TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје домаќин на Мундијалот 2020 за непризнаени земји

Кајгана - 03.12.2019

Светската конфедерација КОНИФА, пандан на ФИФА за непризнаените земји и народи, потврди дека организатор на претстојното Светско првенство ќе биде нашиот главен град. Првично домаќин на Мундијалот требаше да биде Сомалиланд, непризната земја која ...

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

МКД - 02.12.2019

На почетокот од јуни на арената „Тодор Проески" ќе се игра Светско фудбалско првенство на непризнаени земји, потврди КОНИФА. Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од ...

Сомалиленд се откажа, Македонија се нафати: Какво е тоа СП што ќе се игра во Скопје?

Sport 1 - 02.12.2019

Откако бомбастично одекна веста дека Скопје ќе биде домаќин на фудбалски Мундијал на непризнаени земји, ретко кој знае какво е тоа првенство и кои се „земјите“ учесници што ќе се појават во македонската престолнина од 30 мај до 7 јуни идната година.

Србите ни гледаат сеир: Кој регион од Северна Македонија ќе игра на контроверзното СП?

Sport 1 - 02.12.2019

Повеќето српски медиуми почнаа да се мајтапат со Северна Македонија, откако беше објавено дека Светското фудбалско првенство за непризнаени држави ќе се игра наредново лето во Скопје, поради што македонската престолнина беше избрана за домаќин на ...

НЕ Е ШЕГА: Македонија домаќин на Светско првенство во фудбал!

Слободен Печат - 02.12.2019

Според најавите турнирот ќе се одржува наредното лето во 2020 година, а натпреварите ќе се играат во Скопје. Светско првенство во фудбал ќе се игра наредната година во Македонија, но каков е тој Мундијал кога таков се организираше лани во Русија, а ...

Македонија ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство во непризнаени држави

Gol.mk - 02.12.2019

Нашиот најголем фудбалски стадион „Тодор Проески“ ќе биде домаќин на следното Светско фудбалско првенство на непризнаени држави, денес објавија од КОНИФА (CONIFA). КОНИФА е Конфедерација на независните фудбалски асоцијации, сочинета од држави кои не ...

Во Македонија ќе се одржи СП во фудбал за непризнати земји

Р.С.Европа - 02.12.2019

Северна Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал на непризнаени држави и региони, објави Конфедерација на независни фудбалски асоцијации КОНИФА, на својот официјален Твитер профил.

НЕ Е ШЕГА: Скопје ќе биде домаќин на фудбалско СП на непризнаени држави!

Sport 1 - 02.12.2019

Светско фудбалско првенство во фудбал за непризнаени држави ќе се игра на лето идната година во Скопје, откако макеоднската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство.

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

ММС - 02.12.2019

Скопје, 2 декември 2019 (МИА) – Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на ...

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

SportMedia - 02.12.2019

Чудо невидено!!! Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на СП во фудбал. Но оваа информација која на прв поглед е шокантна, треба да се прочита до крај. А тоа е дека на ова првенство ќе учествуваа земји кои не се признати од ООН, ...

Во Скопје ќе се одржи Светско првенство во фудбал!

365 - 02.12.2019

Верувале или не, од 30 мај до 7 јуни 2020-та главниот град на Македонија ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал. Но со една важна разлика. Се работи за светско првенство под капата на фудбалската организација КОНИФА, наменето за држави, ...

Не, не е шега: Следното Светско првенство во фудбал ќе се игра во Македонија

Спортклуб - 02.12.2019

Светското првенство во фудбал идната година ќе се игра во Македонија. Но како тоа сега „Мундијалот“ да се игра следната година кога истиот е на програмата 2022 во Катар. Да, ова не е натпреварување кое постои во ФИФА од 1930 година и кое го освои ...

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Македонија ќе биде домаќин на СП во фудбал за НЕпризнаени држави!

Курир - 02.12.2019

Светско фудбалско првенство во фудбал за непризнаени држави ќе се игра на лето идната година во Скопје, откако македонската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство.

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

24Фудбал - 02.12.2019

На почетокот од јуни на арената „Тодор Проески" ќе се игра Светско фудбалско првенство на непризнаени земји, потврди КОНИФА. Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од ...

СП во фудбал на непризнаените земји и региони ќе се одржи во Македонија

Expres - 02.12.2019

Од 30 мај до 7 јуни 2020 година македонија ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал на непризнаени држави и региони, пренесува Радио Слободна Европа повикувајќи се на Конфедерација на независни фудбалски асоцијации КОНИФА.

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

MakPress - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

А1 On - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Вечер - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

+инфо - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоцијации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Sport M - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Локално - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје ќе биде домаќин на СП во фудбал на непризнаени земји

Република - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје од 30 мај до 7 јуни 2020 ќе биде домаќин на Светското фудбалско првенство на непризнаени земји

iPortal - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

ТВ21 - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Опсервер - 02.12.2019

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се ...