TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какво време нè очекува, преку ден ведро и ладно, на вечер минусни температури

Порта - 26.11.2022

Под влијание на влажен и многу постуден воздух од север, како што најавивме ќе го донесе првиот снег и на пониските места и тоа особено утре и во понеделник, особено во западните предели каде се очекува на повисоките места и на планините формирање ...

Предупредување од УХМР: Обилни врнежи попладне, заладувањето ќе ни донесе и снег

4NEWS - 26.11.2022

Под влијание на влажна и студена воздушна маса утре времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во ...

Во недела навечер снег и на пониските места, „Македонија пат“ се загрева

Алсат-М - 25.11.2022

За време на викендов се очекува пад на температурите, додека од недела ќе има и врнежи од снег. Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека врнежите од дожд во недела попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни дури, а на некои места ќе ...

(ФОТО) Тука натрупа снег од 30 сантиметри – Уживајте во оваа македонска снежна идила

Centar - 25.11.2022

– Уживајте во првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 cm. Благодарност до пријателите на Националниот Парк Шар Планина кои даваат придонес за воспоставување подобра контрола и ефикасна заштита на природата, ...

Снежна покривка од над 30 сантиметри на Шар Планина

Скопје инфо - 25.11.2022

Од Националниот парк Шар Планина ги објавија првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 сантиметри. Еве како изгледаат планините покриени со снег во овој дел од земјава, додека го чекаме снегот во недела и на ...

Зимата е на прагот, колку и каде снегот најмногу ќе врне

Порта - 25.11.2022

Според последните анализи и тоа со помош на најпрецизните метеоролошки модели во светот, во недела и во понеделник и тоа со влажниот и МНОГУ ПОСТУДЕН воздушен бран од север, снежна покривка ќе се формира на повисоките места и на планините (за над 15 ...

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег

MakPress - 25.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела ...

УХМР најавува заладување, врнежи од дожд и снег

Кумановски м. - 25.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела попладне и во ...

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег и на пониски места

еМагазин - 25.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела ...

Од недела дожд и снег

Фокус - 25.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела ...

Лоши вести за викендов: Студено време и дожд

Press24 - 25.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела ...

На ова место во Македонија има снег од над 30 сантиметри – вистинската зимска идила таму е веќе пристигната со денови ...

Курир - 25.11.2022

Од Националниот парк Шар Планина ги објавија првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 сантиметри. Еве како изгледаат планините покриени со снег во овој дел од земјава, додека го чекаме снегот во недела и на ...

(ФОТО) Тука натрупа снег над 30 сантиметри - вистинска снежна идила

Press24 - 25.11.2022

Од Националниот парк Шар Планина ги објавија првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 сантиметри. Еве како изгледаат планините покриени со снег во овој дел од земјава, додека го чекаме снегот во недела и на ...

На една планина во Македонија натрупа снег над 30 сантиметри – вистинска снежна идила (ФОТО)

Скопје24 - 25.11.2022

Од Националниот парк Шар Планина ги објавија првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 сантиметри. Еве како изгледаат планините покриени со снег во овој дел од земјава, додека го чекаме снегот во недела и на ...

ЗИМСКА ИДИЛА: На Шар Планина натрупало повеќе од 30 сантимерти снег (ФОТО)

4NEWS - 25.11.2022

Националниот парк Шар Планина објави први фотографии од новата снежна покривка. Од таму велат дека на места има и повеќе од 30 сантиметри. Еве како изгледаат планините покриени со снег во овој дел од земјава, додека го чекаме снегот во недела и на ...

ДОАЃА СНЕГ во македонија: погледнете каде и колку СНЕГ ќе наврне низ нашата држава и тоа Според најновите анализи!

Скопје24 - 25.11.2022

Според последните анализи и тоа со помош на најпрецизните метеоролошки модели во светот, во недела и во понеделник и тоа со влажниот и МНОГУ ПОСТУДЕН воздушен бран од север, снежна покривка ќе се формира на повисоките места и на планините (за над 15 ...

Аирлија снег: Попоски најавува снег и во населени места – снежна покривка и до 10 см

Еспресо - 25.11.2022

– Според последните анализи и тоа со помош на најпрецизните метеоролошки модели во светот , во недела и во понеделник и тоа со влажниот и МНОГУ ПОСТУДЕН воздушен бран од север, снежна покривка ќе се формира на повисоките места и на планините (за над ...

ДЕНЕСКА ВЕТЕР И ОБЛАЦИ, УТРЕ ДОЖД И СНЕГ Ниски температури нè очекуваат од понеделник

+инфо - 26.11.2022

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела попладне и во текот на ноќта кон понеделник ќе бидат пообилни и ќе ...

Славчо Попоски: Очекувајте го првиот снег во градовите

Скопје24 - 26.11.2022

Под влијание на влажен и МНОГУ ПОСТУДЕН воздух од север, како што најавивме ќе го донесе првиот снег и на пониските места и тоа во недела и во понеделник, особено во западните предели каде се очекува на повисоките места и на планините формирање на ...

Попоски најавува голема снежна покривка: Снег и на пониските места, можеби и во вашиот град!

Еспресо - 26.11.2022

– Под влијание на влажен и МНОГУ ПОСТУДЕН воздух од север, како што најавивме, ќе го донесе првиот снег и на пониските места и тоа особено утре и во понеделник, особено во западните предели каде се очекува на повисоките места и на планините ...

ПРОГНОЗА ЗА УТРЕ: Студено со дожд и снег, снежна покривка и на пониските места

Курир - 26.11.2022

Претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите за утре. Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во ...

Временска прогноза за утре: Ќе биде студено, а ќе врне и дожд и снег

Press24 - 26.11.2022

Претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите за утре. Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во ...