TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставен компактниот кросовер Kia EV3 (фото-галерија)

Авто Магазин - 24.05.2024

Новиот електричен кросовер по големина е близок на Niro но за разлика од неговата мултиенергетска платформа ја користи наменската E-GMP архитектура како и другите модели на Kia со префикс EV.

Kia се пофали со целосно новиот EV3

Авто Плус - 24.05.2024

Најновиот електричен SUV во поставата на Kia, моделот EV3 ќе биде достапен во Кореја, Европа и Северна Америка веќе од ова лето Kia го претстави целосно новиот EV3, најновиот член на својата целосно електрична линија што ќе се нуди на глобалните ...

KIA го претстави електричниот SUV EV3, доаѓа и во Европа

Кајгана - 24.05.2024

KIA официјално го претстави новиот модел EV3, кој станува член на неговата целосно електрична гама и ќе се продава на светските пазари, вклучувајќи ги Европа и САД. Субкомпактниот теренец со модерен дизајн ветува автономија до 600 километри по ...

ПРЕМИЕРА: Kia EV3 ќе го освојува пазарот со автономија до 600 километри!

CARClub - 23.05.2024

Погонот на EV3 комбинира батерија со капацитет од 58.3 kWh или 81.4 KWh со електромотор кој испорачува 204 коњски сили за да има максимална автономија до 600 километри. Ова е EV3 – моделот со кој Kia ќе се обиде да привлече купувачи кои сакаат ...