TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова книга открива детали за Меган Маркл: Вработените ја нарекувале „шефица од пеколот“, еве како се однесувала кон нив

Курир - 24.09.2022

На 6 октомври во Велика Британија ќе биде објавена ова книга за кралското семејство „Дворјани: Скриена моќ зад круната“ во која авторката Валентин Лоу меѓу другото открива нови досега непознати детали за војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот ...

МЕГАН ОТВОРЕНО МУ СЕ ЗАКАНИЛА НА ХАРИ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВИ: Му поставила ултиматум

Фактор

Нови детали: Меган Маркл била огорчена што не ѝ било платено извршувањето на кралските должности

Еспресо

Поради ова ја изгубила својата важна сојузничка: Камила ја обожавала Меган и сакала да ѝ помогне, а потоа сè се сменило

Точка

КРАЛОТ ЧАРЛС НЕМА ШАНСИ ДА ПОПУШТИ - Со нов потег покажа што вистински мисли за синот и снаата!

Фактор

Врска со сестрата на Дијана, зел пари од семејството на Осама бин Ладен: Скандалите кои кралот Чарлс сака да ги заборавиме

Црнобело

Каде исчезнаа Меган и Хари по погребот на кралицата? Последното видео предизвика бурни реакции...

Точка

Локално Вистина.мк Локално Екран Локално

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата – овој е

Точка - 24.09.2022

Претходно оваа недела беше објавено дека погребот на кралицата Елизабета го проследиле 28 милиони Британци, што е помала бројка во однос на гледаноста на погребот на принцезата Дајана во 1997 година, кој го проследиле 32 милиони граѓани на ...

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

Макфакс

На чиј погреб имаше повеќе светски лидери - кај Тито или кралицата Елизабета?

Кајгана

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

Centar

(Видео) Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

MTM

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

Press24

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

Точка

КАКВА КРАЛИЦА ЌЕ БИДА КАМИЛА: Се смета дека нејзината одмазда ќе биде брутална, а најновите потези покажуваат колку е ...

Хаштаг - 24.09.2022

Камила Паркер има 75 години, а поголемиот дел од нејзиниот возрасен живот сакаше само еден маж и живееше се за него, а сега кога тој човек е крал, многумина веруваат дека дошле нејзините пет минути Некои луѓе во кралското семејство не се задоволни ...

КОНЕЧНО ДОЈДОА НЕЈЗИНИТЕ ПЕТ МИНУТИ: Камила почна да ги подмирува старите долгови

Фактор

Принцот Ендру ковал план со Дијана за Чарлс никогаш да не стане крал, нов заговор во кралското семејство

Репортер

Конечно дојдоа нејзините 5 минути: Ова е трнливиот пат на Камила Паркер

ТВ21

Конечно дојдоа нејзините 5 минути: Патот на Камила Паркер – од љубовница до сопруга на крал

4NEWS

Конечно дојдоа нејзините 5 минути: Ова е трнливиот пат на Камила Паркер

Zoom

КОНЕЧНО ДОЈДОА НЕЈЗИНИТЕ ПЕТ МИНУТИ: Камила почна да ги подмирува старите долгови

Женски магазин

Екран

15 минути страв: Меган и Хари дојдоа на чај со кралот Чарлс и Камила “Таа плукна во чашата”

Во Центар - 24.09.2022

“Одметнатиот принц” Хари побарал посредник во конфликтот со остатокот од семејството. Принцот Хари и Меган Маркл решија уште еднаш да ги смират работите со остатокот од семејството пред да заминат од ОК.

Принц Хари се скарал со татко му поради Меган Маркл на денот на смртта на кралицата Елизабета Втора

Еспресо

Хари одби да вечера со Чарлс откако го спречи да ја одведе Меган кај кралицата што умира

4NEWS

Никој не му кажал на Хари кога починала кралицата, а тажната вест ја дознал читајќи вести на Интернет

Слободен Печат

ИСПЛИВА НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве зошто Хари го пропуштил летот и не ја видел кралицата пред СМРТТА, па го одбил и ова

Попара

ВИЛИЈАМ И ХАРИ ЌЕ СЕ РАЗДЕЛАТ ЗАСЕКОГАШ ПО ЕДЕН ГОЛЕМ НАСТАН: Извор од дворецот ги открива сите детали за „стакленото“ примирје

Фактор

Хари се скара со Чарлс поради Меган

Скопје1

Кајгана Репортер Еспресо Црнобело Убавина и Здравје Фокус Екран Либертас

Со првото појавување по погребот на кралицата, Кејт Мидлтон зададе моден предизвик: Капут кој ќе го посакате веднаш ...

Женски магазин - 24.09.2022

Принцезата од Велс може да се пофали со завидна гардероба, но нејзините капути се дефинитивно најубавиот дел. Кога станува збор за модниот избор на Кејт Мидлтон, нема многу простор за креативност и ексцентричност бидејќи животот во британското ...

Кои парчиња облека ќе мора да ги исфрли Кејт Мидлтон бидејќи не се прикладни за идната кралица?

Попара

(Фото) Прво појавување на Кејт Мидлтон во јавност по погребот на кралицата: сè уште носи црно во комбинација со бисери

Еспресо

КЕЈТ СЕ ПОЈАВИ ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ПОГРЕБОТ И ТОА ВО МНОГУ СКАП ФУСТАН: Вилијам и таа мора да работат, додека кралот Чарлс одмара

Попара

2.500 евра за капут кој го „мати“ разумот: Кејт Мидлтон со првото појавување по погребот на кралицата зададе моден предизвик

Точка

(ФОТО) Кејт Мидлтон за прв пат во јавност по погребот на кралицата: сè уште носи црно во комбинација со бисери

Убавина и Здравје