TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекетите ќе ги заменат со контролори: Турнирот во Мадрид ќе се игра од дома

Спортманија - 08.04.2020

Најдобрите тенисери виртуелно ќе ги одмерат силите на Мастерс турнирот Организаторите на Мастерс турнирот во Мадрид најдоа начин како да го одржат овогодинешното издание на турнирот. Наместо со рекети, најдобрите тенисери во светот во рацете ќе ...

Во Мадрид сепак ќе се игра Мастерс – но во сосема друга форма од вообичаената

Спортклуб - 08.04.2020

Најдобрите тенисери во светот ќе ги земат конзолите во раце наместо рекетите, откако организаторот на Мастерсот во Мадрид го откажа турнирот. Но сепак, ќе се игра виртуелен турнир, кој за цел ќе има собирање на средства за играчите кои се загрозени ...

Можно е Австралија опен да се одржи без публика

Вечер - 08.04.2020

Челниците на првиот грен слем турнир Австралија опен, девет месеци пред почетокот, размислуваат да го одиграат турнирот без публика. Според извештајот на светските медиуми Австралија уште сега се подготвува турнирот да биде одржан без присувство на ...

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

А1 On - 07.04.2020

Организаторите на Вимблдон објавија дека ќе добијат 114 милиони евра од осигурителното друштво поради откажување на турнирот. Според нив, 23 милиони евра ќе бидат распределени на клубови, на судии, на играчи, на турнири кои се погодени со кризата од ...

Австралија опен догодина ќе се игра без гледачи?!

Sport 1 - 07.04.2020

Пандемијата со коронавирус прекина буквално сè на спортски план, како и комплетниот нормален живот низ светот, ама една лоша најава доаѓа од Австралија и тоа од организаторот на првиот годинешен гренслем тениски турнир.

Вимблдон наплати 114 милиони евра отштета за откажувањето и веднаш направи потег за почит

Слободен Печат - 07.04.2020

Најпознатиот тениски турнир годинава нема да се одржи поради пандемијата на коронавирусот. Неофицијалното светско првенство, Вимблдон, е еден од 34. тениски турнири кои се откажани откако започна кризата со коронавирусот, но е и единствен кој ќе ...

Вимблдон единствен го предвиде коронавирусот

SportMedia - 07.04.2020

Во овој тотален хаос поради коронавирусот, и целиот светски застој вклучувајќи го тука и спортот како посебна гранка веројатно единствениот субјект кој е во плус е Гренд Слем турнирот Вимблдон.

Ол Ингланд Клуб добро си го наплати откажувањето на Вимблдон

Спортклуб - 07.04.2020

Организаторот на престижниот Гренд слем Вимблдон богато го наплати откажувањето на турнирот. Поради пандемијата на коронавирусот, Вимблдон е еден од 34-те откажани турнири, а Ол Ингланд Клуб (АЕЛТ) за неговото откажување наплати дури 114 милиони ...

Од Вимблдон ја предвидоа пандемијата, добиваат отштета од 114 милиони евра!

Спортманија - 07.04.2020

Англичаните уште пред 17 години се заштитиле, сега дојде време за наплата. Неофицијалното тениско светско првенство, како што го нарекуваат гренд-слем турнирот Вимблдон, нема да се игра оваа година, и тоа е првпат после Втората светска војна, да ...

Вимблдон за одложувањето на турнирот ќе добие 114 милиони евра

СуперСпорт - 07.04.2020

Вимблдон е еден од 34 тениски турнири кои беа откажани поради пандемијата на коронавирусот, но и единствен кој ќе добие пари благодарение на осигурувањето од пандемија. Тие во своето осигурување вклучиле и случај на пандемија уште од 2003 година, ...

Вимблдон „лапна“ 114 милиони евра од осигурување

Локално - 07.04.2020

Вимблдон е еден од 34-те тениски турнири откажани поради пандемијата од коронавирус, но исто така и единствениот што доби пари од осигурителна компанија благодарение на осигурување од пандемија.

Вимблдон е откажан, но ќе заработи 114 милиони евра

Спортклуб - 07.04.2020

Неофицијалното светско првенство во тенис е откажано поради пандемијата од корона вирусот и првпат во Втората светска војна нема да се игра. Но, тоа не значи дека организаторите нема да заработат од неодржувањето на, според распоредот, третиот Гренд ...

Вимблдон ќе заработи 114 милиони евра

TopSport - 07.04.2020

Вимблдон е откажан и нема да се одржи оваа година. Сепак турнирот и оваа година ќе заработи многу пари. Организаторите на турнирот пред 17 години завршиле одлична работа кога го осигурале турнирот од можна пандемија.

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Организаторите на Вимблдон објавија дека ќе добијат 114 милиони евра од осигурителното друштво поради откажување на турнирот. Според нив, 23 милиони евра ќе бидат распределени на клубови, на судии, на играчи, на турнири кои ...

Вимблдон ќе добие отштета од 114 милиони евра

+инфо - 07.04.2020

Организаторите на Вимблдон објавија дека ќе добијат 114 милиони евра од осигурителното друштво поради откажување на турнирот. Според нив, 23 милиони евра ќе бидат распределени на клубови, на судии, на играчи, на турнири кои се погодени со кризата од ...

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

MakPress - 08.04.2020

Организаторите на Вимблдон објавија дека ќе добијат 114 милиони евра од осигурителното друштво поради откажување на турнирот. Според нив, 23 милиони евра ќе бидат распределени на клубови, на судии, на играчи, на турнири кои се погодени со кризата од ...

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

Независен - 08.04.2020

Aнглија – Организаторите на Вимблдон објавија дека ќе добијат 114 милиони евра од осигурителното друштво поради откажување на турнирот. Според нив, 23 милиони евра ќе бидат распределени на клубови, на судии, на играчи, на турнири кои се погодени со ...