TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дете мое нема шанси овде да живее- Карпите во Радожда ќе ги срушат куќите на пола село

ММС - 23.02.2021

Силен тресок како да се урнал авион. Вака жителите на струшкото село Радожда, го опишуваат звукот и стравот кој го доживеале, при одронот на голема стотонска карпа, од која само голема среќа ги спасило нивните куќи.Карпата завршиле во селските ...

„За влакно“ избегната огромна трагедија во Радожда, карпа падна во дворот на куќата на семејството Пејоски

Алфа - 23.02.2021

“Не стравувам за својот живот,стрептам за моите деца и внучињата оти вчера утро само чудо не спаси од огормните камења кои се одделија од карпата и се срушија врз помошните простории, малку фалеше нашата куќа да ја срамнат со земја-велат крајно ...

Голем одрон на карпи предизвика штети во струшкото село Радожда

Алсат-М - 23.02.2021

Жителите на струшкото туристичко село Радожда се во шок откако огромен одрон на карпи се урна врз дел од објектите. Штети има, но за среќа нема повредени. Од поголема катастрофа куќите ги спасиле селските плевни во кои се удриле огромните карпи.

Одрон од карпа падна врз куќа во Радожда, нема повредени

Сител - 23.02.2021

Голем одрон од карпа вчераутро паднал врз куќа на влезот од струшкото село Радожда, под пештерската црква „Свети Архангел Михаил“. Во несреќата нема повредени, но оштетен е дел од куќата и помошни простории.

Огромна Карпа се урна во дворот на семејна куќа во Радожда, нема повредени

Сакам да кажам - 23.02.2021

Карпа се одрони во струшкото село Радожда кај пештерната црква „Свети Архангел Михаил“, при што огромни камења ги уништија помошните објекти во дворот на семејството Пејовски, но повредени нема.

Одрон од карпа падна врз куќа во Радожда: Не можеме да се соземеме, се чинеше дека цела куќа се руши

Press24 - 23.02.2021

Голем одрон од карпа вчераутро паднал врз куќа на влезот од струшкото село Радожда, под пештерската црква „Свети Архангел Михаил“. Во несреќата нема повредени, но оштетен е дел од куќата и помошни простории.

Голем одрон од карпа паднал врз куќа во Радожда

MakPress - 24.02.2021

Голем одрон од карпа вчераутро паднал врз куќа на влезот од струшкото село Радожда, под пештерската црква „Свети Архангел Михаил“. Во несреќата нема повредени, но оштетен е дел од куќата и помошни простории.

(ВИДЕО)„Животите ни се во опасност“: Карпи се срушија до куќи во Радожда, има оштетени објекти

ММС - 22.02.2021

Утринава околу 7 часот се урна карпа во близина на куќите под црквата Св. Архангел Михаил во Радожда. -Карпите ги оштетија помалите куќи, помошни објекти, кои да не беа на тоа место, ќе се случеше поголема катастрофа.