TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поведена постапка против српски државјанин – бил директен учесник во тешка сообраќајка кај Ростуше каде едно лице ...

Курир - 15.04.2021

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, поради сомненија дека сторил кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од член 300 став 4 во врска со член ...

МВР со детали за тешката сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

ТВ21 - 14.04.2021

На 13.04.2021 околу 15.30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило влекач со приколка „ман“, со српски национални ознаки, управувано од Љ.Д.

МВР со детали за трагедијата во близина на Свети Јован Бигорски – Скопјанец загина, три се повредени во тешка ...

Centar - 14.04.2021

На 13.04.2021 околу 15.30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило влекач со приколка „ман“, со српски национални ознаки, управувано од Љ.Д.

Тешка сообраќајка кај манастирот Св. Јован Бигорски – еден загинат и тројца повредени

ММС - 14.04.2021

На 13.04.2021 околу 15.30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило влекач со приколка „ман“, со српски национални ознаки, управувано од Љ.Д.

Детали за страшната сообраќајка кај Маврово: Познат идентитетот на загинатиот и повредените

Курир - 14.04.2021

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15:50 часот се случи на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Ростушки мост. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека во несреќата учествувале ...

Детали за страшната сообраќајка кај Маврово: Познат идентитетот на загинатиот и повредените

Press24 - 14.04.2021

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15:50 часот се случи на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Ростушки мост. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека во несреќата учествувале ...

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар

МКД - 14.04.2021

Едно лице загина, а тројца се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15:50 часот се случи на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Ростушки мост. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека во несреќата ...

Детали за страшната сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар, познат идентитетот на загинатиот и повредените

Сител - 14.04.2021

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15:50 часот се случи на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Ростушки мост. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека во несреќата учествувале ...

Возач загина, три лица повредени во сообраќајка кај Ростушки мост

Скопско Ехо - 14.04.2021

Едно лице загина, а три други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на патот Маврови анови – Дебар. Според првичните информации во сударот во близина на Ростушки мост учествувало едно патничко и едно товарно возило.