TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И денеска хаос пред банките среде вонредни мерки поради пандемијата

Алфа - 08.04.2020

Гужви и турканици има, но не како деновиве, каде можеше да се забележи хаос пред банките, и луѓето да можеа ќе се качеа и еден врз друг само побрзо да платат сметка. Но, денеска сликата е малку поразлична.

Известување за променa на работното време на експозитурите на ТТК Банка од 9.4.2020 година

Банкарство.мк - 08.04.2020

ТТК Банка АД Скопје ги информира своите почитувани клиенти дека согласност со засилените мерки за спречување на ширење на корона вирусот и посебниот режим на движење во вонредни околности Ве информираме дека филијалите и експозитурите на TTK Банка ...

Промена на работно време на експозитурите на Стопанска банка а.д. Битола

Банкарство.мк - 08.04.2020

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти за промена на работното време на своите експозитури. Владата на РСМ на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе ...

НБРМ: Банките да се посетуваат кога е неопходно и неодложно, да се користат електронско и мобилно банкарство

ТВ21 - 08.04.2020

Народната Банка на Република Македонија заради заштита на јавното здравје, апелира: · Филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат само кога тоа е неопходно и неодложно; · Од утре, во терминот од 10 до 12 часот, кога е дозволено движење на ...

НЛБ Банка: Користете го електронско банкарство и држете растојание додека чекате

+инфо - 08.04.2020

НЛБ Банка ги повика граѓаните да ги почитуваат мерките кои банката ги презела за заштита и за спречување на ширење на коронавирусот.при спроведувањето на сите банкарски трансакции. Банката информира дека за поголема заштита при посета на ...

НЛБ Банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

Бизнис Вести - 08.04.2020

Во услови на пандемија од вирусот Covid 19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита на здравјето на клиентите и вработените и што побезбедно и поедноставно спроведување на сите ...

Македонска банкарска асоцијација: Граѓаните да ги почитуваат препораките

Канал5 - 08.04.2020

По вчерашниот метеж пред маркетите и банките, од Македонската банкарска асоцијација апелираат до граѓаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите само кога е неопходно и повеќе да ги користат електронските услуги.

Банките апелираат граѓаните да го користат електронското и мобилно банкарство и да не прават гужви

Мета - 08.04.2020

Од Македонската банкарска асоцијација апелираат до граѓаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само доколку тоа е неопходно, а во сите други случаи да се настојува да се користат услугите на електронското и на мобилното ...

„Охридска банка“ става во функција уште една експозитура во Охрид за да се намалат гужвите

OhridNews - 08.04.2020

Редици нервозни граѓани, во најголем дел повозразни лица. Ваква е сликата пред експозитурите на банките овие денови во Охрид. Во центарот на градот пред „Охридска банка“ која сега е дел од Шпаркасе групацијата, исто така.

„Охридска Банка“ – дел од „Шпаркасе“ по медиумскиот притисок ги отвори сите филијали

Скопје1 - 08.04.2020

Утрово сликата пред филијалата на „Охридска Банка“ – дел од „Шпаркасе“ сосема различна од таа која ја објавивме вчера . Банката под медиумскиот притисок кој го извршија порталите „Охрид 1“ и „Скопје 1“.

Ново работно време на филијалите на Стопанска банка АД – Скопје

Банкарство.мк - 08.04.2020

Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите клиенти дека во склад со засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19 во земјата како и новите термини за полициски час: – влезот во филијалите продолжува да биде ограничен од страна на ...

Известување за работно време на експозитурите на НЛБ Банка од 08.04.2020 година

Банкарство.мк - 08.04.2020

НЛБ Банка ги известува клиентите дека во согласност со последните воведени мерки од Владата на РСМ за спречување на ширење на Корона вирусот, како и промената на полицискиот час, НЛБ Банка изврши промена на работното време на своите експозитури ...

УНИБанка со известување до клиентите за скратено работно време на експозитурите

Банкарство.мк - 08.04.2020

УНИБанка ги известува своите клиенти дека сите експозитури на Банката ќе работат со скратено работно време, од понеделник до петок од 08:00 часот до 12:00 часот, додека во сабота експозитурите нема да работат.

Банкарска асоцијација: Ги преземаме сите мерки за заштита, граѓаните да одат во банка само ако е неопходно

360 степени - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација (МБА) тврди дека банките ги преземаат сите мерки за заштита на здравјето на клиентите. Оттаму велат дека поставени се ознаки за соодветна раздалеченост пред филијалите, експозитурите и банкоматите, има известувања ...

Пензионерите седми ден чекаат во ред да си ги земат пензиите во Охрид

Република - 07.04.2020

Стотици пензионери секое утро последниве седум дена чекаат во ред пред филијалата на банката во центарот на Охрид за да подигнат пари на шалетр бидејќи не им се доставени обновените картички преку пошта, објави Охрид 1 .

МБА апелира до граѓаните да ги посетуваат банките само кога тоа е навистина неопходно

Банкарство.мк - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти. Од МБА апелираат до граѓаните, заради заштита на јавното здравје: – Филијалите и ...

Редиците пензионери ја натераа Охридска банка да го промени работното време на експозитурите во Охрид

Банкарство.мк - 07.04.2020

По објавата на порталот „Скопје 1“ за редовите пензионери кои чекаат пред Охридска банка да подигнат средства на шалтер само од главната зграда на „Охридска Банка“ во градот Охрид, бидејќи останатите експозитури на банката низ градот не работат и ...

Шпаркасе Банка со известување за промена на работното време на експозитурите со важност од 8 април 2020 година

Банкарство.мк - 07.04.2020

Шпаркасе Банка Македонија ги информира клиентите дека согласно дополнителните мерки на Владата на Република Северна Македонија за продолжување на полицискиот час на целата територија на Северна Македонија со важност од 8 април 2020 година , со која ...

„Охридска Банка“ утре ги отвора сите благајни во „Централа“ и „Мини Маркет“

Скопје1 - 07.04.2020

По објавата на „Охрид 1“ и „Скопје 1“ за редовите пензионери кои чекаат пред банките да подигнат средства на шалтер само од .н. главна зграда на „Охридска Банка“ затоа што не работат експозитурите на банката низ градот и дека поголем дел од ...

Експозитурите и филијалите на Комерцијална банка ќе работат до 14:00 часот

Банкарство.мк - 07.04.2020

Комерцијална банка АД Скопје ги известува клиентите дека согласно владината Одлука за дополнителна забрана за движење на граѓаните, од среда 08.04.2020 година се менува работното време на експозитурите и филијалите.

Халкбанк го промени работното време на филијалите и експозитурите

Банкарство.мк - 07.04.2020

Од 27.04.2020 работното време на филијалите на Халкбанк е од 08.30 – 15.30 часот. Работно време на експозитура Ритејл Поинт е од 10.00 – 17.00 Експозитурите Рамстор и ТАВ и понатаму се затворени.

Известување за промена на работно време на мрежата на експозитури на Охридска банка од 08.04.2020 година

Банкарство.мк - 07.04.2020

Охридска банка ги известува своите клиенти дека во согласност со Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за промена на времетраењето на полицискиот час на територијата на цела држава, Банката изврши промена на работното време на ...

Силк Роуд Банка со известување за скратено работно време на експозитурите

Банкарство.мк - 07.04.2020

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува клиентите дека в о согласност со последните преземени мерки на Владата и воведување на полициски час, почнувајќи од 08.04.2020 година (среда), сите експозитури на банката ќе работат со скратено работно време за ...

Известување за промена на работното време на дирекцијата и експозитурите на Штедилница Можности

Банкарство.мк - 07.04.2020

Штедилница Можности ги известува своите клиенти дека во периодот од 24.04.2020 година, дирекцијата и експозитурите ќе работат секој работен ден од понеделник до петок од 08:00 до 16.00 часот.

Банките ќе ја реорганизираат работата при следната исплата на пензиите

+инфо - 07.04.2020

Сите банки и шт едилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти, информира Македонската банкарска асоцијација. Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје: – Филијалите и експозитурите да се ...

Македонската банкарска асоцијација со препораки до клиентите за заштита на граѓаните

Телма - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација соопшти дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти. Оваа асоцијација апелираше до граѓаните, заради заштита на јавното здравје, да ги почитуваат следните ...

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности ...

24Инфо - 07.04.2020

Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје: – Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога тоа е неопходно и да се настојува што повеќе да се користат услугите за електронско и мобилно банкарство коишто во овој период се ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно

МКД - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

А1 On - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

МБА: Сте банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти

Локално - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација (МБА) денеска преку соопштение ја извести јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти.

Македонската банкарска асоцијација апелира: Плаќајте преку интернет, користете картички место кеш

Макфакс - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. „Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје филијалите и експозитурите да се посетуваат само ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

Press24 - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

Банкарите апелираат експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно

Независен - 07.04.2020

Од Македонската банкарска асоцијација а пелира ат до граѓаните, заради заштита на јавното здравје да ги посетуваат ф илијалите и експозитурите само кога тоа е неопходно и да се настојува што повеќе да се користат услугите за електронско и мобилно ...

Македонска банкарска асоцијација: Филијалите да се посетуваат ако е неопходно, да се користи електронско банкарство

MakPress - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

ИНАКУ ЛУЃЕТО ОДАТ ОД ЗАБАВА ПО БАНКИ: МБА бара да одите по филијалите само кога е неопходно

Денешен - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

Frontline - 07.04.2020

Од Македонската банкарската асоцијација преку денешното соопштение упатија апел до граѓаните целосно да ги почитуваат насоките кои се дадени со цел преку чекањето пред филијалите и експозитурите кога тоа е неопходно да не се загрози здравјето, да се ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и ...

Да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, апелираат од Македонската банкарска асоцијација

Слободен Печат - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

Канал5 - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита.

МБА: Филијалите да се посетуваат само кога е неопходно, да се почитуваат мерките за самозаштита

Вечер - 07.04.2020

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна посетеност да се почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита, ...

Банките апелираат да се плаќа преку интернет

Н.Македонија - 07.04.2020

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите да се посетуваат ...

МБА со апел до граѓаните за посета на филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога тоа е неопходно

Бизнис Вести - 08.04.2020

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти. Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје: – Филијалите и експозитурите ...

Банките апелираат граѓаните да ги почитуваат насоките за раздалеченост додека се реорганизираат

еМагазин - 08.04.2020

Македонската банкарска асоцијација апелира до граѓаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само доколку тоа е неопходно, а во сите други случаи да се настојува да се користат услугите на електронското и на мобилното банкарство, ...

МБА апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и да користат платежни картички

Вечер - 08.04.2020

По вчерашниот метеж пред маркетите и банките, од Македонската банкарска асоцијација апелираат до граѓаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите само кога е неопходно и повеќе да ги користат електронските услуги.

Банките настојуваат што повеќе да се користат услугите за електронско и мобилно банкарство

Сител - 08.04.2020

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до граѓаните, заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите да се посетуваат ...

НЛБ Банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

А1 On - 08.04.2020

Во услови на пандемија од вирусот Covid 19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита на здравјето на клиентите и вработените и што побезбедно и поедноставно спроведување на сите ...

АПЕЛ НА НЛБ БАНКА: Да се почитуваат превентивните мерки

Фактор - 08.04.2020

Во услови на пандемија од вирусот Covid 19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита на здравјето на клиентите и вработенитеи што побезбедно и поедноставно спроведување на сите ...

НЛБ Банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 Во услови на пандемија од вирусот Covid 19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита на здравјето на клиентите и вработените и што побезбедно и поедноставно ...

Народната банка даде препораки за избегнување на турканиците пред банките

еМагазин - 08.04.2020

Народната банка заради заштита на јавното здравје даде свои препораки за да се избегнат турканиците пред банките и да се спречи ширењето на заразата од корона вирусот: -Филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат само кога тоа е неопходно ...

ВО БАНКА ДА СЕ ОДИ САМО АКО МОРА - во терминот од 10 до 12 за пензионери, другите да се воздржат

Фактор - 08.04.2020

Народната банка се јави, откако деновиве може да се видат огромни метежи пред нивните филијали и луже доближени еден до друг, наместо да се почитува раздалеченоста од 1,5 до 2 метри. Заради заштита на јавното здравје, од централната банка апелираат.