TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Даниела Маркоска од денес во самоизолација

24Инфо - 01.06.2020

Поради заедничкото присуство на работен состанок во Куманово со Сања Лукаревска, која за жал е позитивна на коронавирусот, заради превенција денеска решив денот да го поминам во самоизолација.

И Фатмир Битиќи во самоизолација, имал средба со Лукаревска

Независен - 01.06.2020

Битиќи: Аплицирањето за третиот пакет ќе биде едноставено и познато во следните две до три недели И советникот на премиерот, Фатмир Битиќи, од денес е во самоизолација, откако минатата недела имал средба со директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 89 заразени, Лукаревска позитивна, а дел од функционерите одат во изолација

Фактор - 01.06.2020

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од Институтот за јавно здравје за МИА изјавиле дека во изминатото деноноќие починале седум лица ...

Лукаревска за Телма: Дознав за болеста на Зекири после настанот во Куманово-предлага тестирања и за вработени во УЈП

Телма - 01.06.2020

Директорката на УЈП Сања Лукаревска за Телма открива дека иако е позитивна на Ковид 19 се чувствува добро. Препорачала тестирање на сите вработени во УЈП кои имале средба со неа од средата.

Премиерот Спасовски оди во самоизолација, листата на фукционери може да се прошири

Нова ТВ - 01.06.2020

Листата на функционери кои одат во самоизолација може да се прошири. Во овој момент треба да заврши епидемиолошката анкета на премиерот Спасовски и тој наверојатно треба да оди во самоизолација 14 дена, информира министерот за здравство Венко ...

Спасовски повторно оди во самоизолација, како и следните двајца на листата на СДСМ во втората ИЕ?

360 степени - 01.06.2020

Премиерот е носител во кумановскиот изборен регион, каде што веднаш зад него се кандидирани за пратеници Лукаревска, па Зекири, кои објавија дека се позитивни на коронавирусот Во тек е епидемиолошката анкета за премиерот Оливер Спасовски, но со ...

Лукаревска: Демантирам дека тестирањето за коронавирус сум го направила пред посета на Куманово

Фактор - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска ги демантира дезинформациите кои излегоа во јавност дека тестирањето за коронавирус го направила пред вчерашната теренска посета во Куманово.

Филипче: Голема е веројатноста дека ќе биде потребна самоизолација за премиерот Оливер Спасовски

Press24 - 01.06.2020

Во врска со тестирањето на дел од членовите на СДСМ, после завршениете епидемиолошки анкети во текот на вчерашниот ден и утрово назначена е самоизолација за потпретседателите Манчевски, Царовски, Забрчанец, позитивен е тестот и на Сања Лукаревска, ...

И градоначалникот на Бутел се повлече во самоизолација

24Инфо - 01.06.2020

На листата со лицата кои извршуваат јавни функции, а соопштија дека заминуваат во самоизолација, бидејќи имале во текот на работењето деновиве меѓусебни контакти се придодаде и градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски.

Премиерот Спасовски тестиран на Ковид-19, се чека резултатот

Алсат-М - 01.06.2020

Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски повторно ќе оди во изолација ќе се знае откако ќе се добијат резултатите од неговото денешно тестирање на Ковид-19. Како што кажа на денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, Спасовски и дел од ...

Десетина службеници од УЈП ставени во изолација поради Лукаревска

24 Вести - 01.06.2020

Десетина службеници во генералната дирекција на УЈП ќе бидат ставени во самоизолација, поради контакт со директорката Сања Лукаревска, која денеска објави дека е позитивна на тестот за корона вирусот.

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, имал средба со Лукаревска

CivilMedia - 01.06.2020

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, соопшти дека самоиницијативно ќе биде во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која е позитивна на ...

Спасовски направил тестирање за коронавирус и чека епидемилолозите да му дадат насока дали да се изолира

А1 On - 01.06.2020

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, утрово направил тестирање за коронавирус и ги чека резултатите, а во меѓувреме, чека насоки и препораки од епидемиолозите за потребата од негова изолација.

Техничкиот премиер се тестирал утрово, а во самоизолација е и заменичката во МВР

360 степени - 01.06.2020

За ова информира лидерот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција, посочувајќи кои се функцинери од неговата партија се во самоизолација Техничкиот премиер Оливер Спасовски се тестирал утрово на ковид-19, а во самоизолација е и ...

15: Нови 89 новозаразени и седум починати, Лукаревска позитивна на Ковид-19, остра осуда на говорот на омраза на ...

Frontline - 01.06.2020

Преглед на вести во 15 часот Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи, починале седум лица од Ковид-19. Во изминатите три години постигнавме две стратешки цели: Станавме 30 членка на НАТО и имаме датум за преговори, истакна ...

Заев: Утринава и премиерот Спасовски беше тестиран за коронавирус

Press24 - 01.06.2020

На прес конференција, претседателот на СДСМ Зоран Заев потврди декаа Сања Лукаревска и Мухамед Зекири се позитивни на коронавирусот. Тој рече дека во само изолација се и Дамјан Манчевски, Мила Царовска, Маријан Забрчанац и Славјанка Петровска кои ...

Кого се’Лукаревска ќе стави во изолација?

ММС - 01.06.2020

Во самоизолација од денеска е вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, како и советникот за односи со јавност во Владата Марјан Забрчанец.

На Спасовски не му се седи пак во самоизолација

Република - 01.06.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски ги чекал понатамошните инструкции за да знае дали треба да оди во самоизолација, иако вчерашниот ден го помина во друштво на директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која денеска доби позитивен тест на ковид-19.

Директорот на Службен весник Костовски во самоизолација

24Инфо - 01.06.2020

Директорот на Службен весник Мартин Костовски бил во контакт со Сања Лукаревска и направил тест за ковид 19.Тој на Фејсбук напиша: И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас пред еден час ...

Самоизолација и за Славјанка Петровска, и таа делеше флаери низ Куманово

Република - 01.06.2020

И дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска е во самоизолација, откако вчера заедно со техничкиот премиер Оливер Спасовски и директорката на УЈП Сања Лукаревска, која денеска доби позитивен тест на ковид-19, беа во ...

Премиерот Спасовски се тестирал на Ковид-19, се чекаат резултатите

ТВ21 - 01.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција откри дека и техничкиот премиер Оливер Спасовски е тестиран на Ковид-19 и дека ги чека резултатите. Како што кажа Заев, Спасовски бил во контакт со потпретседателот Мухамед Зекири.

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на коронавирус

Телма - 01.06.2020

Директорката за УЈП, Сања Лукаревска, е позитивна на Ковид-19 објави таа утрово на фејсбук. Лукаревска напиша дека по раобтните средбни кои ги имале со Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, кој е позитивен на коронавирусот и таа се тестирала и ...

Тестиран премиерот Спасовски, се чекаат резултатите

Кумановски м. - 01.06.2020

Утринава на коронавирусот бил тестиран техничкиот премиер Оливер Спасовски и тој ги очекува резултатите, откако вчера со директорката на УЈП Сања Лукаревска, која денеска е позитивна, беа на заеднички настан во Куманово.

Директорката на УЈП, Лукаревска позитивна на Ковид – 19

Алсат-М - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, е позитивна на Ковид – 19 и се наоѓа во изолација, веста ја објави лично таа на својот профил на ...

Дали премиерот Спасовски по втор пат ќе оди во самоизолација?

+инфо - 01.06.2020

За тоа дали премиерот Оливер Спасовски по вторпат ќе биде ставен во изолација, се чека мислењето на епидемиолозите, потврдија за Плусинфо од Владата. Спасовски вчера бил во Куманово заедно со директорката на УЈП , Сања Лукаревска, која денеска ...

Директорката на ујп Сања Лукаревска позитивна на КОВИД-19, дел од раководството на СДСМ во изолација

Сакам да кажам - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска е позитивна на КОВИД-19. Лукаревска денеска на својот фејсбук профил објави дека се тестирала поради работните состаноци кои ги имала со потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири,, кој вчера ...

Спасовски најверојатно ќе мора повторно да оди во двонеделна самоизолација

365 - 01.06.2020

Во моментов се прави епидемиолошката анкета за контактите на техничкиот премиер Оливер Спасовски, откако потпретседателите на СДСМ – Мухамед Зекири и Сања Лукаревска – со која Спасовски имаше заеднички прес вчера во Куманово, беа позитивни на ...

ФОТО: Лукаревска позитивна, ќе оди ли Спасовски во изолација?

Курир - 01.06.2020

Откако на својот Фејсбук утрово директорката на УЈП Сања Лукаревска откри дека е позитивна на коронавирус, јавноста прашува дали и техничкиот премиер ќе оди во изолација? Инаку тиенеодамна имаа партиски средби со граѓаните каде делеа флаери, но и ...

Директорката на УЈП, Лукаревска позитивна на Ковид – 19

Бриф - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, е позитивна на Ковид – 19 и се наоѓа во изолација, веста ја објави лично таа на својот профил на фејсбук: После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци ...

Ќе оди ли премиерот Оливер Спасовски во самоизолација?

Слободен Печат - 01.06.2020

По објавата на директорката на УЈП , Сања Лукаревска дека е позитивна на ковид-19, во самоизолација би требало да одат и премиерот Оливер Спасовски и заменичката министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска.

Директорката на УЈП позитивна на ковид-19

Слободен Печат - 01.06.2020

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук профил.

Лукаревска позитивна на ковид 19

24Инфо - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи позитивна на корона вирус. На фејсбук Лукаревска напиша: -После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги иамвме заедно, направив тест за ковид 19 и резултатот е ...

Позитивна на Ковид-19 и директорката на УЈП, која вчера имаше прес со Спасовски и делеше маски низ Куманово

365 - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи – Сања Лукаревска, информираше дека е позитивна на Ковид-19. Како што соопшти, се тестирала поради работните состаноци кои ги имале заедно со потпретседателот на СДСМ – Мухамед Зекири, откако тој објави дека ...

Спасовски и Лукаревска од Куманово: Правото на одмор, но и правото на глас не смеат да бидат нарушени (ВИДЕО)

Frontline - 31.05.2020

Носителите на изборната листа во ИЕ2, Сања Лукаревска и Оливер Спасовски, по состанок со регионалниот изборен штаб во Куманово, дадоа изјави за медиумите во кои уште еднаш ја истаканаа потребата државата да излезе од комплицираната ситуација во која ...

(ВО ЖИВО) Изјава за медиумите на Спасовски и Лукаревска по одржаната координативна средба на кандидатите за пратеници ...

iPortal - 31.05.2020

Изјава за медиумите на Спасовски и Лукаревска по одржаната координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица 2 од коалицијата на ...

(ВО ЖИВО) Изјава за медиумите на Спасовски и Лукаревска по одржаната координативна средба на кандидатите за пратеници ...

Граѓански збор - 31.05.2020

Изјава за медиумите на Спасовски и Лукаревска по одржаната координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица 2 од коалицијата на ...

Директорката на УЈП е позитивна на корона вирус

Фокус - 01.06.2020

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот профил на Фејсбук објави дека е позитивна на новиот корона вирус. Како што истакна таа, нема никакви симптоми и додаде дека не е сигурна како го добила вирусот.

И директорката на УЈП, Лукаревска, позитивна на Ковид-19

Либертас - 01.06.2020

-После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно,направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен. Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација.

Директорката на УЈП позитивна на коронавирус

Сител - 01.06.2020

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук профил.

Директорката на УЈП Сања Лукаревска, позитивна на Ковид-19

24 Вести - 01.06.2020

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук ...

Директорката на УЈП потврди дека е позитивна на ковид-19

+инфо - 01.06.2020

Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Не можам да бидам сигурна на каков начин сум го добила вирусот - напиша директорката на УЈП. Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук профил објави дека направила тест за ...

Директорката на УЈП Лукаревска позитивна на коронавирус, а се фотографираше со народот како дели флаери (ФОТО)

Курир - 01.06.2020

Директорката на УЈП Сања Лукаревска потврди дека е позитивна на коронавирус. После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен.

И директорката на УЈП е позитивна на Ковид 19

Нетпрес - 01.06.2020

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот профил на Фејсбук објави дека е позитивна на новиот корона вирус. Како што истакна таа, нема никакви симптоми и додаде дека не е сигурна како го добила вирусот.

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на коронавирус

А1 On - 01.06.2020

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук профил информираше дека направила тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен. „Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација.

Директорката на УЈП Сања Лукаревска, со позитивен тест на Кoвид-19

ТВ21 - 01.06.2020

Директорката на УЈП Сања Лукаревска е позитивна на коронавирусот. Таа ова го објави на својот „Фејсбук“. „После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е ...

Директорката на УЈП позитивна на коронавирус

4NEWS - 01.06.2020

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот фејсбук профил.

Сања Лукаревска е позитивна на Ковид-19

Канал5 - 01.06.2020

Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил ја објави веста дека нејзиниот тест за Ковид-19 е позитивен. „После веста која ја објави другарот Мухамед Зекирим а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е ...

Директорката на УЈП позитивна на коронавирусот

Фактор - 01.06.2020

Сања Лукаревска, директорката на Управата за јавни приходи е позитивна на коронавирусот. Веста ја објавина фејсбук. „После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно,направив тест за Ковид-19 и ...

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на Ковид-19

Макфакс - 01.06.2020

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска објави на Фејсбук дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека по веста дека Мухамед Зекири има коронавирус, а поради работните состаноци кои ги имале заедно, направила тест за Ковид-19 и ...

Директорката на УЈП позитивна, Царовска, Манчевски, Муареми и Ганиу во изолација

Р.С.Европа - 01.06.2020

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, денеска соопшти дека е позитивна на Ковид-19, а директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми, дека е во самоизолација, поради тоа што биле во контакт со пратеникот од СДСМ, Мухамет Зекири, за кој вчера ...