TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ред хот чили пејперс“ со ексклузивен концерт пред пирамидите во Гиза

Независен - 20.03.2019

Египет- Бендот „Ред хот чили пејперс“ свирел пред 10 илјади гледачи и тоа пред големите египетски пирамиди во Гиза, пренесува “BBC”. Помеѓу уметниците кои настапиле на ова древно место пред Ентони Киедис и останатите членови на бендот се “Грејтфул ...

Red Hot Chili Peppers одржа спектакуларен концерт пред пирамидите во Египет (ВИДЕО)

Канал5 - 19.03.2019

Групата Red Hot Chili Peppers настапи пред околу 10 000 гледачи пред големите египетски пирамиди во Гиза. Концертот се одржа на 15 март , а сега на социјалните мрежи станаа популарни голем број видеа од спектаклот.