TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13 денеска повторно во обвинителството дава исказ

Канал5 - 03.07.2020

Осудениот во предметот „Рекет“ Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно беше спроведен во Основното јавно обвинителство каде дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против актуелни функц Пред судот е Михајло ...

Бојан Јовановски Боки 13 повторно во обвинителството

Телма - 03.07.2020

Бојан Јовановски Боки 13, осуден на девет години затвор во случајот „Рекет“, денеска повторно е во јавното обвинителтво и повторно дава исказ за кривичните пријави кои пред една недела ги поднесе за злоупотреба на службена положба и овластување, ...

Боки треба да продолжи со поднесување кривични пријави во ОЈО Скопје

360 степени - 03.07.2020

Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје треба да продолжи со поднесување на кривични пријави. Тој минатата недела беше во обвинителството, но не завршил со поднесувањето, записникот останал отворен и му ...

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

Сител - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки-13 продолжува со поднесувањето кривични пријави

МКД - 03.07.2020

Бојан Јовановски-Боки 13, осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде што ќе продолжи со поднесувањето кривични пријави против актуелни функционери на власта.

И покрај заканите по животот, Боки 13 повторно ќе дава исказ во обвинителството

Нетпрес - 03.07.2020

Бојан Јовановски попознат како Боки 13, осуден претходно во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде во 9.45 часот ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против актуелни ...

Боки 13 денеска повторно во обвинителството ќе дава исказ

Канал5 - 03.07.2020

Осудениот во предметот „Рекет“ Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против актуелни функционери на власта.

Боки 13 повторно дава исказ во обвинителството

24Инфо - 03.07.2020

Бојан Јовановски Боки 13 денеска во Основното јавно обвинителство ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои пред една недела ги поднесе за злоупотреба на службена положба и овластување, изнуда, измама, давање на лажен исказ, можеби тортура и ...

Боки 13 повторно ќе дава исказ во Обвинителството

Фактор - 03.07.2020

Бојан Јовановски, првостепено осуден на деветгодишна казна затвор за случајот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против актуелни ...

Боки 13 повторно ќе дава исказ во обвинителство – ќе добива ли и денес нови закани?

Курир - 02.07.2020

Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно ќе биде донесен во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

Боки 13 ќе ДАВА ИСКАЗ ЗА КРИВИЧНИТЕ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Вечер - 02.07.2020

Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно ќе биде донесен во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

БОКИ 13 утре пак во ОЈО, ќе дава исказ против десетици актуелни функционери

Република - 02.07.2020

Бојан Јовановски, уште познат и како Боки 13 утре повторно ќе биде донесен во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот каде ќе дава свој исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

Боки 13 денеска ќе дава исказ во ОЈО против актуелни функционери и покрај заканите по живот

Република - 03.07.2020

Бојан Јовановски, уште познат и како Боки 13 денеска во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

Боки 13 денеска ќе дава исказ во ОЈО против актуелни функционери и покрај заканите по живот

Скопје инфо - 03.07.2020

Бојан Јовановски, уште познат и како Боки 13 денеска во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

Боки 13 денеска повторно ќе дава исказ во Oбвинителството

Фокус - 03.07.2020

Осудениот во предметот „Рекет“ Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против актуелни функционери на власта.

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувaње кривични пријви

Алсат-М - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

ММС - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет”, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Бојан Јовановски во Обвинителството ќе продолжи со поднесување кривични пријави

А1 On - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки 13 потворно ќе поднесува кривични пријави во ОЈО

+инфо - 03.07.2020

Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не завршил со поднесувањето на пријавите и записникот останал отворен, по што му закажале нов термин за денеска. Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде ...

Боки во ОЈО поднесува нови кривични пријави

PressingTV - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувaње кривични пријaви

Независен - 03.07.2020

Фото: Б. Грданоски Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.

Боки 13 пак во ОЈО, продолжува со поднесувањето кривични пријави

Локално - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки во ОЈО ќе поднесе нови кривични пријави

Република - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки 13 во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесување кривични пријви

Кајгана - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Јовановски денес ќе продолжи со поднесување кривични пријви

Слободен Печат - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет”, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки 13 продолжува со поднесување кривични пријави во ОЈО

ТВ21 - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

НОВА ЕПИЗОДА: Боки 13 во ОЈО го продолжува серијалот кривични пријави против функционери

Денешен - 03.07.2020

Скопјанецот Бојан Јовановски – Боки 13, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.

Бојан Јовановски ќе продолжи со поднесувaње кривични пријави во ОЈО Скопје

Frontline - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

Press24 - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...

Боки 13 во Обвинителството за да заврши со поднесувањето кривични пријави против функционери и бизнисмени

еМагазин - 03.07.2020

Бојан Јовановски – Боки 13 , кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.

И покрај заканите, Боки-13 продолжува со поднесувањето кривични пријави

Скопје1 - 03.07.2020

Бојан Јовановски-Боки 13, осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство каде што ќе продолжи со поднесувањето кривични пријави против актуелни функционери на власта.

Боки 13 поднесува нови кривични пријави за функционери

Р.С.Европа - 03.07.2020

Бојан Јовановски - Боки 13, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.

Боки 13 денеска потворно ќе поднесува кривични пријави во ОЈО

Либертас - 03.07.2020

Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не завршил со поднесувањето на пријавите и записникот останал отворен, по што му закажале нов термин за денеска. Адвокатот на Јовановски, Сашко Дуковски минатата недела изјави дека пријавите се ...

Бојан Јовановски во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесувње кривични пријви

24 Вести - 03.07.2020

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник. Јовановски на 25 јуни беше во Обвинителството, но тогаш не ...