TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Во Лондон се гради уште едно чудо од стадион – Новиот дом на Тотенхем ќе изгледа неверојатно

Спортклуб - 17.05.2018

Тотенхем до крајот на годинава ќе го добие новиот стадион кој ќе изгледа навистина спектакуларно. Спарси на крајот од сезоната 2016/17 го напуштија својот „Вајт Харт Лејн“ кој беше срушен, а на неговите темели ќе никне нов стадион со капацитет од ...

ВИДЕО: Во Лондон се гради уште едно „чудо“ од стадионот

Sport M - 17.05.2018

Лондонски Тотенхем ќе добие нов стадион до крајот на годината кој ќе изгледа навистина спектакуларно. На крајот од сезоната 2016/2017, „Спурси“ го напуштиа легендарниот Вајт Харт Лејн, кој е срушен, а на неговите темели ќе никне нов стадион со ...

Новиот стадион на Тотенхем ќе биде чудесен

Оff.net - 17.05.2018

На 14 мај 2017 година мечот Тотенхем - Манчестер Јунајтед беше последен во историјата одигран на стадионот „Вајт Харт Лејн“. 36-илјадниот стадион отворен во далечната 1899 година го ...