TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведено едно лице поради омаловажување полициски службеници

ТВ21 - 06.12.2018

Вчеравечер ( 5 декември ) околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовновски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37-годишниот А.А.

Приведен тетовец кој омаловажувал полицајци

4NEWS - 06.12.2018

Вчеравечер ( 5 декември ) околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовновски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37-годишниот А.А.

Ноќеска приведено лице поради навредување полицајци во Гостивар

Gostivarpress.mk - 06.12.2018

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37-годишниот А.А.