TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додајте ги овие зачини во чај или кафе и гледајте како килограмите ви се намалуваат

Sky - 14.03.2018

Зачините кои се вообичаени имаат чудесни својства и помагаат да се активираат процесите за варење. За тоа да го направите, само додајте ги во омилениот пијалак. Додајте ги овие три зачини во чај или кафе и не само што ќе се згреете, туку и ќе ...

Подгответе чај од билката чувар куќа и ефикасно излекувајте ја гнојната ангина

Мама365 - 13.03.2018

Од оваа лековита билка може да подготвите чај кој се смета за најдобар природен лек пртотив гнојна ангина. Со испирање на устата овој чај може да ви помогне и во случај на постоење на афти и ранички во усната празнина, чир на желудникот и при ...

Заборавете на анемијата со овој чај

Exclusive.mk - 12.03.2018

Пролетниот умор умее да ни направи големи проблеми, а најчесто страда крвната слика. Ова е рецепт за еден домашен чај кој е делотворен, благ и вкусен. Доколку анемијата трае долго може да дојде до сериозно нарушување на здравствената ситуација, а со ...

5 најдобри утрински чаеви за да го започнете денот

Точка - 12.03.2018

После водата, чајот е вториот најпродаван пијалак на светот. Го пиеме поради тоа што го сакаме или поради што мораме, но сè повеќе луѓе одлучуваат да го заменат со други пијалаци, како кафето или вештачките сокови.