Билиќ за спорниот гол: Ме интересира кој е фраерот што кажа дека нема игра со рака

Спортски - 28.09.2020

Вест Бромович викендов беше пред сензационална победа против Челзи, но на крајот натпреварот заврши без победник 3:3. Тимот на Славен Билиќ водеше со 3:0 после првите 45 минути, а Челзи до бод стигна со трите гола во вториот дел.

Билиќ: Сакам да знам кој е тој фраер од ВАР собата што рече дека немаше игра со рака

Gol.mk - 28.09.2020

Вест Бромвич Албион беше пред сензационален триумф над големиот Челзи , но една судиска одлука буквално во самиот финиш ги остави момците на Славен Билиќ без два бода. Во 93. минута во една мешаница пред голот на Вест Бромвич Албион, Хаверц играше ...

Стив Брус: Ова е погрешно, нема никаква смисла, Дајер воопшто не гледаше во топката

24Фудбал - 28.09.2020

Тотнем тргна со една победа, реми и пораз во новата сезона по досегашните одиграни три кола во Премиерлигата, а од Њукасл се чини дека го оправдуваат гневот кај клубот од Лондон за тоа што се случи на вчерашниот меч.

Тренерот на Њукасл е лут што ВАР му помогна: Ова ќе ја уништи целата убавина на фудбалот!

Спортманија - 28.09.2020

Со погодок во 97-мата минута се спаси од пораз на мечот на кој неговиот тим немаше ниеден прецизен удар кон голот на Тотенхем. Њукасл вчера одигра 1:1 на гостувањето кај Тотенхем во меч на кој гостите едноставно не заслужија да освојат бод.

ВАР им зема два бода на „петлите“ во 95 минута

Опсервер - 27.09.2020

Пулените на Жозе Мурињо, фудбалерите на лондонски Тотенхем попладнево беа пред победа против Њукасл во рамки на третото коло во Премиерлигата. Сепак ВАР технологијата ги спречи да го освојат целиот плен, мечот со Њукасл заврши 1-1.