата. На припадниците на МВР им посочи да не прифаќаат притисоци и да не одат против својот народ. , порача тој.

Мицкоски до земјоделците: Заедно ќе го испратиме во пензија министерот што шопингува во Дубаи

Република - 14.04.2019

, истакна вчера на централниот митинг, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обраќајки им се на македонските земјоделци. Честити луѓе со гигатнски срца, како што ги нарече Мицкоски земјоделците, кои со сурова мака и пот се грижат за своите ...

Мицкоски до оние кои заговараат бојкот: Имате една причина зошто мора да излезете, таа се вика Македонија

Република - 14.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашниот централен митинг на партијата и претседателскиот кандидат Гордана Силјановска, меѓу другите, им упати и порака и им се обрати и на оние кои цврсто заговараат бојкот за претстојните избори.

Мицкоски: „Идентитетот бетон“ на Заев се сруши како кула од карти

Република - 14.04.2019

, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на митингот во Свети Николе. ...

ЗНМ: Политичарите да престанат да етикетираат медиуми

Точка - 14.04.2019

Здружението на новинарите на Македонија смета дека говорот на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со кој етикетира медиуми е непримерен и недоличен за еден лидер на политичка партија.

СДСМ: Нервозниот Мицкоски е дел од иста матрица на Груевски на етикетирање и приситсок врз медиуми, ќе го осуди ли ...

ТВ21 - 14.04.2019

„Христијан Мицкоси на синоќешниот митинг повторно покажа дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на притицоси врз медиуми и етикетирање на новинари. Дел од таа матрица е и Гордана Сиљановска кандидатката на Мицкоски која не се изјасни и ...

ЗНМ: Политичарите да престанат да етикетираат медиуми

OhridNews - 14.04.2019

Здружението на новинарите на Македонија бара политичарите да престанат да етикетираат медиуми. Реакцијата на ЗНМ се однесува на говорот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој за време на митингот во Крушево, кажа дека СДСМ ги ...

(ВО ЖИВО) Заев: Мицковски ајде гукни да те видам, ти се тресат ногавиците да не му згрешиш на пастирот

Бриф - 14.04.2019

Претседатело на СДСМ, Зоран Заев во денешното свое обраќање го повика својот противник од ВМРО ДПМНЕ, Мицковски да каже кога било подобро да се живее. -Ајде Мицковски состави една просто проширена реченица, ајде гукни да те видам, ајде зуцни.

Мицкоски во Богданци: Нема ниту една структурна реформа, нема услови за подобар живот

+инфо - 15.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба ...

Мицкоски со апел: Бојкотот му помага само за Заев, излезете и гласајте

Press24 - 15.04.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук и повика да не се бојкотираат изборите за претседател. - Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено ...

Мицкоски: Ние не блескаме, ние сме срам за Европа, единствената нација која се самооткажала од принципот на ...

Курир - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски: Деспотот е на колена, СДСМ на митингот во Скопје доживеа фијаско

+инфо - 14.04.2019

Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што деспотот е на колена, СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат на земја, порача од Градско ...

Заев: Поразот на Силјановска на овие избори ќе ја спаси од канџите на Груевски и Мицкоски

Локално - 14.04.2019

„Заврши времето на марионети, калкуланти, провокатори и криминалци. Ова се времиња на чесни водачи кои се водат од граѓанските интереси. Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на нашата држава не е авантура туку должност, ...

Мицкоски: За пусти пари се работело, господине Заев, излезете и кажете му го тоа на овој народ

Нетпрес - 14.04.2019

Денес во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека тој не само што го забетонирал идентитетот, туку претпоставувам во меѓувреме се исконсултирал ...

Мицкоски до Заев: Твојот идентитет бетон, не само што немаше арматура, туку не успеа ни првиот предизвик пред времето ...

Нетпрес - 14.04.2019

Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Првото беше дека откако ги направи капитулантиските договори поврзани со Преспанскиот ...

Мицкоски од Градско: Потребно е да ја ослободиме Македонија од канџите на Зоран Заев и Пендаровски Стево

Нетпрес - 14.04.2019

Во Градско граѓаните ќе се изборат за правда, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбите со жителите. Тоа денес го видов на заедничката средба. Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.

ЗНМ: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за етикетирањето медиуми

Р.С.Европа - 14.04.2019

Здружението на новинарите на Македонија реагира на говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Крушево и смета дека е непримерно и недолично за еден лидер на политичка партија да етикетира медиуми.

СДСМ: Нервозниот Мицкоски е дел од матрицата на Груевски, матрица на притицоси врз медиумите

24Инфо - 14.04.2019

Христијан Мицкоски на синоќешниот митинг повторно покажа дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на притицоси врз медиуми и етикетирање на новинари, се вели во соопштението на СДСМ.

Мицкоски на средба со граѓаните на Богданци: Ова не се само претседателски избори, ова се избори каде се одлучува за ...

Курир - 15.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба ...

Мицкоски: Бојкотот му помага само на Зоран Заев

Курир - 15.04.2019

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една причина да излезете да гласате, таа е Македонија. Бојкотот му помага само на Зоран Заев.

Ние сме единствената нација којашто се самооткажала од принципот на самопределување

Република - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски: СДСМ доживеа фијаско во Скопје

А1 On - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНE на митинг од граѓаните во Градско побара да не подлегнуваат на закани и протисоци. -Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.

Заев: Ајде гукни Мицкоски дека се срамиш од Груевски, ама ти се тресат ногавиците да не му згрешиш на пастирот

+инфо - 14.04.2019

Уште неколку дена ќе заврши кампањата, ама збор не слушнавме од Мицкоски и Силјановска за 11 годишното владеење на неговиот даскал Груевски, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешниот митинг во Скопје, – Го повикувам да каже каква беше ...

За пусти пари се работело, господине Заев

Република - 14.04.2019

Денеска во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека тој не само што го забетонирал идентитетот, туку претпоставувам во меѓувреме се ...

ЗНМ: Политичарите да престанат да етикетираат медиуми

MakPress - 14.04.2019

Здружението на новинарите на Македонија смета дека говорот на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со кој етикетира медиуми е непримерен и недоличен за еден лидер на политичка партија.

СДСМ: Нервозниот Мицкоски е дел од иста матрица на Груевски на етикетирање и приситсок врз медиуми, ќе го осуди ли ...

А1 On - 14.04.2019

Христијан Мицкоси на синоќешниот митинг повторно покажа дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на притицоси врз медиуми и етикетирање на новинари, смета СДСМ. Дел од таа матрица, додава СДСМ, е и Гордана Сиљановска кандидатката на ...

Мицкоски во Богданци: На овие избори се решава за Македонија

А1 On - 15.04.2019

Од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба во која што се наоѓа Република Македонија, односно од владата на Зоран Заев и СДСМ немало ниту една суштинска реформа и исполнување на ...

Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината: Не бојкотирајте, излезете за Македонија!

Република - 15.04.2019

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една причина да излезете да гласате, таа е Македонија. Бојкотот му помага само на Зоран Заев.

Мицкоски: Луѓето се подбиваат со нас, ние сме единствена нација која се откажа од принципот на самоопределување

А1 On - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски: СДСМ доживеа фијаско во Скопје

Република - 14.04.2019

Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што деспотот е на колена, СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат на земја, порача од Градско ...

Мицкоски од Велес: Мораме да продолжиме да се бориме за сонот за Македонија

Курир - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Велес. Тој од Велес истакна дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде идниот претседател на Република Македонија.

ЗНМ бара извинување од Христијан Мицкоски за етикетирањето на медиумите

CivilMedia - 14.04.2019

Здружението на новинарите на Македонија смета дека говорот на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со кој етикетира медиуми е непримерен и недоличен за еден лидер на политичка партија, реагираат од здружението по неговиот говор во Крушево.

СДСМ: Мицкоски е дел од иста матрица на Груевски на етикетирање и приситсок врз медиуми, ќе го осуди ли Сиљановска ...

iPortal - 14.04.2019

Христијан Мицкоси на синоќешниот митинг повторно покажа дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на притицоси врз медиуми и етикетирање на новинари. -реагираат од СДСМ. Дел од таа матрица е и Гордана Сиљановска кандидатката на Мицкоски ...

Мицкоски во Богданци: Ова се избори на кои се одлучува за иднината на Македонија

24Инфо - 15.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска имаше средби со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба во ...