TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ со остра реакција- војната со НАТО ќе биде неизбежна, се огласи и Столтенберг

Канал5 - 27.02.2024

Кремљ реагира на зборовите на Емануел Макрон дека не е исклучено испраќање на западни војници на украинска територија. Макрон вчера во Париз рече дека во моментов нема консензус за ова прашање, но „дека ништо не е исклучено“.

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Макфакс

Песков: Испраќање западни контингенти во Украина ќе доведе до директен воен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фокус

Не треба да се исклучи можноста за испраќање западни трупи во Украина, кажа Макрон

Сакам да кажам

Макрон: Поразот на Русија во Украина е од суштинско значење за безбедноста во Европа

Мета

„Не можеме да ја исклучиме можноста за испраќање на војници од Европа во Украина, Русија мора да ја загуби војната, порача Макрон

Скопје1

Макрон вели: Западните трупи може да бидат испратени во Украина

Пулс24

Фокус МКД Во Центар Денар

ВИДЕО | Андоновиќ: Eвропски трупи во Украина?

Слободен Печат - 27.02.2024

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека не ја исклучува можноста за испраќање копнени трупи во Украина, но рече дека сè уште нема консензус за тој чекор, пренесува Гардијан . Макрон, на состанокот на 20 претежно европски лидери во Париз, ...

Војна во Украина: Макрон не исклучува испраќање на западни копнени трупи

Deutsche Welle

ВИДЕО: Макрон не исклучува испраќање западни трупи во Украина

А1 On

Макрон размислува да испрати француски војници во Украина: Русија не смее да ја добие војната

360 степени

Макрон не ја исклучува можноста за распоредување француски копнени трупи во Украина

Независен

Макрон: Не треба да се исклучи испраќањето на западни копнени трупи во Украина

4NEWS

Макрон не ја исклучува можноста за распоредување француски копнени трупи во Украина

Слободен Печат

Р.С.Европа 24Инфо Сител Либертас Во Центар Канал5 Бриф 24 Вести

Париска конференција: Украина и натаму ќе добива помош од ЕУ

Телма - 27.02.2024

Украина и натаму ќе добива поддршка од европските земји. На конференцијата во Париз на која присуствуваа највисоките претставници на повеќе клучни поддржувачи на Киев, францускиот претседател Емануел Макрон нагласи дека не ја исклучува можноста да ...

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Макфакс

Европските лидери се собраа во Париз и испратија порака до Путин и Украина: „Русија не смее да победи“

Независен

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Локално

Меѓународна конференција за Украина во Париз

24 Вести

Во Париз собир на европските лидери за Украина

Кумановски м.

Меѓународна конференција за Украина во Париз

Бизнис Вести

MakPress Слободен Печат А1 On Опсервер Точка Канал5 24Инфо Нетпрес