TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Последното гостување на Трајче Ѓоргиев за „Утрински печат”: Поддршката за фестивалот „Панфиз“ расте секоја ...

Слободен Печат - 03.06.2023

Македонскиот народен театар денеска ја објави жалната вест за смртта на нашиот актер, режисер и магистер по пантомима, Трајче Ѓоргиев. Ѓоргиев минатиот месец беше гостин на „Утрински печат” , каде разговараше за фестивалот „Панфиз“, кој се одржа на ...

Почина актерот Трајче Ѓоргиев, основачот на фестивалот на пантомима ПАНФИЗ

Сакам да кажам

Почина актерот Трајче Ѓоргиев – основачот на Пантомима Панфиз

Скопје24

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

ТВ21 - 03.06.2023

Со огромно жалење ја споделуваме веста за смртта на нашиот колега и пријател – актерот Трајче Ѓоргиев, стои во објавата на Македонскиот народен театар. Ѓоргиев дипломира на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во ...

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

4NEWS

IN MEMORIAM: Почина актерот Трајче Ѓоргиев (1967 – 2023)

Канал5

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

А1 On

Почина актерот и режисер Трајче Ѓоргиев

Локално

Почина актерот Трајче Ѓоргиев (1967 – 2023)

Опсервер

Почина актерот и режисер Трајче Ѓоргиев

Скопје инфо

Мастило Н.Македонија Zoom 24 Вести

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Сител - 03.06.2023

Со огромно жалење ја споделуваме веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев. Ѓоргиев дипломира на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во класата на проф. Љубиша Георгиевски, во 1991 г.

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Макфакс

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Слободен Печат

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

24Инфо

Тажна вест: Почина актерот Трајче Ѓоргиев, основачот на фестивалот на пантомима ПАНФИЗ

Точка

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Press24

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Либертас - 03.06.2023

Почина актерот и основач на Меѓународниот фестивал за пантомима и физички театар (ПАНФИЗ), Трајче Ѓоргиев. Ѓоргиев дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје, на отсекот за актерска игра.

ПОЧИНА АКТЕРОТ ТРАЈЧЕ ЃОРГИЕВ Замина основачот на фестивал за пантомима

+инфо

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

OhridNews

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Вечер Прес

Почина актерот на МНТ Трајче Ѓоргиев

Република - 03.06.2023

Почина актерот Трајче Ѓоргиев, член на ансамблот на Македонскиот народен театар (МНТ), објави националниот театар. Ѓоргиев дипломира на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во класата на проф.

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Lider

Почина актерот Трајче Ѓоргиев на 57 годишна возраст

Centar

Почина актерот и режисер Трајче Ѓоргиев

Во Центар

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Фокус

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Нетпрес

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

ММС