TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристески: Центарци ги бараат проектите што им ги вети Жерновски

А1 On - 18.01.2017

„Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Центар: Срамниот вокабулар на Ристески – резултат на страв, гнев и недостаток на домашно воспитување

А1 On - 18.01.2017

„Ваквиот речник на советникот Ристески е срамен и недоличен. Навредите како „дрво од градоначалник“ и вокабуларот кој тој и неговата партија го користат се резултат на многу страв, гнев и недостаток на домашно воспитување.

Реакција на општина Центар на обвинувањата за училиштето во Капиштец

Канал5 - 18.01.2017

Општина Центар преку соопштение реагираше на денешните обвинувања на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Јордан Ристески дека се уште не е изградено училиштето во Капиштец. Во реакцијата се оценува дека прес-конференциите на ВМРО-ДПМНЕ се одржуваат за лично да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту по 3 и пол години, градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски не го реализира проектот ...

Сител - 18.01.2017

Ниту по 3 и пол години, градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски не го реализира проектот училиште во Капиштец обвинува советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.. Велат дека освен поставувањето на камен темелникот, досега Жерновски не реализирал ...

ВМРО ДПМНЕ го обвини Жерновски – Училиштето во Капиштец сеуште не е изградено

Репортер - 18.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски сеуште го нема реализирано ветувањето дадено пред граѓаните за изградба на училиште во Капиштец. Советникот од ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, Јордан Ристески изјави дека ...

Жерновски за Ристески: Срамен и недоличен вокабулар, врв на примитивизам, гнев, страв, немоќ

Стандард - 18.01.2017

„На Андреј Жерновски поважни му се боемските улици од 1.2 милиони евра, тамбурашите и диџеите како Стив Аоки од стотици илјади евра. Андреј Жерновски е пример за „дрво” од градоначалник“, изјави денеска Јордан Ристески , советник во Општина Центар ...

Ристески: И по 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец

Курир - 18.01.2017

Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Центар: Срамниот вокабулар на Ристески – резултат на страв, гнев и недостаток на домашно воспитување

Локално - 18.01.2017

„Ваквиот речник на советникот Ристески е срамен и недоличен. Навредите како „дрво од градоначалник“ и вокабуларот кој тој и неговата партија го користат се резултат на многу страв, гнев и недостаток на домашно воспитување.

Ристески: Центарци ги бараат проектите што им ги вети Жерновски

Локално - 18.01.2017

„Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Ристески: 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец

Пулс24 - 18.01.2017

Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Ристески: И по 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец

Нетпрес - 18.01.2017

Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Ристески: И по 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец

Точка - 18.01.2017

Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 ...

Ристески: И по 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец (Видео)

Република - 18.01.2017

Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално дека не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради ...