TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џесика Алба, Кети Пери - славни личности кои немаат завршено факултет

Црнобело - 30.06.2020

Знаевте ли дека многу познати личности немаат завршено факултет, а некои од нив се отпишале и од средно? На дел од нив кариерата им тргнала во нагорна линија уште во младоста, па сфатиле дека можат да заработат многу и без диплома.

Кејти Пери јавно проговори за проблематичниот раскин со Орландо Блум

Н.Македонија - 30.06.2020

Бремената американска пејачка Кејти Пери призна дека пред три години „се распаднала“ кога ја прекинала врската со британскиот актер Орландо Блум. Орландо сега е нејзин свршеник со кого очекува дете во јули, пишува таблоидот „Сан“.

Сакаше да се самоубие после раскинувањето со момчето со кого денеска очекува бебе

Попара - 30.06.2020

Бремената американска пејачка Кети Пери призна дека „се распадна“ кога ја прекина врската со актерот Орландо Блум, пред три години, која денес е нејзин свршеник со кого очекува дете во јули, пишува The Sun.

Кети Пери сакала да се самоубие кога раскинала со Орландо Блум, ѝ помогнала една работа

+инфо - 30.06.2020

Пејачката Кети Пери откри дека во 2017 година размислувала за самоубиство поради тешките приватни и деловни моменти. Имено, таа година раскинала со сегашниот свршеник, актерот Орландо Блум, а нејзиниот албум „Сведок“ не ги исполнил очекувањата.

Кети Пери сакала да се самоубие

Репортер - 30.06.2020

Пејачката Кети Пери призна дека сакала да се самоубие во 2017 година кога раскинала со глумецот Орландо Блум. „Раскинав со мажот што го обожавав, и иако спремав нов албум, сфатив дека не сум среќна, туку дека тонам. Помислував и на самоубиство.

Преубави трудници: Познати холивудски дами кои се бремени во време на пандемија

Женски магазин - 29.06.2020

Дури и ако бременоста била внимателно планирана, никој не замислил дека може да го очекува своето дете за време на пандемија, пишува ohnamama.bg . Ова важи и за холивудските парови, кои неодамна објавија дека ќе станат родители.