TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре можен прекин на водоснабдувањето во делови од Гази Баба

Скопје инфо - 15.01.2022

Од Водовод и канализација-Скопје најавуваат дека на ден 16.01.2022г. ќе се работи на дефект на водоводна мрежа Ф 600мм на бул. Александар Македонски кај Кремисимо. Работните активности ќе започнат во 08:30ч.

Дел од општина Гази Баба утре без вода

Канал5 - 15.01.2022

Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат дел од жителите на населбите Автокоманда, Ченто, Сингелиќ, Стајковци, Инџиково, Маџари, Хиподром и хотел „Белви", во општина Гази Баба. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна ...

Дел од општина Гази Баба утре без вода

MakPress - 15.01.2022

Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат дел од жителите на населбите Автокоманда, Ченто, Сингелиќ, Стајковци, Инџиково, Маџари, Хиподром и хотел „Белви", во општина Гази Баба. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна ...

Дел од општина Гази Баба утре без вода

Вечер Прес - 15.01.2022

Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат дел од жителите на населбите Автокоманда, Ченто, Сингелиќ, Стајковци, Инџиково, Маџари, Хиподром и хотел „Белви“, во општина Гази Баба. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна ...