TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е Доминик Рааб, човекот кој ќе го менува Џонсон додека е на лекување?

Press24 - 06.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Рааб ќе го менува премиерот Борис Џонсон додека тој се бори со коронавирусот на интензивна нега во лондонската болница „Свети Томас“. Евроскептик, носител на црн појас во карате (трети дан) и аматерски ...

Британскиот премиер Борис Џонсон на интензивна нега поради коронавирусот

Телма - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон бил примен на интезивна нега во болницата Сент Томас во Лондон откако претходно бил задржан за дополнителни испитувања. 55 годишниот Џонсон кому заедно со неговата партерка пред 10 денови им беше потврден вирусот, ...

Британскиот премиер Борис Џонсон на интензивна нега

Deutsche Welle - 06.04.2020

Симптомите на британскиот премиер кој е заразен со коронавирус вечерва се влошиле, по што тој морал да биде префрлен на интензивна нега. Министерот за надворешни работи Доминик Раб ќе го заменува на функцијата.

Поради влошена состојба британскиот премиер Џонсон префрлен на интензивна нега

Р.С.Европа - 06.04.2020

Здравствената состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон се влоши откако беше хоспитализиран со симптоми на КОВИД-19 и тој е пренесен на интензивна нега, објави неговиот кабинет. Џонсон кој има 55 години, беше примен во Сент Томас „болницата во ...

Борис Џонсон на интензивна нега, Доминик Раб го презеде раководењето со британската влада

Независен - 06.04.2020

Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега откако се влошија неговите симптоми на корона вирус, само неколку часа откако Даунинг стрит инсистираше на тоа дека е во добар дух и ги контролира реакциите на владата на ескалациската криза.

Борис Џонсон пренесен на интензивна нега

МКД - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега во болницата откако неговите симптоми на коронавирус се „влошиле“, соопшти Даунинг стрит. Џонсон побарал од секретарот за надворешни работи, Доминик Рааб, да го замени „таму каде што е ...

Влошена здравствената состојба на Борис Џонсон, префлрен на интензивна нега

Нетпрес - 06.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Зонсон кој е заразен со коронавирус во понеделникто се влошила, и е префрлен на оддел за интензивна негаи прима интензивна терапија, објавија вечерта од Даунгинг Стрит.

Борис Џонсон преместен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Макфакс - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, соопшти Даунинг стрит. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“ во Лондон, десет дена откако му беше дијагностициран коронавирус.

Борис Џонсон на интензивна нега, му се влошила состојбата со коронавирусот

Сакам да кажам - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој од синоќа е во болница поради коронавирус, вечерва е преместен на оддел за интензивна нега, соопштија од неговиот кабинет. „Од недела вечер, премиерот е под грижа на доктори во болницата ‘Сеинт Томас’ во Лондон ...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега поради влошена состојба

Канал5 - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, пренесуваат британските медиуми а потврдено е од Даунинг Стрит. Британскот премиет вчера заврши во болница 10 дена откако е неговиот тест на ...

Борис Џонсон се бори со коронавирусот, префрлен е на интензивна нега

А1 On - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, откако неговата состојба се влошила, пренесуваат британските медиуми. Неговата состојба се влошила попладнево, па медицинскиот тим проценил дека е најдобро да биде сместен во одделот за ...

Борис Џонсон преместен на интензивна нега

360 степени - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон преместен на интензивна нега, откако му се влошила здравствената состојба, јави Би-би-си. Според информациите од „Даунинг стрит 10“, Џонсон побарал од секретарот за надворешни работи, Доминик Рааб, да го замени во ...

Борис Џонсон на интензивна нега

Press24 - 06.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, јавува Би-Би-Си. Тој побарал од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да се повлече од него. 55-годишниот британски премиер во неделата беше примен во болницата „Свети ...

Британскиот премиер избра кој ќе го менува

+инфо - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска заврши на интензивна нега откако му се влоши состојбата по заразата со коронавирусот. На премиерот коронавирусот му е дијагностициран пред 11 дена, а вчера беше хоспитализиран .

Борис Џонсон на интензивна нега- му се влошиле симптомите на коронавирус

Нова ТВ - 06.04.2020

Премиерот на В. Британија, Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега во болница, откако неговите симптоми на коронавирус се влошија, соопшти Даунинг стрит. Џонсон побара од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да го замени, додаде ...

Би-Би-Си: Џонсон префрлен на интензивна нега откако состојбата му се влошила

Опсервер - 06.04.2020

Лондон, 6 април 2020 () – Британскиот премиер Борис Џонсон е префлен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон откако неговата здравствена состојба предизвикана од коронавирусот се „влошила“, соопшти Даунинг стрит, пренесе Би-Би-Си.

Џонсон преместен на одделот за интензивна нега, во моментот е во свесна состојба

Вечер - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, за кој веќе е познато дека е заразен од вирусот корона (пред еден час по средно европско време) еоднесен на одделот за интензивна нега пренесува Индепендент.

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен е на интензивна нега

Пулс24 - 06.04.2020

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен на интензивна нега Дејли Маил пренесува дека состојбата на британскиот премиер се влошила. Истовремено се засилија повиците за тој да ја предаде власта на некој негов од кабинетот, оти не е во состојба ...

Борис Џонсон итно префрлен на интензивна нега поради коронавирусот

Слободен Печат - 06.04.2020

Џонсон (55) во неделата беше примен во болницата Сент Томас во Лондон, 10 дена откако му беше потврден коронавирусот. Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега поради компликации од коронавирусот, јави Би Би Си.

Британскиот премиер Борис Џонсон на интензивна нега

Курир - 06.04.2020

Симптомите на британскиот премиер кој е заразен со коронавирус вечерва се влошиле, по што тој морал да биде префрлен на интензивна нега. Министерот за надворешни работи Доминик Раб ќе го заменува на ...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега

Бриф - 06.04.2020

Премиерот Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега во болница откако неговите симптоми на коронавирус се влошија, соопшти Даунинг стрит. Одлуката ја донесе неговиот медицински тим, откако неговата состојба се влоши во текот на денот.

Британскиот премиер Борис Џонсон префрлен на интензивна нега

Скопје инфо - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва бил префрлен на интезивна нега во болницата Сент Томас во Лондон. Попладнево, состојбата на премиерот се влошила и, по препораките на медицинскиот тим, тој е пренесен на одделот за интензивна нега, објави ...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега

+инфо - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон кој е заболен од коранавирусот е префрлен на интензивна нега. Премиерот не е приклучен на респиратор, но неговата состојба се следи, јавуваат ...

Борис Џонсон заврши на интензивна нега поради коронавирусот: На британскиот премиер му се влоши состојбата!

Точка - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е сместен на интензивна нега поради коронавирусот. Премиерот е приклучен на респираторна машина, но неговата состојба будно се следи, наведува „BBC“. Џонсон е сместен на интензивна нега поради “упорни симптоми на ...

Борис Џонсон преместен на интезивна нега

CivilMedia - 06.04.2020

Борис Џонсон, биртанскиот премиер, според информациите на Би-би-си, вечерва е префрлен на интезивна нега откако му се вложила состојбата. Џонсон на 27 март на својот твитер профил објави дека е позитивен на корона вирусот и дека е во самоизолација.

Борис Џонсон на интензивна нега

Expres - 06.04.2020

„Попладнево состојбата на премиерот се влоши и тој, по совети од медицинскиот тим, беше префрлен на одделението за интензивна нега во болницата“, изјави портпарол на БНорис Џонсон кој откако помина 10 дена во самоизолација синоќа со покачена ...

Белгиски лекари под притисок од семејства и нивните адвокати да примаат пациенти на интензивна нега

А1 On - 06.04.2020

Лекарите во Белгија се жалат дека се жртва на притисоци од страна на семејства на пациенти и нивните адвокати за да ги примат заболените на интензивна нега, јавува дописничката на МИА од Брисел.

ВЛОШЕНА СОСТОЈБАТА НА БОРИС ЏОНСОН: Британскиот премиер итно пренесен на интензивна нега!

Магазин - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е сместен на интензивна нега поради корона вирусот. Премиерот не е прикачен на респиратор, но неговата состојба внимателно се следи, јавуваат британските медиуми.

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега

Скопје1 - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон кој е заболен од коранавирусот е префрлен на интензивна нега. Премиерот не е приклучен на респиратор, но неговата состојба се следи, јавуваат медиуми. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“ во Лондон, ...

Докторите во Австрија предупредуваат: Најголем проблем е долгиот престој на интензивна нега

Press24 - 06.04.2020

Австриските лекари истакнаа дека голем предизвик во лекувањето на потешко заболените од Ковид-19 е тоа што мора долго време пациентите да бидат приклучени на респиратори. На Одделението за интензивна нега при универзитетската клиника во Инсбрук ...

Белгиски лекари под притисок од семејства и нивните адвокати да примаат пациенти на интензивна нега

Опсервер - 06.04.2020

Брисел, 6 април 2020 () – Лекарите во Белгија се жалат дека се жртва на притисоци од страна на семејства на пациенти и нивните адвокати за да ги примат заболените на интензивна нега, јавува дописничката на од Брисел.

Белгиски лекари под притисок од семејства и нивните адвокати да примаат пациенти на интензивна нега

24Инфо - 06.04.2020

– Лекарите во Белгија се жалат дека се жртва на притисоци од страна на семејства на пациенти и нивните адвокати за да ги примат заболените на интензивна нега, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Борис Џонсон на интензивна нега поради влошување на неговата состојба

Сител - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој од синоќа е во болница поради коронавирус, вечерва е преместен на оддел за интензивна нега, соопштија од неговиот кабинет. „Од недела вечер, премиерот е под грижа на доктори во болницата ‘Сеинт Томас’ во Лондон ...

Борис Џонсон на интензивна нега- му се влошиле симптомите на коронавирус

Centar - 06.04.2020

Премиерот на В. Британија, Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега во болница, откако неговите симптоми на коронавирус се влошија, соопшти Даунинг стрит, јавува Би-Би-Си. Џонсон побара од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да го замени, ...

Британскиот премиер Борис Џонсон на интензивна нега

Вечер - 06.04.2020

С имптомите на британскиот премиер кој е заразен со коронавирус вечерва се влошиле, по што тој морал да биде префрлен на интензивна нега. Министерот за надворешни работи Доминик Раб ќе го заменува на функцијата.

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, состојбата му се влошила

Н.Македонија - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, соопшти Даунинг стрит. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“ во Лондон, десет дена откако му беше дијагностициран коронавирус.

Џонсон заврши на интензивна нега со влошена здравствена состојба

Фокус - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега, откако му се влошила здравствената состојба, јави Би-Би-Си. Инаку, Џонсон побарал од секретарот за надворешни работи, Доминик Рааб, да го замени во работните обрвски.

Борис Џонсон на интензивна нега

Република - 06.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, јавува Би-Би-Си. Тој побарал од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да се повлече од него. 55-годишниот британски премиер во неделата беше примен во болницата „Свети ...

Џонсон на интензивна нега, функцијата ја презеде министерот за надворешни работи, Раб

Денешен - 06.04.2020

Симптомите на британскиот премиер кој е заразен со коронавирус вечерва се влошиле, по што тој морал да биде префрлен на интензивна нега. Министерот за надворешни работи Доминик Раб ќе го заменува на функцијата.

Борис Џонсон е на интензивна нега

Фактор - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој е заразен од вирусот корона е однесен на одделот за интензивна нега. На Џонсон минатиот месец му беше потврдена заразата од корона, а во неделата навечер беше пренесен во болница бидејќи уште имаше покачена ...

Британскиот премиер Џонсон префрлен на интензивна нега

Локално - 06.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, јавува Би-Би-Си. Борис Џонсон бил примен в болница во неделата вечер и му биле извршени дополнителни тестови откако страдал од симптомите на коронавирус повеќе од 10 дена, но ...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега откако состојбата му се влошила

iPortal - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е префлен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон откако неговата здравствена состојба предизвикана од коронавирусот се „влошила“, соопшти Даунинг стрит, пренесе Би-Би-Си.

Борис Џонсон преместен на интензивна нега, му се влошила состојбата

MTM - 06.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, соопшти Даунинг стрит. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“ во Лондон, десет дена откако му беше дијагностициран коронавирус.

Би-Би-Си: Џонсон префрлен на интензивна нега откако состојбата му се влошила

24Инфо - 06.04.2020

– Британскиот премиер Борис Џонсон е префлен на интензивна нега во болницата „Сент Томас” во Лондон откако неговата здравствена состојба предизвикана од коронавирусот се „влошила”, соопшти Даунинг стрит, пренесе Би-Би-Си.

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

ТВ21 - 06.04.2020

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит. Премиерот бил примен во болницата „Свети Томас“ во Лондон во неделата вечерта поради неговите „постојани“ симптоми на Ковид-19.

Белгиски лекари под притисок од семејства и нивните адвокати да примаат пациенти на интензивна нега

MakPress - 07.04.2020

Лекарите во Белгија се жалат дека се жртва на притисоци од страна на семејства на пациенти и нивните адвокати за да ги примат заболените на интензивна нега, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега откако состојбата му се влошила

Либертас - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е префлен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон откако неговата здравствена состојба предизвикана од коронавирусот се „влошила“, соопшти Даунинг стрит, пренесе Би-Би-Си.

Борис Џонсон на интензивна нега поради влошување на неговата состојба

4NEWS - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој од синоќа е во болница поради коронавирус, вечерва е преместен на оддел за интензивна нега, соопштија од неговиот кабинет. „Од недела вечер, премиерот е под грижа на доктори во болницата ‘Сеинт Томас’ во Лондон ...

Би-Би-Си: Џонсон префрлен на интензивна нега откако состојбата му се влошила

MakPress - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е префлен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон откако неговата здравствена состојба предизвикана од коронавирусот се „влошила“, соопшти Даунинг стрит, пренесе Би-Би-Си.