TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се уште се трага по напаѓачот

Вечер Прес - 02.04.2024

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на терен и се прават напори да се идентификува и приведе напаѓачот кој вчера со автоматска ...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот

Скопје1

Две лица приведени за пукањето во градоначалникот на Арачиново

Слободен Печат

Обид за убиство: Градоначалникот на Арачиново и порано бил мета на закани и физички напад – ранетите лица закрепнуваат, а полицијата трага по сторителот

Lider

Предизборни тензии и куршуми во Арачиново - што се крие зад нападот на градоначалникот?

Deutsche Welle

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

А1 On

Се трага по напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, ова е трет напад за него досега

Макфакс

Скопје инфо Фактор Сител Република 360 степени Независен Пулс24 Опсервер

Интрига во Арачиново: Двајца приведени поради обидот за ликвидација на градоначалникот Ибрахими и потрага по човекот ...

Lider - 02.04.2024

Две лица се приведени под сомнение дека помагале во вчерашниот обид за убиство на градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими, јави ТВ Сител. И покрај нивното апсење, властите ги интензивираат напорите да го лоцираат и приведат главниот сторител, ...

Две лица приведени по пукањето во Арачиново, се бара „снајперистот“

МКД

Лицето кое пукаше се уште е на слобода, двајцата ранети во Арачиново се во стабилна состојба

ТВ21

Полицијата сѐ уште трага по напаѓачот на градоначалникот во Арачиново

Алсат-М

Полицијата трага по лицето кое пукаше кон градоначалникот на Арачиново и рани две лица

ТВ21

Кој е Ридван Ибрахими, градоначалникот на Арaчиново, во кој беше пукано

еМагазин

Се трага по напаѓачот на градоначалникот на Арачиново

4NEWS

ТВ21 ТВ21 Градска Zoom

Приведени две лица за пукањето во Арачиново

ТВ21 - 02.04.2024

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, кога беше пукано врз градоначалникот и неговите соработници, дознава ТВ21 од полициски извори. Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беше пренесено во болница, и веднаш подложено на операција, а ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Две лица се уапсени за пукањето во Арачиново

Фактор

ТВ 24 во Арачиново: Што се крие зад нападот на градоначалникот - политика и предизборие или лични пресметки?

24 Вести

Градоначалникот на Арачиново во два наврати пријавувал лица кои му се заканувале

Слободен Печат

Tрет напад врз градоначалникот на Арачиново во период од 18 месеци

ММС

Престрелка во Арачиново, пукано кон градоначалникот Ибраими

24 Вести

Прво видео од местото на пукањето врз градоначланикот на Арачиново: Вооружен напаѓач ранил две лица се ранети

Република

Глас на Америка Алфа Канал5 Глас на Америка Сакам да кажам МКД Фокус +инфо

Полицијата сè уште трага по напаѓачот од Арачиново што пукаше кон градоначалникот и рани две лица

360 степени - 02.04.2024

За престрелката во Арачиново денеска преку писмено соопштение реагираа од владејачкиот СДСМ од каде што излегоа со оцена оти безбедноста во земјава се влошува секогаш кога ВМРО-ДПМНЕ раководи со Министерството за внатрешни работи Полицијата сè уште ...

МВР трага по напаѓачот кој рани две лица во Арачиново

Канал5

Полицијата трага по лицето што пукаше во градоначалникот на Арачиново, неговиот возач се опоравува по операцијата

Алфа

Шоферот ќе преживее, МВР трага по лицето кое пукаше во градоначалникот на Арачиново

Телма

Опериран тешко ранетиот во пукањето во Арачиново, цел беше градоначалникот

Р.С.Европа

Полицијата трага по напаѓачот кој рани две лица во Арачиново

Сител

МВР се уште трага по напаѓачот кој рани две лица во Арачиново

Нетпрес

Алсат-М 365 360 степени 365 Пулс24

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

еМагазин - 02.04.2024

Вчера со автоматска пушка маж пукаше во градоначалникот на Општина Арачиново, , кадар на владејачката ДУИ. Оваа е трет напад на градоначалникот. Лани беше физички нападнат во просториите на Општината, а доби и закана по живот, по што Општината беше ...

Градоначалникот на Арачиново два пати претходно пријавувал закани по живот

Скопје1

Телма дознава: Како се случил инцидентот во Арачиново и нападот врз градоначалникот, пријавени двајца ранети, било пукано и кон полицаец

Телма

Вооружен напад во Арачиново, било пукано кон градоначалникот?

Канал5

Пукано е во автомобилот на градоначалникот на општина Арачиново

Фокус

(ВИДЕО) Обид за атентат на градоначалникот на Арачиново – еве ги деталите

Lider

Пукано во градоначалникот на Арачиново, рането едно лице

еМагазин

Скопје1 24Инфо Нетпрес 24Инфо CivilMedia ММС Вечер Прес Република

Прашање до СДСМ и ДУИ: Во кој дел од преговорите со ЕУ е пукањето во Арачиново?

Република - 02.04.2024

Во однос на Арачиновскиот Европски фронт на СДС и ДУИ имаме само едно прашање за кое што молиме за одговор, а тоа е согласно кој дел од преговорите со ЕУ и кое поглавје е ова пукање во Арачиново?, прашува ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ да одговорат согласно кој дел од преговорите со ЕУ и кое поглавје е пукањето на Арачиновски Европски фронт

MakPress

Кои се повредените при нападот на градоначалникот на Арачиново

еМагазин - 02.04.2024

При вчерашниот напад со автоматска пушка на градоначалникот на Општина Арачиново, , кадар на владејачката ДУИ, се повредени две лица, информираа од Министерството за внатрешни работи. Станува збор за , кој има 21 година и вчера беше пренесен на ...

Градоначалникот на Арачиново не е повреден, повредени се две лица кои биле со него: Детали од МВР

еМагазин

Со автоматска пушка пукано кон градоначалникот на Арачиново, повредени две лица

4NEWS

Со автоматска пушка пукано кон градоначалникот на Арачиново, повредени се две лица

Press24

МВР со детали за пукањето во Арачиново: Градоначалникот не е повреден

А1 On

МВР со први детали за обидот за убиство на градоначалникот на Арачиново

Фокус

СО АВТОМАТСКА ПУШКА САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ – МВР со детали за пукањето во Арачиново, меѓу повредените нема полицајци!

Курир

Скопје инфо Скопје1 Макфакс Опсервер Нетпрес Нова ТВ Либертас Во Центар

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

CivilMedia - 02.04.2024

Во соработка со Над 30 српски портали вчера на сензационалистички начин, со полувистините информации ја пренесоа веста за пукањето врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими. Според начинот на кој ја презентираа веста, може да се заклучи дека ...

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

Нова ТВ

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

Рацин

НАЈНОВА ВЕСТ: Пукање во Арачиново, првични информации дека има и застрелани меѓу луѓето кои биле во придружба на ...

Телма - 01.04.2024

Пукање и напад со автоматско огнено оружје денеска попладне се случило во Арачиново, а според потврдени информации целта на нападот бил градоначалникот на оваа општина. Повредено е најмалку едно лице кое било во придружба на градоначалникот односно ...

Пукање во Арачиново – повредени член на обезбедувањето и возачот на градоначалникот

А1 On

Пукање во Арачиново, целта бил градоначалникот

Макфакс

Двајца ранети при пукање во Арачиново

Слободен Печат

ФОТО: По пукањето во Арачиново, тешко повреден возачот на градоначалникот

ТВ21

Престрелка во Арачиново: Едно лице се бори за живот на Ургентен

Press24

Пукање во Арачиново-неофицијално повреден е градоначалникот

Скопје инфо

Алсат-М Алсат-М CivilMedia Либертас Фактор Zoom Lider Опсервер

Престрелка во Арачиново, пукано кон градоначалникот

360 степени - 01.04.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во изјава за МИА потврдил дека во престрелката е повреден возачот на градоначалникот, а пукано е и кон лицето вработено во општината. Засега нема информации за состојбата на Ибраими Најмалку едно лице е ...

Пукано во автомобилот на градоначалникот на општина Арачиново, повреден неговиот возач

Курир

„ЦЕЛ БИЛ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ? “ Вооружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Во Центар

Пукано во автомобилот на градоначалникот на Арачиново, има повредени

Алсат-М

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Бриф

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ ЗА ПУКАЊЕТО ВО АРАЧИНОВО: Возачот на градоначалникот во моментов се оперира, куршумите му го пробиле градниот кош!

Курир

Пукано кон автомобилот на градоначалникот на Арачиново, повреден возачот

Press24

Фактор Либертас OhridNews MakPress Н.Македонија Градска Frontline 365

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

ТВ21 - 01.04.2024

Две лица се повредени во престрелка попладнево во Арачиново, Македонија. Според информациите, со автоматска пушка било пукано кон автомобилот на градоначалникот Ридван Ибрахими. Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје извршил ...

ЈО: Јавен обвинител изврши увид во Арачиново - ќе се прибираат видео снимки

Press24

Обвинителството прибира снимки и докази во Арачиново

Фокус

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Макфакс

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Опсервер

Јавен обвинител изврши увид во Арачиново, ќе се обезбедуваат снимки од околните објекти

Точка

ОЈО издаде наредби за преземање соодветни дејствија за инцидентот во Арачиново

Вечер Прес

4NEWS Скопје инфо

Дали бегалец за извршено убиство и киднапирање на девојка учествувал во нападот врз градоначалникот на Арачиново?

Телма - 01.04.2024

Првични сомнежи за вооружениот напад врз градоначалникот на Арачиново се поврзани со стара расправија со семејството Ајвази од селото, расправија која е поврзана со земјиште на влезот во Арачиново во близина на фудбалскиот стадион, тврдат за Телма, ...

Кој пукал кон градоначалникот на Арачиново, осомничен за убиство и киднапирање на девојка!?

Zoom

Кој пукал кон градоначалникот на Арачиново, осомничен за убиство и киднапирање на девојка!?

4NEWS

Обид за убиство на градоначалникот, Арачиново под полициска опсада, се трага по напаѓачот кој рани две лица во средe бел ден

Телма

Бил во конфликт со семејство од Арачиново: Кој пукаше во градоначалникот од ДУИ

Press24

По бучните рафали и ‘ршумот во Арачиново, молк од надлежните додека трагаат по пукачот кого рани возачот, а посегна по животот на градоначалникот Ридван Ибраими

Телма

Пукање во Арачиново: Обвинителството извршило увид, се бараат снимки од видеонадзор

Локално - 01.04.2024

Основното јавно обвинителство Скопје информираше попладнево дека во врска со денешното пукање кон градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибраими, во кое се повредени две лица кои биле заедно со градоначалникот, дежурен јавен обвинител од ...

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Zoom

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Сител

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Либертас

Основното јавно обвинителство за пукањето во Арачиново: Издадена наредба за обезбедување снимки

Слободен Печат

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

365

Обвинителството за пукањето во Арачиново: Извршен е увид, ќе биде издадена и наредба за обезбедување снимки од видео надзор

Бриф

МКД ММС Frontline CivilMedia PressingTV Република Рацин Пулс24

Ова се двајцата тешко повредени денеска во Арачиново

4NEWS - 01.04.2024

Пукањето од калашников кон градоначалникот на Харачина, Ридван Ибраими, се случило во моментот кога овој во придружба на три или четири лица излегол да го прегледа поплочувањето на тротоарот на главниот пат што води кон плоштадот Арачиново, пишува ...

Ова се двајцата тешко повредени денеска во Арачиново

Пулс24

УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ОД ПРЕСТРЕЛКАТА ДОНЕСЕН ВО БОЛНИЦА – се работи за маж на 39 годишна возраст, еве ги деталите!

Курир - 01.04.2024

Директорот на скопската Клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, Љубен Арсенков за МИА попладнево изјави дека кај нив е донесен пациент на 39-годишна возраст со прострелна рана. – Се работи за машко лице, вон животна опасност сега, ...

На Клиниката за хируршки болести донесен пациент со прострелна рана во рамо, лицето засега во стабилна состојба

Бриф

Арсенков: Кај нас беше донесено лице со прострелна рана во рамото

Скопје инфо

Стабилна здравствената состојба на шоферот на градоначалникот на Арачиново по пукањето во нив

MakPress

Лицето повредено во пукотницата во Арачиново се лекува во „Св.Наум Охридски“, заега е во стабилна состојба

Zoom

На Клиниката за хируршки болести донесен пациент со прострелна рана во рамо, лицето засега во стабилна состојба

Во Центар

Уште еден повреден од арачиновската престрелка донесен во болница – маж на 39-годишна возраст

Нетпрес

ММС