TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луто Audi што се фаќа во костец и со Porsche

Automedia - 11.02.2019

Врвната изведба во гамата на TT доби нов изглед. Под хаубата ништо не е сменето, затоа што таму е суштината на Audi TT RS: П етцилиндарец со 400 КС и спринт до темпо сто за 3,7 секунди. Тоа е подобро и од Porsche Cayman GTS.

Новиот Audi A3 доаѓа годинава

24auto - 11.02.2019

Кон крајот на минатата година се појавија шпекулации дека новата, четврта генерација од A3 ќе биде претставена годинава. По само неколку месеци, британските медиуми повикувајќи се на извори од компанијата ги потврдуваат тие шпекулации.