TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонците ќе патуваат во Украина без визи

+инфо - 12.07.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. „Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Потпишана спогодба: Во Украина ќе патуваме без визи (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска потпишаа спогодба за безвижен режим. Амбасадорката изјави дека ова е важен чекор за унапредување на односите меѓу двете земји и дека тоа треба да ...

Амбасадорката на Украина: Не знаевме за комуникацијата на Заев со руските пранкери (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук вели дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

Димитров и украинската амбасадорка денеска ќе потпишат договор за безвизен режим

PressingTV - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук ќе потпишат договор за безвизен режим меѓу двете земји. Во најавата од МНР пишува дека средбата ќе започне со потпишување на спогодба меѓу владите на ...

Милошоски: Димитров потпишува битен договор со украинската амбасадорка, но се крие од јавноста

PressingTV - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук денеска треба да потпишат меѓудржавен договор за безвизен режим. Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук осврнувајќи се на најавата за ...

Транзит и краткорочен престој во Украина од 90 до 180 дена без виза

Макфакс - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорот на Украина во земјава, Наталија Задорожњук, потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Украинската амбасадорка: За разговорите на Заев со „Порошенко“ дознавме од весници

Република - 12.07.2019

Aмбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук, денеска кажа дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

Во Украина наскоро без визи

Фактор - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук денеска ќе потпишат договор за безвизен режим меѓу двете земји. Во најавата од МНР пишува дека средбата ќе започне со потпишување на спогодба меѓу ...

Милошоски: Димитров потпишува битен договор со украинската амбасадорка, но се крие од јавноста

Нетпрес - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук денеска треба да потпишат меѓудржавен договор за безвизен режим. Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук осврнувајќи се на најавата за ...

Во Украина ќе патуваме без визи

Независен - 12.07.2019

Денеска, министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорот на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји.

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Нова ТВ - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Локално - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

еМагазин - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Македонија и Украина

Канал5 - 12.07.2019

На средбата меѓу Димитров и Задорожњук биле потврдени традиционално добрите односи меѓу Македонија и Украина, а се зборувало и за актуелни прашања од заемен интерес. Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Опсервер - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Maкедонија и Украина потпишаа договор за безвизен режим

МКД - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук денеска потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји.

Македонците ќе патуваат во Украина без визи

Република - 12.07.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

1tv - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

МНР: Безвизен режим меѓу Македонија и Украина

Денешен - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде особен придонес за ...

Потпишана спогодба меѓу Македонија и Украина за безвизен режим

24Инфо - 12.07.2019

Денес, министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорот на Украина во Република Северна Македонија, г-ѓа Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба меѓу Владата наРепублика Северна Македонија и Кабинетот на министри на Украина за условите ...

Македонците ќе патуваат во уште една држава без виза

Скопје24 - 12.07.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Либертас - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Македонија и Украина

24Инфо - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Спогодба за безвизен режим меѓу Македонија и Украина

MakPress - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде особен ...

Потпишана спогодбата без виза во Украина до 180 дена

ТВ21 - 12.07.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорот на Украина во Скопје, Наталија Задорожњук, потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Сител - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји, со која се очекува да се даде ...

Македонците ќе патуваат во Украина без визи

Скопје инфо - 12.07.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...

Транзит и краткорочен престој во Украина од 90 до 180 дена без виза

Точка - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и амбасадорот на Украина во земјава, Наталија Задорожњук, потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата ги уредува правилата и начинот за воспоставување и ...