TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Дара БубаМара не седи мирна - Едвај ги додржа бујните гради

Press24 - 23.03.2019

Дара БубаМара по порно скандалот со нејзините голи фотографии кој одекна во јавноста, не седи мирна и повторно провоцира со бујното деколте и задник. Дара се пофали со нови провокативни ...

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ вака се подготвуваа вчера да слават Младенци (ФОТО)

Вистина.мк - 23.03.2019

Вчера нововенчаните брачни двојки на денот на доаѓањето на пролетта 22 март, го славеа празникот Младенци. Обичаите налагаат невестата да стане рано наутро и да меси 40 колачиња, кои се нарекуваат Младенчиња, за нивниот брачен живот да им биде долг, ...

ФОТО: Дара Бубамара со нова провокација, овој пат „градите се на слобода“

Курир - 23.03.2019

Дара Бубамара не седи мирна. Познатата пејачка по скандалозното видео, повторно почна да провоцира. Дара во моментов ја снима својата нова песна, а за време на паузата искористи да направи неколку фотографии за својот Инстаграм профил.

Дали Јелена Карлеуша ќе се врати во познатото шоу, нејзината колешка откри детали

Хитпортал - 23.03.2019

Пејачката Марија Шерифовиќ е меѓу нај блиските пријателки на Јелена Карлеуша која меѓу првите ја тешеше својата колешка, по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша. Таа во едно интервју неофицијално открича дека Карлеуша за брзо ќе се врати во ...

Наташа Беквалац настапи без долна облека (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 22.03.2019

Наташа Беквалац на настапот по повод отворање на продавница на познат моден бренд во Бања Лука се појави со необичен стајлинг, кој дефинитивно им го привлече вниманието на присутните. Според изјавите на оние што се најдоа на самото место, ...

Александра Пријовиќ пред 2 недели се породи, а веќе збесна поради Филип Живојиновиќ

Убавина и Здравје - 22.03.2019

Пејачката Александра Пријовиќ пред две неделеи на свет го донесе синот Александар, кој е голема среќа и радост во семејствата на новопечените родители. Сепак, изгледа дека настапија и првите расправии околу наследникот.

ФОТО: Биларусокоса - вака некогаш изгледала Александра Пријовиќ

Press24 - 22.03.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ е позната по својата црна коса, а еве како изгледала кога била многу мала. За оваа пејачка многу се зборува, поради тоа што е во брак со Филип Живојиновиќ.

Ивана Петерс до пејачите: Потребни ви се часови по пеење

MTM - 22.03.2019

Ивана Петерес во моментот ја менува Јелена Карлеуза во жирито на музичката продукција на Ѕвездите на Гранд, и како што таа самата признава, не било лесно за неа, да го заземе местото на нејзината колешка.

(ФОТО) Се породи пред само две недели: Александра Пријовиќ во топ-форма

Женски магазин - 22.03.2019

Пејачката Александра Пријовиќ која на трети март стана мајка денес првпат е фотографирана по породувањето. Снаата на Лепа Брена која пред само две недели го роди синот Александар веќе е во одлична форма.

Марија Шерифовиќ откри кога Карлеуша се враќа на сцената !

Магазин - 22.03.2019

Поп пејачката Марија Шерифовиќ меѓу првите и подаде рака за утеха на својата колешка Јелена Карлеуша, после смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша. Неофицијално се дознава дека Јелена ќе се појави на сцената побрзо отколку што се мислеше.

Пејачката СЕКА АЛЕКСИЌ: Како од бедно девојче стана богаташка?

Вечер - 22.03.2019

Српската пејачка Светлана Сека Алексиќ денес се смета за една од најбогатите на естрадата. Но тоа не било секогаш така. Пејачката потекнува од српското село Липолист, а со нејзината мајка и брат вели дека имала многу сиромашно детство, живееле во ...

Прозборе за трагедиите на своите блиски пријатели – Марија Шерифовиќ откри кога Карлеуша се враќа на сцена

Убавина и Здравје - 22.03.2019

Поп пејачката Марија Шерифовиќ прва и пружи утеха на Јелена Карлеуша после смртта на нејзината мајка Дивна. Шерифовиќ со задоволство се сеќава и на покојниот крал на народната музика, Шабан Шаулиќ.

Проговори за трагедиите на своите блиски: Марија откри кога Карлеуша застанува пред камерите

Република - 22.03.2019

Поп пејачката Марија Шерифовиќ прва и пружи утеха на колешката Јелена Карлеуша после смртта на мајка и Дивна Карлеуша. Јас не се огласував јавно кога неа ја погодија сите тие ситуации. Мислам дека за секој жив човек тоа се психолошки душевни удари, ...

Никој не се надеваше на ова: Јелена Карлеуша се враќа во „Ѕвездите на Гранд“ – еве кога

Вистина.мк - 22.03.2019

Јелена Карлеуша полека се враќа на нормалниот начин на живот. Според пишувањата на српските медиуми, пејачката наводно се вратила во студио за да почне да работи на нова песна, која веќе долго време ја одложува, а се шпекулираше и дека ќе биде ...

Ужас: Еве како изгледале првите фотографии на Јелена Карлеуша на социјалните мрежи

Хитпортал - 22.03.2019

Поп дивата Јелена Карлеуша секојдневно објавува фотки од нејзините модни комбинации и секси тело, а за тоа може да посведочат фановите на Инстаграм. Но, не секогаш ова било вака. Пред ЈК да го открие фотошопот, нејзините фотографии не биле толку ...

Јелена Карлеуша полека се враќа во нормала по смртта на мајка си, наскоро влегува во студио

Убавина и Здравје - 21.03.2019

Јелена Карлеуша полека се враќа на нормалниот начин на животот. Таа веќе се ангажира да ги запише ќерките во ново училиште, но и да види како напредуваат работите во новата куќа, каде што наскоро ќе се преселат.

Откако се породи, Александра Пријовиќ не излегува од дома

Убавина и Здравје - 21.03.2019

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кои пред десетина дена станаа родители на малиот Александар својата оаза на мир ја прон Соседите пак рекле дека често ја гледаар мајката на Филип, Зорица, но и мајка на Пријовиќ, Борка, кои што се преселиле ...

Домот и носи несреќи: Карлеуша по погребот на Дивна се сели во луксузна вила вредна милиони- од погледот ќе ви се ...

Курир - 21.03.2019

Пејачката Јелена Карлеуша овие денови за прв пат излезе од дома и се упати во потрага по нов дом. Станува збор за домот на некогашната фудбалска легенда на Црвена Ѕвезда Драган Стојковиќ- Пикси.

ФОТО: Пејачката танцуваше на сцена без долна облека - Беквалац повторно изненади

Press24 - 21.03.2019

Наташа Беквалац важи за една од најсексипилните пејачки на Балканот и не пропушта можност да ја оправда таа титула. Со последниот настап облечена во интересна креација, на која јасно се гледаше дека пејачката не носи долна облека, таа ги воодушеви ...

Прија не излегува од дома, а Филип постојано оди во маалското дуќанче: Само што се доселија во новата куќа, соседите ...

Вистина.мк - 21.03.2019

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, кои неодамна станаа родителите на малиот Александар, својата семејна оаза ја најдоа во крајот, каде што живеат голем број познати личности: Саша Поповиќ, кеба, Ацо Пејовиќ, но и Лепа Брена – белградската ...

Познатиот рапер и пратил порака на Дара Бубамара откако на социјалните мрежи осамна експлицитно видео

Вистина.мк - 21.03.2019

Откако на социјалните мрежи се појави експлицитно видео на кое се задоволува со сексуална играчка, се огласија многу познати личности. Меѓу нив и раперот Вук Моб кој и пратил порака на познатата пејачка.

ФОТО: Била русокоса- вака некогаш изгледала Александра Пријовиќ

Курир - 22.03.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ е позната по својата црна коса, а еве како изгледала кога била многу мала. За оваа пејачка многу се зборува, поради тоа што е во брак со Филип Живојиновиќ.

(Фото) Пријовиќ тазе породена, се враќа во топ форма

Репортер - 23.03.2019

Српската пејачката Александра Пријовиќ која на трети март се породи , вчера првпат е фотографирана по породувањето. Снаата на Лепа Брена која пред две недели стана мајка на малиот Александар веќе е во одлична форма.

Домот и носи несреќи: Карлеуша по погребот на Дивна се сели во луксузна вила вредна милиони- од погледот ќе ви се ...

Пулс24 - 21.03.2019

Пејачката Јелена Карлеуша овие денови за прв пат излезе од дома и се упати во потрага по нов дом. Станува збор за домот на некогашната фудбалска легенда на Црвена Ѕвезда Драган Стојковиќ- Пикси.

Прија не излегува од дома, а Филип постојано оди во маалското дуќанче: Само што се доселија во новата куќа, соседите ...

Скопје24 - 22.03.2019

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, кои неодамна станаа родителите на малиот Александар, својата семејна оаза ја најдоа во крајот, каде што живеат голем број познати личности: Саша Поповиќ, кеба, Ацо Пејовиќ, но и Лепа Брена – белградската ...