TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА одговори отсечно: Црвена Звезда доби „ НЕ“ на молбата да има минута молк во чест на Небојша Глоговац

Спортски - 13.02.2018

Европската фудбалска унија не дозволи вечерва мечот помеѓу Црвена Звезда и ЦСКА да почне со минута молк во чест за починатиот српски актер, Небојша Глоговац. Како што им е кажано во клубот, Звезда ќе му оддаде поччит на актерот кој беше познат фан ...

Глоговац знаел дека ќе умре, но сепак решил да се бори

Скопје24 - 13.02.2018

Херојски чин: Доцна дознал дека е тешко болен, но сакал да се бори. Во Германија бил на анализи кои траат пет дена, но уште третиот ден дознал дека тој не е оној кој ќе победи. -Изгледа 2016 година е година на умирање на актери.

Кореографијата на Црвена Ѕвезда во чест на Небојша Глоговац

365 - 13.02.2018

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, навивачите на северната трибина во претпоснатлив стил, со феноменална кореографија и громогласно пеење го отворија натпреварот во второто по ранг европско натпреварување.

Фото: Српскиот актер на колена се прости од својот пријател Глоговац

Press24 - 12.02.2018

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко ...

Најтрогателната фотографија од комеморацијата за Глоговац: Си беа утеха една на друга

Курир - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер денеска, на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга.

Фото: Сопругата неутешна, синовите го носеа крстот - погребан актерот Глоговац

Press24 - 12.02.2018

Денеска беше погребан Небојша Глоговац. Многу луше дојдоа на погребот на кој сопругата беше неутешна, а синовите го носеа крстот. Многу познати актери со лелеци и солзи кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко боледување.

Фото: Најтажната фотографија од комеморацијата за Глоговац – двете сопруги си беа утеха

МК News - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга.

Анте Томиќ: Небојша Глоговац беше ѓаволски духовит

+инфо - 12.02.2018

„Духовит, така како што знаат само најдобрите, онака немарно и ненамерно. Невидена битанга“. Не можете ниту да замислите каков е ужасот кога лош актер говори нешто што сте го напишале. Ништо не може да ви ја уништи вербата во себе, да ве поттикне да ...

Колегите со громогласен стоечки аплауз се простија од Глоговац

Таратур - 12.02.2018

Колегите и пријателите на прерано починатиот актер Небојша Глоговац со громогласен аплауз се простија од него на комеморацијата организирана во негова чест. ...

Илјадници луѓе во солзи го испратија Глоговац

Нетпрес - 12.02.2018

Погребот на актерот Небојша Глоговац во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград започна денеска со опело во 14 часот. Вечната куќа на актерот ќе биде крај Милорад Мандиќ Манда, а во истиот ред каде што се наоѓаат и гробовите на ...

Погребан Небојша Глоговац: Господ виде дека Земјата не е за него, па го зеде од нас

Слободен Печат - 12.02.2018

Денеска во Алејата на заслужните граѓани, во Белград, беше погребан актерот Небојша Глоговац. Црковната богослужба беше проследена со плач на најблиските и пеењето на хорот на Дивна Љубојевиќ.

Илјада луѓе во солзи: Синот на Глоговац го носи крстот, а неговиот татко е меѓу свештениците што служеа опело

Сител - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола денеска во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. Повеќе од илјада луѓе веќе пристигнаа на Новите гробишта за да се простат од покојниот Глоговац.

Срце да ви препукне: Непозната личност се прости од Глоговац и ја расплака Србија - ѕвездите повеќе не се посакувани, ...

Сител - 12.02.2018

Прераната смрт на големиот актер Небојша Глоговац ја потресе Србија и целиот регион. Актерот кој беше омилен на целиот Балкан остави голема празнина зад себе, а со денови граѓаните, и почитувачите на неговите дела и лик се простуваат од него и се ...

Синот на Небојша Глоговац го носеше крстот на погребот на својот татко

Репортер - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. На погребот на актерот пристигнаа преку 1000 луѓе. Таткото на Небојша, свештеникот Милован Глоговац служеше опело, а неговиот помлад син го носеше ...

„Драг наш, онаа песна во нас, никогаш повеќе иста“ -Зборовите со кои колегите се простија од Глоговац го параат срцето

Сител - 12.02.2018

Актерот Небојша Глоговац почина во петокот на 9. февруари по тешка болест и ќе биде погребан денеска во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. Прераната смрт на актерот остави празнина меѓу колегите кои не можат да прежалат што ...

Небојша Глоговац ќе биде погребан до својот пријател и колега

Хитпортал - 12.02.2018

Небојша Глоговац денес ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани на гробиштата во Белград. Вечното почивалиште на актерот ќе биде покрај Милорад Мандиќ – Манда, во истиот ред каде што почиваат и Драган Николиќ и Велимир Бата Живојиновиќ.

Во Србија денеска владее молк: Глоговац ќе биде погребан покрај својот колега

Press24 - 12.02.2018

Ширум цела Србија од петокот владее тага поради смртта на актерот Небојша Глоговац. Неговото омилено кафуле е затворено, а моторот кој го возел не се препознава од цвеќиња и дарови. Тагата со семејството ја споделуваат и неговите колеги кои и ...

Последно збогум за Глоговац: Трифуновиќ се прости на колена од својот драг пријател

Сител - 13.02.2018

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко ...

Најтрогателна фотографија од комеморацијата за Глоговац

Скопје24 - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер денеска, на комеморацијата која се одржа во Југословенско драмско позориште си беа утеха една на друга.

(ФОТО) ГО ПОГРЕБАА ГЛОГОВАЦ: Неговиот татко и син му ја предводеа поворката

Женски магазин - 12.02.2018

Погребот на актерот Небојша Глоговац во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград започна денеска со опело во 14 часот. Вечната куќа на актерот ќе биде крај Милорад Мандиќ Манда, а во истиот ред каде што се наоѓаат и гробовите на ...

Илјада луѓе во солзи: Синот на Глоговац го носи крстот, а неговиот татко е меѓу свештениците што служеа опело

Вечер - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола денеска во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. Повеќе од илјада луѓе веќе пристигнаа на Новите гробишта за да се простат од покојниот Глоговац.

Цела сала во солзи: Се спушти завесата, а сега следи аплауз за вечноста - Глоговац денеска ќе биде погреван до својот ...

Сител - 12.02.2018

Последен поздрав со „српскиот Хамлет“ закажаа и актерите од Југословенскиот драмски театар, каде денеска од 11 часот се одржува комеморација, а потоа, во Алеата на заслужни граѓани во Белград, покрај својот колега Милорад Мандиќ Манда, ќе биде ...