TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азар е еден од петте проблеми на Сари во Челси

Спортклуб - 12.02.2019

Еден Азар е еден од петте проблеми на Маурицио Сари во Челси, така барем тврди Џејми Карагер. Тоа е ставот на коментаторот од Скај Спорт и за таквото нешто даде поткрепа во своето излагање.

Сари доби последна шанса - има еден месец за да ја спаси работата во Челси!

Sport 1 - 12.02.2019

Челси беше посрамотен на „Итихад“ од Манчестер сити со 0-6, па му се „тресе“ тренерската позиција на предводникот на лондонскиот клуб, Маурицио Сари. Се споменуваа многу потенцијални кандидати како негова замена, но „Гардијан“ пишува дека Сари има ...

Сари не го поднесе поразот, но неговите играчи не беа толку погодени: Разменуваа дресови и се шегуваа со фудбалерите на ...

СуперСпорт - 11.02.2019

Маурисио Сари вчера со еден потег го навлече гневот на фудбалските фанови откако одби да му честита на Пеп Гвардиола за големата победа во дербито на колото во Премиер лигата. Италијанецот беше нападнат од сите страни поради ваквиот потег,но и ...

Лампард чека повик од Абрамович!

TopSport - 11.02.2019

Англиските букмејкери го поставија поранешниот фудбалер на Челси и сегашен менаџер на Дерби каунти, Френк Лампард како прв фаворит да го замени Маурицио Сари на клупата на „сините“ по бламажата против Манчестер сити, кои со 6:0 ги „понижија“ на ...

На Сари му истече времето: Легенда на Челси седнува на тренерското столче!?

Sport 1 - 11.02.2019

Челси беше декласиран на „Итихад“ од Манчестер сити со 0-6, па по средбата големо незадоволство покажаа навивачите на клубот, кои сакаат да си замине тренерот Маурицио Сари. Англиските медиуми пишуваат дека уште немало состанок меѓу италијанскиот ...

Челзи има план: Зола како замена на Сари до крајот на сезоната

Кајгана - 11.02.2019

Раководството на Челзи полека станува незадоволно од работата на Маурицио Сари во последните два месеци, и размислува за промена на тренерската позиција, иако претходно неколкупати беше напоменато дека клубот стои зад Сари со целосна доверба.

Не било провокација: Манчестер сити направи гаф, па му се извини на Челси!

СуперСпорт - 11.02.2019

Манчестер сити на „Итихад“ го декласираше Челси со 6-0, па тоа беше голема победа за екипата на Пеп Гвардиола, која се врати на тронот на Премиерлигата. Маурицио Сари не се поздрави со Гвардиола, но вели дека се виделе по натпреварот и дека нивните ...

Легендата на Челзи фаворит за наследник на Сари

Спортски - 11.02.2019

Медиумите на Островот после вчерашниот дебакл на Челзи против Манчестер Сити (6:0) започнаа да пишуваат за отказ на Италијанецот. Сари е по огромен притисок после катастрофата која ја доживеа на „Итихад“.

Британците брифираат: Сари пред отказ, познато е кој е посочен како алтернатива

Спортклуб - 11.02.2019

Џанфранко Ѕола е еден од потенцијалните кандидати да го замени Маурицио Сари на клупата на Челси како привремен тренер, доколку италијанскиот стратег доби отказ. Ѕола кој веќе работи како асистент тренер во таборот на Сари, е во моментот најизгледно ...

Сари откри зошто не го поздравил Гвардиола

Вечер - 11.02.2019

Фудбалерите на Челзи последната дерби пресметка против екипата на Манчестер Сити најмногу ќе ја паметат по срамниот пораз од 6:0. На крајот од натпреварот менаџерот на лондонските „сини“, Маурицио Сари, максимално фрустриран и лут го напушти ...

На секој Челси во гости, 3 дена му се доста

Оff.net - 11.02.2019

Маурицио Сари денес ќе испуши сто цигари, актуелниот шампион на Англија продолжи да руши рекорди, Челси анти-рекорди, а Серхио Агуеро да твори историја. Тимот од „Стемфорд Бриџ“ е во катастрофална ...

Сари и натаму ќе го пласира „својот фудбал“, но тоа нема да му биде дозволено: Кој ќе биде следниот на тренерската ...

СуперСпорт - 11.02.2019

Маурисио Сари сигурно нема да се откаже од својата фудбалска филозофија. „Никако, тоа сум јас, ќе продолжиме, ова не беше мојата верзија, не сум ја видел досега. Функционираше на почетокот на сезоната, сега не, мораме да ја најдеме причината“, ...

Сари нема да го дочека март на клупата на Челси!?

1tv - 11.02.2019

Убедливиот пораз од Манчестер Сити од 6:0 викендов во Премиерлигата може да се покаже како клучен во одлуките на Роман Абрамовиќ во однос на работата на Маурицио Сари. Според островските медиуми, Сари до крајот на оваа недела ќе има состанок со ...

Сари: Загрижен сум за тимот, не за моето работно место

Екипа - 11.02.2019

Челси доживеа класичен нокаут на „Етихад“, губејќи го дербито против Манчестер Сити со неверојатни 6-0. Фановите на лондонскиот клуб се бесни и ја бараат главата на менаџерот Маурицио Сари, а тој вели дека е позагрижен за тимот, отколку за своето ...

Сари по дебаклот на „Итихад“: Би бил среќен ако добијам повик од Абрамович

Gol.mk - 11.02.2019

Фудбалерите на Челзи беа декласирани на „Итихад“ од Манчестер Сити со 6-0, а по убедливиот пораз веднаш започнаа и прашањата за иднината на Сари на „Стемфорд Бриџ“. После натпреварот, новинарите директно го запрашаа Италијанецот дали се плаши од ...

Карагер: Сари го претвори Челси во Арсенал

Точка - 11.02.2019

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер кој што моментално е стручен коментатор, имаше остри критики на сметка на Маурицио Сари после вчерашниот дебакл на Челси. Фудбалерите на Челси на гостувањето кај Манчестер Сити вчера беа декласирани со ...

Карагер: Сари го претвори Челси во Арсенал

24Инфо - 11.02.2019

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер кој што моментално е стручен коментатор, имаше остри критики на сметка на Маурицио Сари после вчерашниот дебакл на ...

Срамот на „Итихад“ откри и нешто друго: Сари даде одговор за можниот повик од Абрамович и зачуди со изјавата

Дерби - 11.02.2019

Маурицио Сари едвај чекаше судијата Мајк Дин да означи крај на натпреварот на „Итихад“ и експресно се упати кон соблекувалната, па во моментите на комплетно бунило, го изигнорира и Пеп Гвардиола кој остана со испружена рака пред тунелот.

Сари после катастрофата: Ќе бидам среќен ако ми се јави Абрамович

24Инфо - 11.02.2019

Фудбалерите на Челси вчера беа декласирани на гостувањето кај Манчестер Сити со 6:0, а секако, тренерот Маурицио Сари ќе биде прв на тапет кај управата на ...

Сари не се ракуваше со Гвардиола, а Шпанецот верува дека не го видел (видео)

OhridNews - 11.02.2019

Италијанскиот стратег на клупата од Челси, Маурицио Сари не се ракуваше со Пеп Гвардиола после завршувањето на мечот кој Манчестер Сити го доби со високи 6-0. Шпанскиот стручњак верува дека не го видел, бидејќи има добри односи со менаџерот на ...

Карагер: Сари направи Челси да изгледа како Арсенал

TopSport - 11.02.2019

Поранешниот англиски репрезентативец Џејми Карагер, кој сега работи како стручен коментатор на „Скај спорт“, не ги штедел критиките за Маурицио Сари, по вчерашниот дебакл на Челси во дуелот со Манчестер сити (6:0).

Игуаин: Среќен сум во Челзи, ќе се вратам на познатото ниво

Локално - 10.02.2019

Гонзало Игуаин е смирен за неговата иднина во Челзи. Есента, тој не беше многу убедлив во дресот на Милан, па затоа многумина побрзаа да коментираат дека 31-годишниот напаѓач нема да има добар период во тимот од Лондон.

Сари не поднесува оставка, остава клубот да одлучи за неговата иднина

Локално - 10.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари не се произнесе за неговата иднина во клубот од „Стемфорд бриџ“ по највисокиот пораз во последните триесетина години забележан вечерва на гостувањето кај Манчестер сити со 6:0.

Сари: Дербито против Сити ќе се реши во средината на теренот

1tv - 10.02.2019

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари очекува денешното дерби против Манчестер Сити да се реши во средината на теренот. Двата тима ќе се сретнат еден против друг на „Етихад“ во натпревар од 26-тото коло на Премиер лигата, а „сините“ ќе излезат во ...

Сари откри зошто не се поздрави со Пеп – но дали е за верување

Спортклуб - 10.02.2019

Манчестер Сити го демолираше Челзи со високи 6-0, а по мечот тренерот на гостите Маурицио Сари го привлече дополнително вниманието на себе откако не се поздрави со Пеп Гвардиола. По средбата нормално и што беше за очекување, новинарите го запрашаа ...

Сари не се ракуваше со Гвардиола по дебаклот на Челзи

Нетпрес - 10.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, не се ракуваше со колегата од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, по поразот во натпреварот од англиската Премиер лига. Шпанецот тргна кон Сари на поздравување како што е вообичаено по завршувањето на натпреварите, но ...

Челзи има план: Зола како замена на Сари до крајот на сезоната

24Инфо - 12.02.2019

Раководството на Челзи полека станува незадоволно од работата на Маурицио Сари во последните два месеци, и размислува за промена на тренерската позиција, иако претходно неколкупати беше напоменато дека клубот стои зад Сари со целосна доверба.

Му се спрема отказ на Маурицио Сари!?

ЗаЗабава - 11.02.2019

Џанфранко Ѕола е еден од потенцијалните кандидати да го замени Маурицио Сари на клупата на Челси како привремен тренер, доколку италијанскиот стратег добие отказ. Ѕола кој веќе работи како асистент тренер во таборот на Сари, е во моментот ...

Игуаин: Среќен сум во Челзи, ќе се вратам на познатото ниво

Нетпрес - 10.02.2019

Гонзало Игуаин е смирен за неговата иднина во Челзи. Есента, тој не беше многу убедлив во дресот на Милан, па затоа многумина побрзаа да коментираат дека 31-годишниот напаѓач нема да има добар период во тимот од Лондон.

Сари не планира да поднесе оставка од Челзи

Фокус - 10.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари не се произнесе за неговата иднина во клубот од „Стемфорд бриџ“ по највисокиот пораз во последните триесетина години забележан вечерва на гостувањето кај Манчестер сити со 6:0.

Сари не се ракуваше со Гвардиола по дебаклот на Челзи

MTM - 10.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, не се ракуваше со колегата од Манчестер Сити, Јозеп Гвардиола, по поразот во натпреварот од англиската Премиер лига. Шпанецот тргна кон Сари на поздравување како што е вообичаено по завршувањето на натпреварите, но ...

Игуаин: Среќен сум во Челзи, ќе се вратам на познатото ниво

MTM - 10.02.2019

Гонзало Игуаин е смирен за неговата иднина во Челзи. Есента, тој не беше многу убедлив во дресот на Милан, па затоа многумина побрзаа да коментираат дека 31-годишниот напаѓач нема да има добар период во тимот од Лондон.

Сари не поднесува оставка, остава клубот да одлучи за неговата иднина

MTM - 10.02.2019

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари не се произнесе за неговата иднина во клубот од „Стемфорд бриџ" по највисокиот пораз во последните триесетина години забележан вечерва на гостувањето кај Манчестер сити со 6:0.