TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марковиќ е нов играч на Работнички

1tv - 12.07.2019

Србинот Иван Марковиќ е нов член на тимот на Работнички. Напаѓачот кој во моментов има 25. години доаѓа како засилување за прволугашот од Дебар Маало, а последно настапуваше за Грчкиот нисколигаш Каламата.

Работнички се засили со српски напаѓач од грчка Каламата

Sport 1 - 12.07.2019

Работнички денеска го потврди трансферот на српскиот напаѓач Иван Марковиќ од грчки Каламата, кој потпиша договор на една година и треба да ја засили офанзивната линија од тимот. Марковиќ претходно настапуваше за Корона Кјелце, ЦСКА Софија, ...

Српски напаѓач со завидно интернационално искуство нов член на Работнички

Дерби - 12.07.2019

Од таборот на Работнички денеска презентираа уште еден играч кој ги засили нивните редови во пресрет на следната сезона. Нов фудбалер на „романтичарите“ е српскиот интернационалец Иван Марковиќ кој игра на напаѓачката позиција, а може да одговори и ...

Србинот Иван Марковиќ ново засилување за Работнички

Екипа - 12.07.2019

Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички, објави клубот на официјалниот сајт. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија.

Српски напаѓач со завидно интернационално искуство нов член на Работнички

Точка - 12.07.2019

Од таборот на Работнички денеска презентираа уште еден играч кој ги засили нивните редови во пресрет на следната сезона. Нов фудбалер на „романтичарите“ е српскиот интернационалец Иван Марковиќ кој игра на напаѓачката позиција, а може да одговори и ...

Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички

МКД - 12.07.2019

Српскиот фудбалер, Иван Марковиќ потпиша едногодишен договор со Работнички, тој ќе биде засилување за офанзивните позиции. Работнички промовираше уште едно засилување, се работи за 25-годишниот српски напаѓач Иван Марковиќ кој може да игра и како ...

Марковиќ е новиот напаѓач на Работнички

Слободен Печат - 12.07.2019

Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички, потпиша договор со „романтичарите“ на една година. Марковиќ треба да ја засили конкуренцијата во делот на нападот, воедно може да одговори и како офанзивен играч за врска.

Работнички го промовираше Иван Марковиќ

SportMedia - 12.07.2019

Најавите на „Спортмедиа“ потврдени. Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во офанзивната линија на „романтичарите“.

Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички

24Фудбал - 12.07.2019

Српскиот фудбалер, Иван Марковиќ потпиша едногодишен договор со Работнички, тој ќе биде засилување за офанзивните позиции. Работнички промовираше уште едно засилување, се работи за 25-годишниот српски напаѓач Иван Марковиќ кој може да игра и како ...

Работнички го донесе Србинот Иван Марковиќ од Каламата

Gol.mk - 12.07.2019

Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во офанзивната линија. Тој е напаѓач кој може да одговори и како офанзивен играч за врска.

Српски напаѓач од Каламата го засили Работнички

TopSport - 12.07.2019

Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во нападот. Марковиќ е напаѓач кој може да одговори и како офанзивен играч за врска.

Брат му играше за Вардар, а денес тој потпиша за Работнички

Спортклуб - 12.07.2019

Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на Работнички. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија. Тој е напаѓач кој може да одговори и како офанзивен играч за врска.