TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прилепчанец по грешка застрелан додека бил во лов на диви свињи во Мариово

МКД - 17.01.2021

Денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека е ранет прилепчанец кој со своите пријатели бил на лов диви свињи во Мариово. Според првичните информациите од МВР, еден од групата ловџии, најверојатно по грешка, наместо во ...

Инфокомпас: 25 годишен прилепски ловџија застрелан во Мариово – телото пренесено со хеликоптер

Бриф - 17.01.2021

Дваесет и пет годишниот прилепчанец Ѓ.Х. денеска е убиен околу 11 часот во атарот на мариовското село Витолиште. Со пријателите биле на лов и во еден момент бил погоден од куршум од ловечка пушка од едно лице од групата ловџии со која бил на лов.

Прилепчанец е застрелан за време на лов на диви свињи во Мариово

Канал5 - 17.01.2021

25 годишен прилепчанец е убиен во атарот на мариовското селото Витолиште.. Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов диви ...

Прилепчанец загина на лов на диви свињи во Мариово

Независен - 17.01.2021

Малд прилепчанец, бил погоден во лицето додека бил на лов на диви свињи со пријателите во Мариово. Според првичните информациите од МВР, денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека е ранет прилепчанец кој со своите ...

Загина 25-годишен ловџија погоден со куршум од лице со кое бил на лов

Сител - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Трагедија го потресе Прилеп: Загина 25 годишен прилепчанец за време на лов

Centar - 17.01.2021

Колку е безбедно на македонските ловишта. Често се случуваат несреќи. Денешнниот куршум од ловечка пушка наместо во дивеч заврши во 25 годишен прилепчанец кој бил на лов. Според информациите на полицијата која за медиумите рекла дека момчето било ...

Ранет ловџија кај Витолиште

Н.Македонија - 17.01.2021

Ловџија кој се наоѓал на лов во близина на селото Витолиште, Мариовско, кај рудникот е ранет. Оваа информација пред малку ја добивме во нашата редакција од страна на некои ловџии кои учествуваа во ловот. Ловџијата е ранет во пределот на рамото.

Млад прилепчанец загина при лов во Мариово

еМагазин - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според , портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Прилепчанец загина при лов во Мариово

Алсат-М - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Прилепчанец загина при лов во Мариово

ММС - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Момче застрелано во несреќен случај во прилепско

Курир - 17.01.2021

25 годишен прилепчанец е убиен во атарот на мариовското селото Витолиште. Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов диви ...

Прилепчанец починал откако бил застрелан на лов од друг ловџија

+инфо - 17.01.2021

Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов. Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка ...

Заскитан куршум со фатални последици: Прилепчанец загина при лов во Мариово

Слободен Печат - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Ловџија загина во Мариово застрелан од лице кое било на лов

Република - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Трагедија: 25 годишен ловџија од Прилеп починал откако бил застрелан од друг

ТВ21 - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Прилепчанец на возраст од 25 години загина на лов во Мариово

Фокус - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Загина 25-годишен ловџија погоден со куршум од лице со кое бил на лов

24Инфо - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Прилепчанец застрелан во атарот на мариовското селото Витолиште

Локално - 17.01.2021

25 годишен прилепчанец е застрелан во атарот на мариовското селото Витолиште. Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов ...

Трагедија: 25 годишен ловџија од Прилеп починал откако бил застрелан од друг

4NEWS - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Заскитан куршум со фатални последици: Прилепчанец загина при лов во Мариово

Либертас - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

А1 On - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Загина млад прилепчанец, бил застрелан со ловечка пушка во Мариово

Frontline - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.

Прилепчанец загина од куршум истрелан при лов во Мариово

Вечер Прес - 17.01.2021

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х.