TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ: Црпам инспирација од Федерер

Стандард - 13.01.2018

Новак Ѓоковиќ ќе се врати на Австралија Опен, откако половина година беше надвор од терените. Србинот не играл од Вимблдон, кога претрпе повреда на лактот. На официјалната прес-конференција во Мелбурн Србинот призна дека се уште не е 100% опоравен, ...

Ѓоковиќ: Не сум 100 проценти здрав, но во мене гори стар оган

+инфо - 13.01.2018

Во првиот круг, ноќта помеѓу недела и понеделник, Србинот ќе игра против Доналд Јанг од САД, на Австралија опен. Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ информира дека не е 100 проценти здрав, но дека ситуацијата со повредената рака е ...

Започнува Австралија Опен, најголемите тениски ѕвезди се враќаат во акција

СуперСпорт - 12.01.2018

Од Роџер Федерер па се до Симона Халеп , Рафаел Надал до Новак Ѓоковиќ, најголемите тениски ѕвезди во светот се враќаат во акција на Австралија Опен . Турнирот кој традиционално е прв голем Гренд Слем и овој јануари ќе може да се прати само на ...

Има среќа – Новак Ѓоковиќ доби противници за мерак на Австралија опен…Еве кои се (фото)

Турлитава - 12.01.2018

Новак Ѓоковиќ имаше многу среќа на ждрепката за гренслемот Австралија Oпен. Србинот, е 14-ти носител, а со Надал може да се сретнe само во финалето, додека евентуална пресметка со Федерер е можна само во полуфиналето.

Интервју со Мет Виландер

Sport M - 12.01.2018

Да го старуваме интервјуто со приказната за Енди Мареј, кој очигледно се здоби со големи повреди- Сакам да Ве прашам поради повредата со која тој се здоби и со изјавите дека е неопходна операција , кој совет би му го дале од оваа негова кариерна ...

Ѓоковиќ: Не сум 100 проценти здрав, но во мене гори стар оган

Канал5 - 13.01.2018

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ информира дека не е 100 проценти здрав, но дека ситуацијата со повредената рака е подобрена и дека е пресреќен што ќе се врати на теренот на Австралија опен.