TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува (ВИДЕО)

Дерби - 29.06.2022

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер. Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата ...

Лукаку: Пресреќен сум што се враќам во Интер

Спортманија - 29.06.2022

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано и утрово ќе има лекарски прегледи, по што треба да стави потпис на договорот со Интер. „Дали сум задоволен што се вратив? Пресреќен сум“, кратко изјави Лукаку по пристигнувањето на аеродромот во ...

Насмевката говори многу: Лукаку утринава пристигна во Милано! (ВИДЕО)

SportMedia - 29.06.2022

Фановите на Интер го чекаа синоќа, но Ромелу Лукаку во Милано пристигна утринава во 6.30 часот. Денеска е голем ден за него, прво треба да се минат лекарските прегледи а потоа и да се официјализира неговото враќање во таборот на „неро – аѕурите“.

Лукаку е во Милано на прегледи, Интер го добива од Челзи на позајмица

Фактор - 29.06.2022

Ромелу Лукаку се врати во Интер, денес ќе ги има медицинските прегледи и потоа започнува со подготовки за новата сезона. По само една година во Челзи, Лукаку се почувствува несреќен и побара трансфер назад во Интер.

Лукаку слета во Милано: Среќен сум што сум тука (ВИДЕО)

24Фудбал - 29.06.2022

Ромелу Лукаку утринава во 6:30 часот слета во Милано за да ја комплетира позајмицата од Челси во Интер. Лукаку треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договорот за позајмица кој претходно беше постигнат.

Mарота го потврди заминувањето на еден играч: Има интерес, мора да ја одржуваме стабилноста

Дерби - 28.06.2022

Еден од првите оперативци на Интер, Џузепе Марота потврди дека клубот веројатно ќе се ослободи од еден свој стандарден пртвотимец. Станува збор за Милан Шкринијар, играч на кој Интер може да заработи доволен број на пари за да ги покрие загубите и ...

Марота потврди кога пристигнува Лукаку

Дерби - 28.06.2022

Изврнишиот дирекотр на Интер, Џузепе Марота уште еднаш потврди дека Ромелу Лукаку и дефинитивно ќе игра во италијанскиот тим следната сезона. Интер се договорил со Челси за едногодишна позајмица на Лукаку без задолжителен откуп на неговиот договор, ...

Еуфорија на аеродром: Пристигна ѕвездата која се чекаше, сега титулата делува многу поблиску

Спортманија - 28.06.2022

Долго време се најавуваше враќањето на Ромелу Лукаку во Интер, а тоа конечно се случи вечерва. Белгискиот репрезентативец вечерва слета на аеродромот во Милано за еуфорија кај фановите на Интер.

Интер потврди: Лукаку вечерва пристигнува во Милано

Sport 1 - 28.06.2022

Ромелу Лукаку вечерва ќе слета во Милано, а утре треба да ги одработи медицинските прегледи пред да потпише договор со Интер на една година. Белгиецот се враќа назад на „Џузепе Меаца“ по само една година откако направи трансфер од 115 милиони евра ...

Лукаку денес пристигнува во Милано

Спортски - 28.06.2022

Интер и Челзи постигнаа комплетен договор за враќање на Ромелу Лукаку на „Џузепе Меаца“, потврди „Скај Италија“. Италијанските медиуми пренесуваат дека двата клуба постигнале договор и Интер ќе плати 8 милиони евра плус 4 милиони како бонуси и ...

Марота откри кога пристигнува Лукаку во Милано, за Дибала молк

24Фудбал - 28.06.2022

Генералниот извршен директор на Интер, Бепе Марота откри дека Ромелу Лукаку вечерва ќе пристигне во Милано, на прашањето за Пауло Дибала не одговори и само се насмевна. Бепе Марота денеска беше во Рим во канцелариите на Фудбалската федерација на ...

Един Џеко по седум години ќе се врати во Премиер лигата!?

Sport 1 - 28.06.2022

Един Џеко следната сезона би можел повторно да игра во Премиер лигата, откако за неговите услуги сериозно е заинтересирана екипата на Вест Хем, објавуваат денеска англиските медиуми. Босанскиот репрезентативец е на излезна врата од Интер по ...

Легендарниот Мацола за сензационалниот трансфер на Интер: Ова не се случило во фудбалот

Точка - 28.06.2022

Сандро Мацола му ја посвети цела своја играчка кариера на Интер од почеток до крај и поради тоа има посебен статус на легенда во клубот, а воедно важи и за еден од најдобрите италијански играчи во историјата на италијанскиот фудбал.

Марота: Лукаку пристигнува, тоа што Дибала го бара од нас е неприфатливо

Спортски - 28.06.2022

Интер во овој период работи на неколку трансфери, а одлични вести потврди спортскиот директор Џузепе Марота. Ромелу Лукаку минатото лето беше продаден за 100 милиони фунти во Челзи сега се враќа во Интер на позајмица за која „нероаѕурите“ ќе платат ...

Марота: Среќни сме што Лукаку се враќа дома

Локално - 28.06.2022

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота разговараше за очекуваното враќање на Ромелу Лукаку во тимот, преговорите со слободниот агент Пауло Дибала и можната продажба на Милан Шкрињар. „Мораме да му се заблагодариме на раководството на клубот.

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува (ВИДЕО)

Курир - 29.06.2022

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер. Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата ...

Лукаку се врати во Милано, насмевката кажува се (ВИДЕО)

Нетпрес - 29.06.2022

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер. Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата ...