TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски пред пратениците: Нема договор за Мијалков

360 степени - 25.02.2021

Бегството па појавувањето на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков е една од главните теми на денешните пратенички прашања во Собранието. На прашање од пратеникот Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ кој случувањата ги оцени како најскапиот „циркуз“ во ...

Јанушев за бегството на Мијалков: Ова е најскапиот циркус – „Секогаш крадецот вика држте го крадецот“, му врати Спасовски

ТВ21

Спасовски: Нема никаков договор за Мијалков

Frontline

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков, секогаш крадецот вели држете го крадецот

Фокус

Спасовски до опозицијата: За што сме се договарале – да избега Мијалков или да се врати?

Независен

Спасовски: Нема никаков договор за Мијалков

Сител

Спасовски: Нема никаков договор за Мијалков

24Инфо

24 Вести Кајгана Слободен Печат +инфо Канал5 iPortal Press24 Нетпрес

Спасовски тврди дека немало договор за бегството на Мијалков

Телма - 25.02.2021

Бегството на Мијалков е најскапиот циркуз организиран и координиран од мафијата, рече од собраниска говорница Игор Јанушев барајќи одговорност од министерот Спасовски. Целата ситуација според него била однапред дововорена.

Бегството на Мијалков е најскапиот циркус координиран од мафијата

Слободен Печат

Мицкоски: Нема одговорност за бегството на Мијалков бидејќи има договор

360 степени - 25.02.2021

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски пак праша: Ако некој со некого се договарал, за што се договарал – да избега или да се врати повторно пред лицето на правдата? Ако институциите затаиле требаше да има одговорност, почнувајќи од Заев па ...

Мицкоски: Нема одговорност за бегството на Мијалков бидејќи има договор

Мак. Весник

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите министре дека  се поигрувате, одговорност треба веднаш да понесете

Курир - 25.02.2021

Игор Јанушев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ на денешната собраниска седница го запраша Оливер Спасовски кога ќе понесе одговорност за циркусот кој го приреди неделава.

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите министре дека  се поигрувате, одговорност треба веднаш да понесете

24Инфо

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите министре дека се поигрувате, одговорност треба веднаш да понесете

Сител

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите дека се поигрувате, кого мислите дека правите будала

Press24

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите министре дека  се поигрувате, одговорност треба веднаш да понесете

Опсервер

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите министре дека се поигрувате, одговорност треба веднаш да понесете

MakPress

Јанушев: Само мафијата преку закани за семејството враќа бегалци како што се фали Заев дека го вратил Мијалков

Нетпрес

Јанушев до Спасовски: Со кого мислите дека си играте, дали и домашните ви веруваат?

Фокус - 25.02.2021

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на пратеничките прашања говореше за случајот со поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков. Тој даде свое видување за текот на настаните кои се поврзани со Мијалков, обвинувајќи ги надлежните ...

Јанушев: Со кого мислите дека си играте Спасовски?

PressingTV