TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Њукасл направи голем чекор кон финалето во Лига купот

Слободен Печат - 25.01.2023

Фудбалерите на Њукасл на гостински терен го совладаа Саутемптон со 0:1, во првиот натпревар од полуфиналето на Лига купот . Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше бразилскиот интернационалец Жоелинтон во 73 минута на стадионот „Ст. Мери`с“.

ВИДЕО: Њукасл слави кај Саутемптон и со предност го чека полуфиналниот реванш

Gol.mk - 24.01.2023

Фудбалерите на Њукасл Јунајтед се на 90 минути од битка за првиот трофеј во арапската ера, откако со 0-1 го совладаа Саутемптон во полуфиналето на Карабао купот. Средбата на „Сент Мери“ ја одлучи ден погодок, иако и „светците“ имаa свои можности, не ...

Њукасл дојде на чекор до прво финале по 24 години! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2023

Њукасл го совлада Саутемптон со 1-0 како гостин, во првиот круг од полуфиналето во англискиот Лига-куп. Иако запишан е само еден гол во конечниот резултат, натпреварот изобилуваше со возбудувања и на двата краја од теренот.

Њукасл со една нога во финалето на „Карабао Купот“ (ВИДЕО)

Екипа - 24.01.2023

Со победата над Саутемптон на гостински терен од 0-1, екипата на Њукасл е на чекор од пласман во финалето на „Карабао Купот“ на Вембли. Триумфот од 0-1 го донесе Жоелтион во 73. минута и така тимот се стекна со предност пред реваншот на „Сент Џејмс ...

Њукасл е блиску до финале во Лига купот на Англија, Марфи е закон, му мафташе на Чалета-Цар за збогум (Видео)

Спортманија - 24.01.2023

Њукасл е многу блиску до настап во финалето на Лига купот на Англија по победата од 1:0 против Саутемптон на гости во првиот полуфинален меч. Вечерва на „Сент Мери“ стадионот Њукасл славеше со голот на Жоелинтон во 73.

Њукасл почнал преговори со Гордон, фудбалерот денеска не бил на тренинг

SportMedia - 24.01.2023

Њукасл ги започна официјалните преговори за крилото на Евертон, Ентони Гордон. Целта на менаџерот на Њукасл, Еди Хау е да донесе ново засилување во нападот на „страчките“ оваа зима. Њукасл нуди околу 45 милиони евра, вклучувајќи бонуси, за Гордон, ...

Жоелинтон го доближи Њукасл до финале во Карабао куп

TopSport - 24.01.2023

Њукасл направи голем чекор напред кон пласманот во финалето на Карабао купот откако го победи Саутемптон на гости со 0:1. Стрелец на единствениот гол на вечерашниот дуел беше Жоелинтон во 73.минута.

Лига куп: Њукасл победи во Саутемптон

Нетпрес - 24.01.2023

Во првиот дуел од полуфиналето на англискиот фудбалски Лига куп, во вторникот вечерта Њукасл Јунајтед како гостин со 1:0 го совлада Саутемптон. Единствениoт погодокот го постигна во 73 минута го постигна Џоелинтон.

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

Опсервер - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Кејн го врати Тотнем на победничките патеки (ВИДЕО)

Пулс24 - 24.01.2023

По поразите во двете дерби средби по ред, против Арсенал и Манчестер сити, фудбалерите на Тотнем им се вратија на победите и тоа на гостување кај секогаш незгодниот тим на Фулам (1-0). Јунак на вечерта беше англискиот репрезентативец Хари Кејн, кој ...

Кејн го израмни рекордот за Тотенхем, Спарс со важни три поени кај Фулам

Макфакс - 23.01.2023

Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб, Џими Гривс, за да ги предводи Спарс до тешка 0:1 победа на гостувањето кај Фулам за враќање на победите по двата тешки ...

Кејн ќе го продолжи договорот со Тотенхем

Макфакс - 23.01.2023

Фудбалерот на Тотенхем и англиската репрезентација, Хари Кејн наскоро би требало да го продолжи договорот со лондонскиот клуб, пренесува британски „Атлетик“. Кејн има договор со Тотенхем до следниот јуни.

Кејн го израмни рекордот за Тотенхем, Спарс со важни три поени кај Фулам

MTM - 24.01.2023

Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб, Џими Гривс, за да ги предводи Спарс до тешка 0:1 победа на гостувањето кај Фулам за враќање на победите по двата тешки ...

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

Алсат-М - 24.01.2023

Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб, Џими Гривс, за да ги предводи Спарс до тешка 0:1 победа на гостувањето кај Фулам за враќање на победите по двата тешки ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

Курир - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Kонте: Кејн го сака Тотенхем

Република - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

Бриф - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

24 Вести - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

Zoom - 24.01.2023

Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб, Џими Гривс, за да ги предводи Спарс до тешка 0:1 победа на гостувањето кај Фулам за враќање на победите по двата тешки ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

Нетпрес - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

OhridNews - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем, тој го сака овој клуб

MakPress - 24.01.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за ...

Њукасл дојде на чекор до прво финале по 24 години! (ВИДЕО)

Пулс24 - 25.01.2023

Иако запишан е само еден гол во конечниот резултат, натпреварот изобилуваше со возбудувања и на двата краја од теренот. Победничкиот гол за Њукасл го постигна Бразилецот Жоелинтон во 73. минута, што претставуваше негова „трета мајка“ на мечот.