TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бо Мекејлеб по последниот „земјотрес“ во НБА лигата: Кој ќе го земе последниот шут во Бруклин?

Дерби - 14.01.2021

Во НБА лигата вчера се случи голем трејд во кој беа вклучени четири екипи Бруклин Нетс, Хјустон Рокетс, Кливленд Кавалирс и Индијата Пејсерс со тоа што најзвучното име во истиот беше Џејмс Харден, еден од надобрите играчи во шампионатот и на светот.

Доаѓа Харден, но си оди Ирвинг!?

Спортклуб

Тектонски поместувања во НБА: Бруклин од маргинален тим, со Дурант, Ирвинг и Харден стана фаворит!

Gol.mk

И Мекејлеб реагираше на трејдот на Харден: Кој ќе го земе шутот за победа?

Спортманија

Голем трејд во НБА: Џејмс Харден има нов клуб!

Спортски

„Бомба“ во НБА, Харден од Хјустон се пресели во Бруклин, се формира голема тројка со Дурент и Ирвинг (ВИДЕО)

МКД

Сензационална трампа во НБА го испрати Харден во Бруклин нетс

Спортманија

Спортклуб ММС Sport 1 Екипа

Харден се договори со Бруклин, златното трио ќе ја нападне титулата

Вечер Прес - 14.01.2021

Како што стојат работите, го добивме еден од најголемите трансфери кога станува збор за оваа сезона во НБА-лигата. Долго време се шпекулираше каде Џејмс Харден би можел да ја продолжи кариерата во случај да ги напушти „ракетите“, а сега дефинитивно ...

НБА Топ 10: Лука „Бананамен“ Дончиќ! (ВИДЕО)

Екипа

Харден во Бруклин во мега-трејд на четири тима

TopSport

ВИДЕО: Лејкерс сигурен кај Оклахома, Бруклин триумфално во Њујорк

Спортклуб

„Бомба“ во НБА: Харден оди во Бруклин кај Ирвинг и Дјурент, мега-размена на играчи од четири клуба

А1 On

Експлозија во НБА: Харден и Дурант повторно заедно, Бруклин сериозно атакува на титула

ММС

Кошаркарска „бомба“: Хјустон го ослободи Харден, „брадата“ ќе биде дел од нова „пеколна тројка“ во НБА! (Фото)

Дерби

А1 On Макфакс Точка OhridNews Макфакс Либертас

МВП партија на Дончиќ во Шарлот, Лилард блескаше во новата победа на Портланд (ВИДЕО)

Дерби - 14.01.2021

Лука Дончиќ уште еднаш ја импресионираше американската и светската кошаркарска јавност, овојпат со фантастичното издание против Шарлот Хорнетс, меч на кој неговиот Далас Маверикс славеше со 104-93.

Дончиќ со одлична партија го предводеше Далас до гостинска победа кај Шарлот (ВИДЕО)

МКД

Казинс не го штедеше Харден и го обвини пред американските медиуми!

СуперСпорт - 14.01.2021

Џејмс Харден си замина од Хјустон и го засили Бруклин нетс, па преку ноќ екипата стана фаворит за титулата во НБА-лигата. По трејдот зборуваше центарот на Хјустон, Демаркус Казинс, кој имаше што да каже за односот на Харден кон неговиот поранешен ...

ВИДЕО: Блескаа Лилард кај Портланд и Дончиќ со Далас, триумф на Лејкерси со Леброн Џејмс

Дриблинг

Хјустон го губи Харден: „Брадата“ доби понуда која не се одбива?

СуперСпорт

ВИДЕО: Лејкерси убедливи кај Оклахома, Дончиќ го предводеше Далас до ново славје

Gol.mk - 14.01.2021

Лос Анџелес Лејкерси со убедлива партија ја „збришаа“ Оклахома и славеа со 128-99 на гостински паркет. Домаќинот не беше конкурентен во текот на целиот натпревар, па шампионот го искористи тоа и им приреди дебакл.

Лејкерс убедлив против Оклахома, Дончиќ постави личен рекорд! 🎥

СуперСпорт

Уште една фантастична партија за Дончиќ, Лејкерс продолжуваат да газат на гости (ВИДЕО)

Sport 1

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен Печат - 14.01.2021

Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се врати на терените во НБА лигата. Ова беше воедно 800 јубилејна победа на тренерот Рик Карлајл во ...

ВИДЕО: Магијата на Дончиќ продолжува, ЛА Лејкерс ја прегази Оклахома

Дриблинг

Лејкерси првпат со 7-0 старт на гости, Дончиќ со нов блесок за Далас

TopSport

Лејкерси првпат со 7-0 старт на гости, Дончиќ со нов блесок за Далас

Макфакс

Харден го напушта Хјустон и заминува во Бруклин

24 Вести - 14.01.2021

Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден, кариерата ќе ја продолжи во Бруклин. Според НБА инсајдерот Шемс Харанија, клубовите се договориле за трансфер на 31-годишниот Американец. Индијана и Кливленд исто така се вклучени во зделката која содржи ...

Харден го напушти Хјустон и замина во Бруклин

Курир

Харден го напушти Хјустон и замина во Бруклин

Независен

Харден го напушти Хјустон и замина во Бруклин

Опсервер

НБА: Харден од Хјустон замина во Бруклин

Денешен

Харден го напушти Хјустон и замина во Бруклин

MakPress

Ирвинг ќе добие жестока казна зашто ги прекрши протоколите за ковид-19!

Sport 1 - 14.01.2021

Ѕвездата на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг пропушти три натпревари од НБА-лигата и не сакаше да даде објаснување зошто го немало на паркетот. На социјалните мрежи се појави снимка на која може да се забележи дека Ирвинг бил на забава и притоа не носел ...

Ноќ за паметење за Лилард: Одигра перфектна партија каква што не е видена во НБА (видео)

Спортманија - 14.01.2021

Ѕвездата на Портланд пружи маестрална партија во која ги потопи Кралевите, а при тоа не погреши ниту еднаш Демиен Лилард влезе во историјата на НБА лигата со својата перфектна партија во победата на Портланд против Сакраменто од 132:126.

Порзингис се врати по повредата, Далас дојде до четвртиот триумф по ред

Република - 14.01.2021

Кристапс Порзингис се врати на паркетот по повредата на коленото и му помогна на Далас да слави против Шарлот со 104:93, со што Далас дојде до четвртиот триумф во низа. Ова за летонскиот центар беше деби сезонава, а отсуствуваше од терените уште од ...

Ембид и Грин и донесоа победа на Филаделфија по продолжениието со Мајами

Сител - 13.01.2021

Екипата на Филаделфија ја оствари осмата победа во новата сезона на НБА лигата. „76-ките“ во неизвесен меч по продолжение го победија минатогодишниот финалист Мајами со 137-134, нанесувајќи им го на „Хитси“ петтиот пораз.