TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Арсенал собираат средства за ривалот: Им плативме само 115 милиони евра, тоа е грабеж

Екипа - 07.12.2023

Арсенал стигна до огромни три бода во Премиерлигата откако во 15. коло славеше со 3-4 на гостински терен против Лутон во натпревар во кој победоносниот гол за „топџиите“ го постигна Деклан Рајс во седмата минута од судиското продолжение.

ГО СОВЛАДАА ЕМОЦИИТЕ – Тренерот на Арсенал доби казна за бурната прослава на победничкиот гол во 97′ минута

Во Центар - 07.12.2023

„ Не можев да останам во мојот одреден простор “, посочи Микел Артета , тренерот на играчите на Арсенал , кој истрча на теренот за да го прослави голот за победата на неговиот тим од 4:3 над Лутон . Тоа беше натпревар од 15.

Вест Хем е „ограбен“, навивачите на Арсенал собираат пари да го обештетат

Sport 1 - 06.12.2023

Воодушевени од вчерашниот победнички гол на Деклан Рајс против Лутон, фановите на Арсенал почнаа акција за собирање пари за обештетување на Вест Хем за кого тврдат дека е ограбен во текот на летото.

Арсенал добил лоши вести за повредата на еден од своите важни дефанзивци

Дерби - 06.12.2023

Микел Артета очекувано бил задоволен од вчерашната драматична победа на Арсенал во дуелот со Лутон, но сепак на медиумите им потврдил и една не толку посакувана вест. Шпанскиот менаџер потврдил дека повредата на Такехиро Томијасу не е наивна и тој ...

Арсенал носи засилување за титула

Спортски - 06.12.2023

Арсенал сака додатно да го засили тимот во зимскиот предоден рок, а приоритет за тренерот Артета е квалитетен играч за врска. Англиските медиуми пренесуваат дека најголема желба на „топџиите“ е Мартин Зубименди од Реал Сосиедад.

Арсенал без Томијасу најмалку еден месец

МакФудбал - 06.12.2023

Дефанзивецот на Арсенал, Такехиро Томијасу, ќе пропушти долг период поради повреда на мускулот. Тоа го потврди менаџерот на „топчиите“ Микел Артета по вчерашната драматична победа над Лутон (3-4). Јапонецот треба да паузира меѓу четири и шест недели.

Артета: Арсенал против Лутон покажа квалитет кога беше најпотребно

MakPress - 06.12.2023

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги искажа своите впечатоци по синоќашната победа над Лутон во натпреварот од 15. коло на англискиот фудбалски шампионат. „Топчиите“ на гостински терен победија со 4:3, победничкиот гол го постигнаа во седмата минута ...

Арсенал еден натпревар без Артета

Опсервер - 06.12.2023

Микел Артета, менаџерот на Арсенал, нема да може да го води тимот на следната средба од Премиер лигата. Шпанскиот стручњак лудо го прослави голот на Деклан Рајс во 97. минута од натпреварот против Лутон, кој Арсенал го доби со 4:3.

Арсенал еден натпревар без Артета

Скопје1 - 07.12.2023

Микел Артета, менаџерот на Арсенал, нема да може да го води тимот на следната средба од Премиер лигата. Шпанскиот стручњак лудо го прослави голот на Деклан Рајс во 97. минута од натпреварот против Лутон, кој Арсенал го доби со 4:3.