TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цветанов: Директорот на УБК е човек на Сашо Мијалков и ги штити сите инспектори

ТВ21 - 13.12.2018

Во вечерашното издание на „Click Plus“ дебатираме со Мирјана Јанчевска – професор, Ване Цветанов – поранешен директор на управата за финансиско разознавање и Џабир Дерала – аналитичар. Цветанов вели дека директорот на УБК е човек на Сашо Мијалков и ...

Лазаревски раскажа како му го пакувале „Пуч“

Призма - 13.12.2018

Лазаревски тврди дека обвинителот тенденциозно го водел случајот „Пуч“ Ако во првиот дел од сведочењето „свиркачот“ од УБК, Ѓорги Лазаревски детално опиша како со неговиот колега Ѕвонко Костовски ги ваделе снимките со нелегално прислушувани ...

Таргет на прислушување биле братот и сопругата на Мијалков

24 Вести - 13.12.2018

Заведени како „сензитвни таргети“, Управата за безбедност и котраразузнавање, за време на директорувањето на сега обвинетиот Сашо Мијалков, ги прислушувало неговата сопруга Александа и неговиот брат Влатко Мијалков.

УБК ги прислушувала и сопругата и братот на Сашо Мијалков

Алсат-М - 13.12.2018

Александра и Влатко Мијалков, односно сопругата и братот на Сашо Мијалков биле на мета на прислушувањата на УБК. Вака денеска изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски во случајот „Таргет-Тврдина“.

Сопругата и братот на Мијалков биле сензитивни таргети за прислушување

Телма - 13.12.2018

800 гига бајти тежеле нелегално прислушуваните разговори кои за три години успеале да ги изнесат од УБК Ѓорги Лазаревски и Звонко Костовски и да му ги предадат на ексразунавачот Зоран Верушевски.

Лазаревски: УБК ги прислушуваше и сопругата и братот на Мијалков

Канал5 - 13.12.2018

Покрај стотина политичари, бизнисмени и новинари таргети за прислушување на УБК биле и броевите на потесното семејство на Сашо Мијалков. Ова го тврдеше Ѓорѓи Лазаревски. Одговарајќи на прашања на обвинителите од СЈО посочи дека се работи за ...

Директорот на бјб Горанчо Савевски ми даде лист со разговори преведени на англиски, сведочеше свиркачот Ѓорѓи ...

Сакам да кажам - 13.12.2018

По извлечени и копирани 200 фајлови (800 гигабајти) од нелегално прислушувани разговори од Управата за безбедност и контраразузнавње за три години, од страна на сведокот Ѓорѓи Лазаревски и од колегата Ѕвонко Костовски, кои што му ги предавале на ...

Лазаревски: Ме ставија во самица бидејќи ја одбив спогодбата за „ Пуч“

Фокус - 13.12.2018

Шест години затвор му понудил обвинителот Златко Биковски на Ѓорѓи Лазаревски изнудувајќи негово признание за предметот „Пуч“, односно дека тој заедно со Звонко Костовски, Зоран Заев, Зоран Верушевски и уште неколкумина нелегално прислушувале за ...

Протести штетни по човековото здравје

CivilMedia - 13.12.2018

Во Кривичнот суд денеска имаше три нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина”, „Тарифа” и „Титаник 3″ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина” обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот ...

Обвинителот Биковски не го внесувал во записник сведочењето на Лазаревски за нелегалното прислушување во УБК

Фокус - 13.12.2018

Кога Ѓорѓи Лазаревски отишол во МВР и пријавил дека во УБК се врши нелегално прислушување, набрзо тој завршил со лисици на рацете, како осомничен за случајот „Пуч”. Бил однесен кај обвинителот Златко Биковски кој му рекол да има доверба во него и ...

Сведокот Ѓорѓи Лазаревски: УБК ги прислушувала сопругата и братот на Мијалков

МКД - 13.12.2018

На денешното судско рочиште за предметот на СЈО „Тврдина-Таргет" за масовното нелегално прислушување сведочеше поранешниот вработен инеженер во МВР, Ѓорѓи Лазаревски. Сведокот Ѓорѓи Лазаревски, тврдеше дека покрај стотината политичари, бизнисмени и ...

УБК ги прислушувала и братот и сопругата на Сашо Мијалков, тврди сведокот Ѓорѓи Лазаревски на судењето „тврдина-таргет“

Сакам да кажам - 13.12.2018

Управата за безбедност и контраразузнавање ги прислушувала и Александра Мијалкова, сопруга на обвинетиот ексдиректор на Управата Сашо Мијалков и неговиот брат Влатко, тврди сведокот Ѓорѓи Лазаревски на денешното судско рочиште за предметот на СЈО ...

Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?

Фокус - 13.12.2018

Таргети за прислушувње покрај стотината политичари, бизнисмени и новинари, биле и броевите на Александра Мијалкова, сопругата на Мијалков и на неговиот брат Влатко Мијалков. Ова денес го откри сведокот Ѓорги Лазаревски, кој на прашање на обвинителот ...

Во УБК биле следени телефоните и на сопругата и братот на Мијалков

А1 On - 13.12.2018

На денешното рочиште за предметот за масовното прислушување, „Таргет-Тврдина“, продолжи да сведочи поранешниот вработен инженер во МВР, Ѓоко Лазаревски. Во сведочењето Лазаревски рече дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот на ...

Лазаревски: Од УБК изнесовме 800 GB прислушувани разговори

Фокус - 13.12.2018

Од УБК бил изнесен неверојатни 800 GB нелегалено прислшуван материјал. Ова во судница го кажа Ѓорги Лазаревски, кој денеска сведочи во Кривичниот суд, на рочиштето за „Таргет и Тврдина”. Ако се земе во обзир дека еден филм зафаќа нешто повеќе од ...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“

МКД - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина", „Тарифа" и „Титаник 3" на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина" обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Прислушувани и телефоните на „сензитивни мети“ – сопругата и братот на Сашо Мијалков

365 - 13.12.2018

На денешното рочиште за „Таргет-Тврдина”, на прашањето на обвинителот Артан Ајро до сведокот Ѓоко Лазаревски – поранешен вработен инженер во МВР, да објасни што мисли со тоа дека „имало броеви кои се сензитивен таргет на следење на комуникациите“, ...

УБК ја прислушкувала и Александра Мијалкова

Слободен Печат - 13.12.2018

Маркирани за оперативно таргирање односно прислушкување биле и сензитивни таргети, односно телефонските броеви, меѓу нив биле Александра Мијалкова и Влатко Мијалков. Ова во судница денес го изјави сведокот Ѓорги Лазаревски на рочиштето на ...

Лазаревски: Таргети за прислушувње беа и броевите на братот и сопругата на Мијалков

ТВ21 - 13.12.2018

На рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“, сведочеше, Ѓоко Лазаревски, поранешен вработен во МВР. Во исказот по прашањто дали имало броеви кои се сензитивен таргет, кажа дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот и сопругата на ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

24Инфо - 13.12.2018

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство.

Дали УБК ги прислушувала и сопругата и братот на Сашо Мијалков?

Пулс24 - 13.12.2018

„По апсењето на Верушевски, отидов кај челниците на МВР за да го пријавам случајот и да кажам сè што знам. Тогашниот директор на Бирото за јавна безбедност Горанчо Савевски ми даде список со преведени прислушувања на англиски јазик, побара од мене ...

Лазаревски: Директорот на БЈБ, Горанчо Савевски, ми даде лист со разговори преведени на англиски

Либертас - 13.12.2018

По извлечени и копирани 200 фајлови (800 гигабајти) од нелегално прислушувани разговори од Управата за безбедност и контраразузнавње за три години, од страна на сведокот Ѓорѓи Лазаревски и од колегата Ѕвонко Костовски, кои што му ги предавале на ...

Лазаревски: Моите искази од обвинителот не беа нотирани

Слободен Печат - 13.12.2018

Ѓорѓи Лазаревски отишол во МВР и пријавил дека во УБК има нелегално прислушување. За брзо време бил уапсен и осомничен за случајот „Пуч”. Ѓорѓи Лазаревски отишол во МВР и пријавил дека во УБК има нелегално прислушување.

Лазаревски: Кога ја одбив спогодбата за „ Пуч“ ме ставија во самица

Либертас - 13.12.2018

Шест години затвор му понудил обвинителот Златко Биковски на Ѓорѓи Лазаревски изнудувајќи негово признание за предметот „Пуч“, односно дека тој заедно со Звонко Костовски, Зоран Заев, Зоран Верушевски и уште неколкумина нелегално прислушувале за ...

Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?

Нетпрес - 13.12.2018

Таргети за прислушувње покрај стотината политичари, бизнисмени и новинари, биле и броевите на Александра Мијалкова, сопругата на Мијалков и на неговиот брат Влатко Мијалков, пренесува „Фокус“.

Во УБК билe следени телeфоните и на сопругата и братот на Мијалков

Макфакс - 13.12.2018

На денешното рочиште за предметот за масовното прислушување, „Таргет-Тврдина”, продолжи да сведочи ексвработениот инеженер во МВР, Ѓоко Лазаревски. Во сведочењето Лазаревски рече дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот на Сашо ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

Локално - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Лазаревски: Таргети за прислушувње беа и броевите на братот и сопругата на Мијалков

4NEWS - 13.12.2018

На рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“, сведочеше, Ѓоко Лазаревски, поранешен вработен во МВР. Во исказот по прашањто дали имало броеви кои се сензитивен таргет, кажа дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот и сопругата на ...

Лазаревски: Директорот на БЈБ, Горанчо Савевски, ми даде лист со разговори преведени на англиски

iPortal - 13.12.2018

По извлечени и копирани 200 фајлови (800 гигабајти) од нелегално прислушувани разговори од Управата за безбедност и контраразузнавње за три години, од страна на сведокот Ѓорѓи Лазаревски и од колегата Ѕвонко Костовски, кои што му ги предавале на ...

Лазаревски: Мијалков ги прислушуваше и сопругата и брат му

Либертас - 13.12.2018

Таргети за прислушувње покрај стотината политичари, бизнисмени и новинари, биле и броевите на Александра Мијалкова, сопругата на Мијалков и на неговиот брат Влатко Мијалков. Ова денес го откри сведокот Ѓорги Лазаревски, кој на прашање на обвинителот ...

Мијалков ги прислушувал телефоните на сопругата и брат му

Press24 - 13.12.2018

На денешното рсудење за предметот, „Таргет-Тврдина“, продолжи да сведочи поранешниот вработен инеженер во МВР, Ѓоко Лазаревски, кој кажа дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот на Сашо Мијалков, Влатко Мијалков и на неговата ...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на СЈО

еМагазин - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Сведокот Лазаревски: Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му

iPortal - 13.12.2018

Таргети за прислушувње покрај стотината политичари, бизнисмени и новинари, биле и броевите на Александра Мијалкова, сопругата на Мијалков и на неговиот брат Влатко Мијалков. Ова денес го откри сведокот Ѓорги Лазаревски, кој на прашање на обвинителот ...

Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?

Точка - 13.12.2018

На денешното рочиште за предметот за масовното прислушување, „Таргет – Тврдина” продолжи да сведочи ексвработениот инеженер во МВР, Ѓоко Лазаревски. Во сведочењето Лазаревски рече дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот на Сашо ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

А1 On - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Во УБК билe следени телeфоните и на сопругата и братот на Мијалков

Centar - 13.12.2018

На денешното рочиште за предметот за масовното прислушување, „Таргет – Тврдина” продолжи да сведочи ексвработениот инеженер во МВР, Ѓоко Лазаревски. Во сведочењето Лазаревски рече дека сензитивен таргет на следење биле телефоните на братот на Сашо ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

Press24 - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на СЈО

Н.Македонија - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

Независен - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен суд

24 Вести - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

За денес закажани рочишта за 3 случаи на СЈО

Нетпрес - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

„Таргет-Тврдина", „Тарифа" и „Титаник 3" денеска во Кривичен

Канал5 - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина", „Тарифа" и „Титаник 3" на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина" обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“

ТВ21 - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Според обвинителниот акт, преку три системи за следење на комуникациите во УБК, во периодот од 2008 до ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

1tv - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

„Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ денеска во Кривичен

Либертас - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Таргет – Тврдина“ обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и ...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“

4NEWS - 13.12.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Според обвинителниот акт, преку три системи за следење на комуникациите во УБК, во периодот од 2008 до ...

Ѓорѓи Лазаревски: Сензитивни таргети во прислушувањето биле братот и сопругата на Сашо Мијалков

24 Вести - 13.12.2018

Со испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. На прашање од обвинителот на СЈО, Артан Ајро, кој бил сензитивен таргет, Лазаревски рече дека постоеле два таргета, едниот ...

Братот и сопругата на Сашо Мијалков биле сензитивни таргети

+инфо - 13.12.2018

Со испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. На прашање од обвинителот на СЈО, Артан Ајро, кој бил сензитивен таргет, Лазаревски рече дека постоеле два таргета, едниот ...

Лазаревски: Сензитивни таргети во прислушувањето биле братот и сопругата на Сашо Мијалков

Н.Македонија - 13.12.2018

Со испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. На прашање од обвинителот на СЈО, Артан Ајро, кој бил сензитивен таргет, Лазаревски рече дека постоеле два таргета, едниот ...

Лазаревски: Сензитивни таргети во прислушувањето биле братот и сопругата на Сашо Мијалков

1tv - 13.12.2018

Со испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. На прашање од обвинителот на СЈО, Артан Ајро, кој бил сензитивен таргет, Лазаревски рече дека постоеле два таргета, едниот ...